05.06.19, 08:25Fot. domena publiczna

CBA wygrywa z mafiami na Pomorzu

17 osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w nowym śledztwie w sprawie wyłudzeń dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zatrzymani mieli stworzyć firmę tylko w celu wyłudzenia prawie 27 milionów złotych oraz zawyżać koszty. Jak poinformował naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski:

To przedstawiciele największych firm meblarskich oraz producenci lub sprzedawcy maszyn stolarskich. Trwają czynności w ich mieszkaniach i siedzibach 20 firm”.

Zatrzymania miały miejsce na terenie całego kraju. Zapowiedziano już, że śledztwo będzie się rozwijać i nie są wykluczone kolejne zatrzymania. Wszystkie 17 osób, które zostały zatrzymane, usłyszy zarzuty karne w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku. Cztery spośród z nich - zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także zarzuty karno skarbowe, wyłudzenia środków unijnych i oszustwa.

tag/PAP,TVP.Info

Komentarze

Agnieszka2019.06.5 11:24
Proszę nie kpijcie. Jak się słyszy o Amber Gold i masie innych wieloletnich przekrętach, w które mogą być zamieszane najwyższe szczeble władzy na Pomorzu i jest zero działań i sukcesów CBA czy innych służb państwowych w zakresie ukrócania tego, pociągania do odpowiedzialności kogokolwiek poza parą nic nie znaczących "słupów". Potem się czyta, że aresztowano 17 osób za wyłudzenia środków unijnych przy jakichś mebelkach i maszynkach i to się nazywa wygrywaniem z mafiami na Pomorzu, to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ok - CBA tam jeszcze wolno przy czymś trochę podziałać i jest to delikatnie pocieszające, ale błagam bądźcie poważni przy układaniu tytułów, przecież chłopaki z CBA może chcą, ale może już więcej nie mogą bez narażania życia i wywalenia z pracy.
michu2019.06.5 10:08
Czy tylko jeśli chodzi o skuteczniejsze ściąganie podatków nasze służby są tak dobre, czy po prostu innej przestępczości na Pomorzu nie ma ? ;)