Sprawdzenie majątku ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego domagała się opozycja, m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej. Miało to miejsce po ujawnieniu zakupu maseczek ochronnych od znajomego szefa resortu.

RMF FM dotarło do wyników kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczących sprawdzenia majątku ministra Szumowskiego. Według RFM CBA nie odnotowało żadnych uchybień w oświadczeniach majątkowych Szumowskiego.

Z informacji radia dowiadujemy się, że CBA wzięło pod lupę nie tylko ostatnie oświadczenie Szumowskiego jako posła, ale także zeznania majątkowe, jakie złożył, gdy został ministrem zdrowia. Sprawdzono także dokumenty z czasu, kiedy w latach 2016–2018 był on wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego współodpowiedzialnym za udzielanie dotacji z NCBiR.

Zgodnie z nowym oświadczeniem majątkowym minister Szumowski posiada trzy działki o łącznej powierzchni prawie 4 tys. metrów kwadratowych, trzy samochody, kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich na 519 tys oraz oszczędności w wysokości niewiele ponad 2,7 tys. zł.mp/rmf fm