CBA zatrzymało dyrektorów spółki gazowej - zdjęcie
06.11.15, 17:00

CBA zatrzymało dyrektorów spółki gazowej

0

Dwie osoby z kierownictwa jednej z państwowych spółek gazowych zostały zatrzymane przez CBA. Podejrzewane są o malwersacje finansowe na kwotę 2 milionów złotych.

Wg informacji udzielonych przez rzecznika CBA Jacka Dobrzyńskiego do zatrzymania doszło w wyniku akcji przeprowadzonej wspólnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Okręgową w Gliwicach. 

Dodał przy tym, że zatrzymani zostaną przetransportowani do Gliwic i że nie można wykluczyć dalszych zatrzymań w związku z tą sprawą. 

Radio Zet podało, że zatrzymanymi mogą być dwaj dyrektorzy państwowej spółki GAZ-SYSTEM. Nie są to jednak oficjalne informacje.

W związku ze sprawą osobom zatrzymanym postawione zostaną zarzuty niegospodarności, wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach poprzez nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.

Rzecznik prokuratury gliwickiej wyjaśnił, że przestępstwo dokonane przez oszustów polegało na zawieraniu przez przedstawicieli spółek państwowych fikcyjnych umów na wykonywanie określonych prac i wyprowadzaniu w ten sposób pieniędzy ze spółek.

emde/wpolityce.pl