Były minister zdrowia Mariusz Ł. zatrzymany przez CBA - zdjęcie
16.12.15, 17:57

Były minister zdrowia Mariusz Ł. zatrzymany przez CBA

4

Mariusz Ł. - były minister zdrowia - został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Miało to związek ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku.

Jak podał serwis TVN24, polityk został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku ze sprawą korupcyjną prowadzoną przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku.

Według nieoficjalnych informacji do zatrzymania Mariusza Ł. miało dojść w Białymstoku, a polityk został zatrzymany razem z dwoma innymi osobami.

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku dotyczy wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych. Jak podał rzecznik białostockiej prokuratury apelacyjnej Janusz Kordulski, zatrzymano trzy osoby, z których jedna jest funkcjonariuszem publicznym.

TVN24 podał, że zarzuty stawiane zatrzymanemu politykowi dotyczą działalności Centrum Inżynierii Biomedycznej Wojskowej Akademii Technicznej, której jest on szefem.

Mariusz Ł. był posłem na Sejm IV kadencji, ministrem zdrowia w latach 2001-2003. Jest lekarzem kardiologiem, doktorem habilitowanym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze (4):

anonim2015.12.16 19:37
Korupcja w wyniku rządów Platformy ma ogromna skalę, w końcu i działacze PO w łapę brali.
anonim2015.12.16 22:32
Ziobro znów za lekarzy się bierze. Skończy się tak jak wcześniej. :-)
anonim2015.12.16 22:34
@Majestic Hipokryto! Pomyśl ile razy Ty albo ktoś z twojej rodziny dał w łapę jakiemuś lekarzowi? Czy to wina PO że Polacy tak robią?
anonim2015.12.17 1:40
MarekTalarek napisał: "Ziobro znów za lekarzy się bierze." Ty nie przesadzasz czasem? "Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku dotyczy wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych. Jak podał rzecznik białostockiej prokuratury apelacyjnej Janusz Kordulski, zatrzymano trzy osoby, z których jedna jest funkcjonariuszem publicznym." Przecież Ziobro jeszcze dobrze nie zdążył urzędu objąć, a to śledztwo rozpoczęto jeszcze za uprzednich rządów.