Bunt kolejnej branży. Siłownie i kluby otwierają się wbrew restrykcjom  - zdjęcie
18.01.21, 16:39Fot. via: Pixabay

Bunt kolejnej branży. Siłownie i kluby otwierają się wbrew restrykcjom

6

Polska Federacja Fitness zapowiada, że mimo trwającego lockdownu, branża planuje otwarcie 1 lutego. Organizacja zaprezentowała jednocześnie siłowniom i klubom rekomendacje sanitarne, jakie powinny zachowywać przyjmując klientów w czasie pandemii.

Coraz więcej przedsiębiorców buntuje się wobec rządowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W ostatnim czasie masowo swoje lokale otwierają restauratorzy. Teraz otwarcie zapowiada też branża fitness.

Polska Federacja Fitness poinformowała, że związane z nią przedsiębiorstwa wznowią swoje działanie 1 lutego.

- „Wielu z nas jest zmuszonych skompletować swój skład pracowników na nowo bądź w znacznej części. Do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników. Podchodzimy do sprawy również strategicznie. Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów dotyczących wykazania nielegalności lockdownu oraz kwestii odszkodowawczej” – przekazano w mediach społecznościowych.

Organizacja przedstawiła przy tym rekomendacje dot. środków ostrożności, jakie powinny zostać zachowane w otwierających się siłowniach i klubach. To między innymi dystans pomiędzy pracownikami i ćwiczącymi, dezynfekcja rąk, pomiar temperatury przed wejściem oraz obowiązkowe maseczki u pracowników oraz klientów poza czasem samego treningu.

kak/Facebook, Onet.pl

Komentarze (6):

era2021.01.19 9:17
A gdzie AMANTADYNA Wikańczanie dzieci i MLodzieży izolacja wykańczanie firm by sprzedac je za złotowke tylko pytanie KOMU?
komu komu2021.01.20 17:21
bo idę do domu
KATON STARSZY2021.01.18 18:37
Najwiekszy patogen ,to zwykle anonim-ta zaraza kryje się zawsze pod tym hasłem;Każdy kto łamie zakaz rządu z powodu pandemi ,powinien być ukarany wysoką grzywną i więzieniem.Fitnes-cluby tak są potrzebne,jak rzep do psiej du..y.
T.2021.01.19 0:22
Już się odzywa dusza pisowca tkwiącego w mentalnej komunie - każdego więzieniem karać, a słowo rządu, pinokia i jaśnie kaczki jest świętością. A mi Twój PIS nie jest do niczego potrzebny, ani TVP Kurskiego, ani Twój biznesmen z Torunia. Siedź dalej przed telewizorem chlaj piwsko i pas cielsko, jeżeli taka Twoja wola ograniczony człowieczku.
T.2021.01.19 0:28
A tak na marginesie ograniczony mentalnie pisowoczyku, mówi się czepia się jak rzep psiego ogona. A potrzebne jak umarłemu kadzidło, albo potrzebny jak dziura w moście, dziura w bucie, potrzebny jak diabeł w Częstochowie. Popracuj nad znajomością języka polskiego i związków frazeologicznych, i nie kalecz już mojego pięknego języka ojczystego.
Anonim2021.01.18 16:51
Patogen zwany PiS i ich strategia jest 3 razy bardziej śmiertelny niż koronawirus. O kredytach na minimum pół biliarda od wiosny do końca tego roku nawet nie wspomnę