Byli na Mszy Świętej podczas parady LGBT w Częstochowie. Zostali oskarżeni o blokowanie marszu - zdjęcie
03.07.19, 10:09(fot. pixabay)

Byli na Mszy Świętej podczas parady LGBT w Częstochowie. Zostali oskarżeni o blokowanie marszu

22

Sąd Rejonowy w Częstochowie uniewinnił małżeństwo Alicję i Krzysztofa od fałszywego zarzutu blokowania tzw. marszu równości. Policja skierowała wobec nich wniosek o ukaranie, mimo, że w trakcie manifestacji ruchu LGBT para była na Mszy Świętej. Obwinionych reprezentowali przed sądem prawnicy Instytutu Ordo Iuris.

W lipcu 2018 r. Alicja i Krzysztof J. wzięli udział w XVII Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. Tego dnia, w Częstochowie zostały zarejestrowane liczne zgromadzenia. Było to związane z demonstracją przedstawicieli ruchu LGBT, która miała przejść pod Jasną Górą. Z uwagi na kontrowersyjną trasę parady, która przebiegała w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca otoczonego szczególnym kultem religijnym wśród katolików, środowiska patriotyczne i chrześcijańskie zorganizowały liczne kontrmanifestacje. Małżeństwo postanowiło wziąć udział w jednej z nich. Jak wynikało z Biuletynu Informacji Publicznej oraz zapewnień organizatora, wskazane zgromadzenie, w którym uczestniczyli małżonkowie trwało do godz. 12. Alicja i Krzysztof byli na nim od godz. 10. Przed godz. 11 przeszli na Jasną Górę, aby wziąć udział w Mszy Świętej.

Mimo iż małżeństwo uczestniczyło w legalnym zgromadzeniu do ok. godz. 11., Policja skierowała wobec nich wnioski o ukaranie za zakłócanie demonstracji ruchu LGBT, która rozpoczęła się ok. 11:30. Sąd wyrokiem nakazowym niesłusznie skazał małżeństwo, wymierzając im karę grzywny za rzekome zakłócanie przebiegu zgromadzenia. Alicja i Krzysztof złożyli sprzeciw od wyroków, a ich sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Częstochowie. Ich obrony podjęli się prawnicy Instytutu Ordo Iuris.

Na podstawie zeznań policjantów zabezpieczających zgromadzenie, w którym uczestniczyli obwinieni oraz nagrań przebiegu manifestacji, nie wynikało, aby małżeństwo zakłócało tzw. marsz równości, który rozpoczął się po tym jak para udała się na Mszę. Udział małżonków w odbywającym się w tym czasie nabożeństwie potwierdzili także świadkowie.

„Próba ukarania małżeństwa z Częstochowy przez Policję, które na legalnym zgromadzeniu protestowało przeciwko tzw. marszowi równości pokazuje nadgorliwość i automatyzm w działaniu funkcjonariuszy Policji wobec osób broniących podstawowych wartości konstytucyjnych, takich jak małżeństwo rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny. Wystarczyło, aby organy ścigania zweryfikowały materiały, którymi dysponowała wcześniej Policja, aby dojść do wniosku, że wszczęcie postępowania wobec Aliny i Krzysztofa J. i postulowanie i zastosowanie sankcji karnej było w całości niezasadne” – skomentował sprawę obrońca obwinionych mec. Maciej Kryczka z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Małżeństwo reprezentowali adw. Jerzy Kwaśniewski oraz adw. Maciej Kryczka.

___________________________________________________________________________________________________

Poniżej publikujemy treść podziękowań jakie złożyli Instytutowi Ordo Iuris Państwo Alicja i Krzysztof.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris za wspólną walkę o sprawiedliwość. Gdy tylko usłyszeliśmy zarzuty odnośnie blokowania i zakłócania "marszu równości" pod Jasną Górą, 8 lipca 2018 r., wiedzieliśmy, że w tej sytuacji możemy liczyć tylko na Ordo Iuris.

Jeśli w grę wchodzą najwyższe wartości - takie jak obrona świętego miejsca przed przed profanacją - każdy człowiek powinien kierować się sumieniem i nie stać biernie wobec zalewającej nas fali deprawacji. Parad równości w naszej ojczyźnie jest coraz więcej. W imię tolerancji, akceptacji albo "miłosierdzia" środowiska LGBT próbują wpoić młodemu pokoleniu, że ich praktyki są normalnością. Coraz częściej wchodzą w miejsca święte, profanując je i obrażając symbole wiary katolickiej i urażając przy tym wielu Polaków. Jako małżeństwo spodziewające się aktualnie dziecka nie zgadzamy się na takie dewiacje. Kontrmanifestacja była potrzebna na Jasnej Górze. Przykro się robiło, gdy na szczycie Jasnej Góry podczas Mszy Świętej, w trakcie Przeistoczenia, czyli w momencie największego skupienia zgromadzonych wiernych było słychać śpiewy, głośną muzykę i okrzyki "tęczowych" - to jest ich rzekomy szacunek i tolerancja!

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie z Waszym Instytutem powalczyć o sprawiedliwość. To dzięki Waszej obronie zostaliśmy uniewinnieni. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę mec. Macieja Kryczki za okazane wsparcie, reprezentowanie nas i obronę naszego stanowiska podczas rozpraw w Częstochowie.

Alicja i Krzysztof 

źródło: ordoiuris.pl

Komentarze (22):

west2019.07.3 14:18
Do zatrzymania za naruszanie prządku w głowie powinni być zakwalifikowani wszyscy ci, którzy organizowali tęczową hucpę, dopuszczali do niej i ochraniali.
Ted2019.07.3 12:40
LGBT to dzieło szatana. Gdyby było inaczej, to nie nachodziliby i nie profanowali miejsc świętych- mogliby np. spotykać się w jakichś wydzielonych, nawet odgrodzonych od normalnych ludzi, miejscach, gdzie mogliby się do woli ubogacać w swoim stylu.
Ks.prof.dr.hab in\305\274. Szymon Gryzak2019.07.3 15:26
Niektórzy skłonni byliby stworzyć dla nich getto
edi2019.07.3 12:04
LGBT bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
robaczek 2019.07.3 12:11
łał. lecisz kolego!!!!! moze trzeba leki zmienić? tak tylko radze. nie wyśmiewam. nie wolno sie z takich ludzi nasmiewac. szacuneczek ;]
anonim2019.07.3 11:35
Pamiętajmy o nauczaniu Jezusa: nakazał NADSTAWIĆ drugi policzek, a nie nadstawiać bez końca. Jeden raz. A potem wziął bat i naciulał gnojom ile wlezie w światyni. I my, katolicy powinniśmy Go naśladować.
urszula2019.07.3 11:17
Jestem rowniez oburzona postawa i słowami mlodego geja,ktory do mikrofonu wypowiedział stek wyzwisk dotykajacych / godzacych w moje dobra osobiste. Te ohydne wyzwiska zostały zarejestrowane i kilkakrotnie w tv na roznych kanałach emitowane jako przyklad" rzekomej tolerancji " przez srodowiska LGBT. dowod MA TV. I JESLI ZAJDZIE POTRZEBA zwroce sie do pana Prezesa Kurskiego o kopie nagrania. Dodam, ze obrazona zostałam nie tylko ja, ale setki tysiace kobiet w wieku senioralnym,bo to o nas mowił o seniorkach RP. Czy takie zachowanie teczowego mlokosa/mlokoski mozna uznac za norme? j a w imieniu innych kobiet protestuje ,takie zachowania nalezy karac .
robaczek 2019.07.3 12:12
Ula!! nie rób tego!!! prosimy!!! az ty ostra jestes! padłem ;] mistrzyni moja kochana;] ile lat? 60 juz na karku jest? uwialbiam was Pato-Katolicy
robaczek 2019.07.3 11:01
DROGA KRZYZOWA = PARADA RÓWNOŚCI katolików ;] faceci w sukienkach są? są! dewianci seksulani są? są! ;] SZACH MAT!! ;]
Wojtek Polak 2019.07.3 11:36
a gdzie ty widziałeś faceta w sukience na drodze krzyżowej?ty jesteś tak ogłupiony że wszędzie widzisz '' PARADA RÓWNOŚCI''{marsze zboczonej patologii}faceci w sukienkach są?na marszach zboków pewnie że są nawet z wymalowanymi gębami przypominających straszne postacie z horrorów.dewianci seksulanii są?też są na zboko pochodach np. pederasta prowadzący pederastę na smyczy jak psa.STOP z TOLERANCJĄ i PROPAGOWANIEM CHORYCH DEWIACJI przez PATOLI z LGBTQXYZ+
robaczek 2019.07.3 12:01
;] są są ;] misiaczku. dobrze wiesz ze są ;] a w kosciele nie mozna zostac ?
edi2019.07.3 12:05
Wbrew hasłom o wolności warto jednak pamiętać, że człowiek rozpustny staje się niewolnikiem swych żądz. Ksiądz Dariusz Oko mówi tu wprost – promowanie nieczystości skutkuje opętaniem seksem. Wbrew sloganom o równości taka persona staje się tyranem dla osób niechcących się jej podporządkować, sprzeciwiających się jej roszczeniom. To samo dzieje się w skali całych społeczeństw. Zapoczątkowana w miejscach takich jak Stonewall rewolucja zmierza do podporządkowania sobie narodów i do styranizowania osób jej się sprzeciwiających. "Od 15 lat staram się bronić Polskę i Kościół przed inwazją ideologii gender , neobolszewizmu, homoideologii, która jest sercem genderyzmu. W związku z tym grożono mi wszystkim możliwym, także zabójstwem – to robią geje. "- mówi ks. Oko CZY TO NIE JEST TERRORYZM ???????????????
robaczek 2019.07.3 12:09
a dlaczego ten seks jest taki zly? ;] bo ja tego nigdy u katoli nie moglem pojac?! jak sie wam nie podoba -- sie nie bzykajcie;] demonizujecie zwykle ruchanko jakby to jakies kucze wydarzenie na skale swiatowa bylo no chyba ze jest ;] moze nieczesto sie udaje ;] kurcze moze stad te problemy wszystkie. WY ZWYCZAJNIE NIEWYRUCHANI JESTESCIE ;] stad te emocje wokól seksu ;] to jak?
Marcin2019.07.3 12:23
"Niewyruchani jesteście" cos w tym jest ha ha ha ...głodnemu chleb na myśli ;P
Marcin2019.07.3 10:31
Niech się cieszą że uszli z zyciem... w końcu mogli zgiiną od bijacego od lgbetowców, radosnego uniesienia... wciśniiete na siłe pióro w dooope, może narobic szkody ;P a do panów "policjantów"... nadgoorliwośc jest gorsza od faszyyyzmu... lecz do kogo ta mowa, oni już wdrażaja dyrektywy... teraz K my, znaczy się tęczowi :D
Szatan w cudzej osobie2019.07.3 10:30
Jak zwykle w przypadku Frądla mamy podane tylko pół prawdy podlane jadem i ubrane w clickbaitowy tytuł.
Polak2019.07.4 13:24
Jak zwykle pierdzielisz.
trucker2019.07.6 3:42
Zmiataj wybryku natury.
Małgorzata2019.07.3 10:17
Drodzy Przyjaciele i Czytelnicy portalu Fronda.Od niedawna wspieram finansowo Fundację Ordo Iuris , drobnymi kwotami ale regularnie. Pieniądze są moralnie obojętne ale mają moc sprawczą gdy się ich używa! Wspierajmy dobre dzieła bo złe mają finansowanie bardzo obfite z każdej strony. Kwota za 2 piwa czy kupon loterii może zmienić świat.
Szatan w cudzej osobie2019.07.3 10:33
loteria to samooszukiwanie się dlatego wybierajcie piwo: http://www.fronda.pl/a/nie-pijesz-piwa-to-blad-poznaj-jego-sekrety,93466.html https://www.fronda.pl/a/uwaga-afera-ks-kneblewski-przylapany-w-pociagu-na-piciu-piwa,122174.html
marek2019.07.3 13:07
Wpłacam regularnie, polecam wszystkim!
anonim2019.07.3 16:17
Wolę wydawać na dzffki