Bunt imigrantów! Zaatakowali i poranili policjantów - zdjęcie
07.09.15, 16:44Przykładowi nielegalni imigranci w Hiszpanii, fot. media

Bunt imigrantów! Zaatakowali i poranili policjantów

5

W Hiszpanii doszło do kolejnych zamieszek z udziałem imigrantów. Tym razem "wycieńczeni uchodźcy" zaatakowali policjantów, próbując uciec z obozu, w którym zostali zamknięci. W nocy z niedzieli na poniedziałek licząca około 20 mężczyzn grupa zaatakowała strażników obozu. Imigranci weszli następnie na dach i zaczęli obrzucać straż obozu kamieniami, raniąc kilku funkcjonariuszy.

Na szczęście żadnemu z policjantów nic się nie stało. Imigranci zniszczyli jednak także wyposażenie swojego obuz oraz podpalili materace. Straż pożarną, która przyjechała by ratować miejsce ich tymczasowego zamieszkania, powitali kamieniami.

Co wywołało gniew imigrantów? Fakt, że czekają na decyzję o przyznaniu im bądź nie azylu! Ludzie ci po prostu chcą, by niezależnie od ich pozycji wpuszczono ich do Unii Europejskiej. Czy człowiek prześladowany we własnym kraju, uciekający przed wojną, niszczy udzielone mu schronienie, a tych, którzy się nim opiekują, obrzuca kamieniami?


W obozu mają panować nienajlepsze warunki życia. Nie jest jednak przeludniony - spośród 150 miejsc zajętych jest jedynie 40 proc. Wygląda więc na to, że imigrantów trzeba po prostu według ich własnego mniemania traktować iście po królewsku. A jak nie, to kamieniem przez łeb. Grunt, że na razie kamieniem - gorzej, gdy w ruch pójdą noże. A przecież i tego można się spodziewać.

kad

Komentarze (5):

anonim2015.09.7 17:02
walic w mordy i przeciagnac po asfalcie tak demokratycznie, powyciagac prowodyrow wypalowac , zdiecia porobic, odciski palcow wziasc i wypierol..c do Afryki, a reszta bedzie czekac w szeregach na stojaco w odstepie co 1,5 m tak dlugo az nie beda zalatwione papiery. Wszystkich bez dokumentow wydalic z kraju.
anonim2015.09.7 17:07
@taro 100/100 ale wytłumacz to tępym lewym pokroju jak 11 dziecięcy...
anonim2015.09.7 20:01
Papiery załatwiać w konsulatach, ambasadach, czy tam specjalnych placówkach NA MIEJSCU!!!. Kropka.
anonim2015.09.7 21:59
Wchodza jak w maslo. Znaczy jak w "obuz" ; )
anonim2015.09.7 23:42
"W obozu mają panować nienajlepsze warunki życia." "Imigranci zniszczyli jednak także wyposażenie swojego obuz" Kto to pisał? Ja rozumiem, że trzeba oddać artykuł na czas, ale z takimi błędami to się szanowny autorze podpal ze wstydu i zakop. Nic dziwnego, że nawet nie masz odwagi podpisać się pod tym tekstem. Zdałeś maturę, czy może jesteś beneficjentem z czasów wujka Romana?