Cała prawda o aborcji. Śmiertelność większa niż po porodzie! - zdjęcie
28.05.13, 08:10Aborcja (Fot. Fronda)

Cała prawda o aborcji. Śmiertelność większa niż po porodzie!

8

Wyniki badań ogłosiły w Genewie, w siedzibie World Health Assembly (ciało zarządzające WHO) dwie organizacje działające na rzecz obrony życia: National Right to Life Educational Trust Fund i Minnesota Citizens Concerned for Life Global Outreach (MCCL).

Jak informował Scott Filschbach z NRLC, największa śmiertelność przypada na kraje rozwijające się.

Analiza opiera się na badaniach z wielu krajów. Powikłania aborcyjne jakie zarejestrowano to m.in. krwotoki, uszkodzenia szyjki macicy, perforacja macicy i zakażenia. Aborcja upośledzała także płodność kobiety - liczne były przypadki bezpłodności, nowotworów, poronień i ciąż pozamacicznych. 

Natomiast aż 81% kobiet padło ofiarą poważnych zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, nadużywanie alkoholu i zażywanie narkotyków, a także próby samobójcze.

Badania w Stanach Zjednoczonych, Danii i Finlandii wykazały, że kobiety częściej umierały w przypadku aborcji aniżeli porodu.

Szczególnie zagrażająca zdrowiu matki jest sytuacja w krajach rozwijających się, gdzie nie istnieje podstawowa opieka zdrowotna. 

Legalizacja aborcji na tamtych terenach, naraża kobiety na dodatkowe poważne powikłania, dlatego też MCCL i NRLC zaapelowały do WHO by chronić kobiety przed aborcją i systematycznie poprawiać jakość opieki zdrowotnej.

MCC/prawy.pl

Komentarze (8):

anonim2013.05.28 8:29
Patrząc na to zdjęcie, obrzydzenie i gniew mnie ogarnia na wielki grzech aborcji, coś niebywałego i odrażającego jest w tym, jak można być zwolennikiem takich barbarzyńskich aktów. Boże, grzmij!
anonim2013.05.28 9:10
potrzeba modlitwy... ks. Marek Bałemba o Krucjacie Różańcowej - i Ty też posłuchaj... http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3667
anonim2013.05.28 9:13
czszcz48 wśród kobiet po aborcji syndrom postaborcyjny wystepuje u ponad 80%. Tak że w istocie redaktor się niepomylił.
anonim2013.05.28 9:53
czszcz48 dziwny jesteś. usiłujesz komentować taki temat a nawet nie wiesz co to za syndrom. zauważ, że mając takie luki słąbym jestes recenzentem.
anonim2013.05.28 11:15
Czy ta oderwana rączka ze zdjęcia należy do dziecka, czy to "zlepka komórek". Może ktoś jednak zobaczy i zrozumie, że aborcja to morderstwo
anonim2013.05.28 12:10
Nigdzie tez nie jest przytoczone, czy te Dane odnosza sie do legalnie przeprowadzanych zabiegow, czy moze do tych wykonywanych w piwnicach, przez kobiety zmuszane do tego przez okrutnych religijnych fanatykow. A z uzytkownikiem Zerro nie ma narazie sensu dyskutowac, bo od paru dni kompletnie odlecial, momentami ciezko zrozumiec ten belkot. Szczerze Panu zycze powrotu do zdrowia, bo ciekawie bylo czytac opinie kogos kto wierzy w NWO.
anonim2013.05.28 14:38
@Artur.db.. "A gdyby aborcja nie powodowała większych powikłań niż ciąża, to byście byli za aborcją?" Po co stosujesz takie demagogiczne "gdybające" pytania? Wyobrazić sobie można wiele opcji, ale w tym przypadku jest mowa o pewnych faktach, które wskazują na to, że aborcja nie tylko jest złem samym w sobie, ale również ma dalekosiężne skutki dla matki dziecka zabitego w jej łonie. "bo zabraniacie aborcji nawet gdy życie matki jest zagrożone" Kolejny idiotyzm. Kościół Katolicki wyraźnie mówi o RATOWANIU życia w takim przypadku zarówno matki jak i dziecka. Jeżeli w wyniku działań podjętych dla ratowania życia matki, dziecka NIE DA się uratować, to nikt nie ponosi z tego tytułu moralnej odpowiedzialności. Jeżeli natomiast podczas ratowania życia matki CELOWO uśmierca się dziecko, to wtedy jest to działanie moralnie naganne.
anonim2013.05.30 11:41
Czy ktos jest w stanie mi odpowiedziec w ktorym momencie czlowiek zyskuje dusze? Jak przypuszczam o obrone duszy chodzi u przeciwnikow aborcji. Czy jest to moment wnikniecia plemnika do komorki jajowej?