28.11.14, 16:30Cameron chce ograniczyć imigrację.Mowa także o Polakach (fot. media)

Cameron chce ograniczyć imigrację. Mowa także o Polakach

Brytyjski premier David Cameron zamierza w radykalny sposób ograniczyć imigrację zarobkową w Wielkiej Brytanii. Przedstawił dziś propozycje, które chce wprowadzić w życie w przypadku wygranej w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Plany te, które bez cienia wątpliwości uderzą także w Polaków, to populistyczna odpowiedź na nastroje brytyjskiego społeczeństwa.

Cameron twierdzi, że jednym z problemów jego kraju są pracownicy z Unii Europejskiej. Ich liczba zwiększyła się ogromnie od 2004 roku, a więc od rozszerzenia Wspólnoty.

Premier chce ograniczenia przywilejów socjalnych dla pracowników, którzy przybyli z innych krajów Unii. Będą musieli mieć aktualną ofertę pracy. A jeżeli tak się nie stanie, to zostaną odesłani do ojczyzny w ciągu pół roku. Jeżeli dostaną pracę, to będą musieli poczekać aż 4 lata, by otrzymać socjalne mieszkania i inne przywileje socjalne.

Premier chciałby też ograniczenia liczby imigrantów z krajów, które wejdą w przyszłości do Unii. Ich mieszkańcy mogliby pracować na Wyspach dopiero wówczas, gdy ich rodzima gospodarka dogoni brytyjską.

pac/iar

Komentarze

anonim2014.11.28 17:24
A mnie zaciekawił fragment: " Premier chciałby też ograniczenia liczby imigrantów z krajów, które wejdą w przyszłości do Unii. Ich mieszkańcy mogliby pracować na Wyspach dopiero wówczas, gdy ich rodzima gospodarka dogoni brytyjską." Jednym z krajów, które podpisały umowę stowarzyszeniową z UE jest Mołdawia (PKB na mieszkańca 2 229 $) a Wielkiej Brytanii (PKB na osobę 39 567 $) - jeśli pomysł Camerona wszedłby w życie to Mołdawianie będą mogli legalnie pracować w Wielkiej Brytanii za jakieś 200 lat :D
anonim2014.11.28 17:39
No ale Frondzie powinno sie to chyba podobac. Az sie dziwie, ze nie klaskacie premierowi UK. Lubicie przeciez ograniczenia I zakazy. A dodatkowo przestaniecie narzekac, ze sie Polska wyludnia
anonim2014.11.29 4:50
Nagłówek artykułu mówi: "Cameron chce ograniczyć imigrację. Mowa także o Polakach" Po takim nagłówku, ktoś mógłby pomyśleć że Cameron chce ograniczyć napływ Polaków do UK, albo nawet ich wypędzać. Co zaś mówi sam artykuł? Ano to, że Polacy przyjeżdżający do UK do pracy są tak samo mile widziani jak zawsze, a ograniczenia są tylko w okradaniu ludności tubylczej poprzez korzystanie z socjalistycznych przywilejów opłacanych z podatków. Krótko mówiąc - chyba tytuł artykułu kłamie. Na Frondzie. Cóż za niespodzianka.