Budka wzywa do buntu, a Trzaskowski… w tajemnicy negocjuje pieniądze z rządem  - zdjęcie
29.04.21, 09:44Fot. screenshot - YouTube (polsatnews.pl)

Budka wzywa do buntu, a Trzaskowski… w tajemnicy negocjuje pieniądze z rządem

5

Platforma Obywatelska jest wściekła na Lewicę, którą oskarża o zdradę po tym, jak ta zawarła porozumienie z rządem ws. KPO. Kiedy jednak Borys Budka rzuca gromy, Rafał Trzaskowski… zdążył już zgłosić się do rządu po środki z KPO.

O konsultacjach ws. Krajowego Planu Odbudowy wiceminister Waldemar Buda opowiadał w programie „#Jedziemy” na antenie TVP Info.

W ostatnich dniach prace nad KPO mocno krytykuje przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, który zawarte z rządem porozumienie Lewicy nazywa zdradą opozycji. Mimo, że jeszcze w grudniu Budka apelował o przyjęcie budżetu UE i groził Trybunałem Stanu tym, którzy się mu sprzeciwią, dziś sam chce go zablokować.

Nie przeszkadza to jednak wiceprzewodniczącemu PO Rafałowi Trzaskowskiemu, aby w tajemnicy negocjować z rządem.

- „W tamtym tygodniu rozmawiałem z Rafałem Trzaskowskim: prosił o środki na metro na Ursusie, o przesunięcie środków w ramach polityki spójności dla Warszawy. Jednocześnie (samorządowcy) słyszą jakieś deklaracje kolegów, którzy chcieliby te środki blokować”

- zdradził wiceminister Buda.

Podkreślił, że kiedy ważni działacze PO mówią o tym, iż żadnych negocjacji z PiS nie będzie, Rafał Trzaskowski takie negocjacje na temat KPO prowadzi.

- „Rozmawiałem z nim na jego prośbę o potrzebach inwestycyjnych Warszawy z punktu widzenia środków europejskich”

- mówił gość Michała Rachonia.

Podkreślił, że wbrew linii liderów partii, samorządowcy niezależnie od barw politycznych potrzebują unijnych pieniędzy.

- „Centrala PO zmusza ich do tego, by się ukrywali, nie mówili o tym głośno, żeby protestowali, żeby mówili, że tych środków nie chcą”

 - wskazał wiceminister.

kak/TVP Info

Komentarze (5):

Polak2021.04.29 10:45
W moim mieście rządzonym przez PO rząd regularnie dopłaca/wypłaca rekompensaty za skutki covid w ciężkich milionach. Nie mówiąc o inwestycjach rządowych które powinien robić samorząd. Wszystko to nie przeszkadza samorządowym nienawistnikom i ich akolitom pluć na rząd i wywyższać się. To są tacy ludzie, takie marne, podłe charaktery. Takie jest w większości PO i ich elektorat; spalić Polskę byle odzyskać władze i zniszczyć PIS. To ich cały program.
katolik2021.04.29 10:27
wszyscy w rządzie i sejmie to naziści, Polacy są mordowani zw, chem- gentycz a nikt nie złożył mandatu. SZykujecie życie jak w Chinach. Już robicie polskie obozy śmierci. Polacy, którzy sa świadomi waszych planów mówią DOŚĆ RZĄDZĄCYM NAZISTOM
Anonim2021.04.29 11:42
glosujesz wiec na nikogo?
Anonim2021.04.29 10:18
Rafał jest w PO ale to człowiek lewicy więc będzie robił to co lewica chce.
KSERKSES2021.04.29 9:59
łysy karzełek z PO powoli jest odstawiany na boczny tor