Buddyzm, hinduizm, islam: nienawiść do Chrystusa - zdjęcie
14.04.14, 13:14Scena z zamieszek w Lahaurze w Pakistanie, fot. Youtube

Buddyzm, hinduizm, islam: nienawiść do Chrystusa

33

Azja Południowa to region, w którym chrześcijanie cierpią prześladowania ze strony wyznawców trzech różnych religii: islamu, hinduizmu i buddyzmu. Sytuacja tamtejszego Kościoła jest porównywalna wyłącznie z niektórymi państwami Afryki. Podpalenia kościołów, przymusowe nawracanie na pogaństwo, morderstwa, gwałty na zakonnicach: to w niektórych miejscach niemal codzienność.

Indie. Groźba hinduskiego nacjonalizmu

W Indiach rozpoczęły się kilka dni temu najdłuższe wybory w historii tego kraju. Potrwają od 7 kwietnia do 12 maja 2014 roku. W głosowaniu weźmie udział według szacunków około pół miliarda osób. Wynik wyborów będzie miał bardzo duże znaczenie dla indyjskich chrześcijan. Według sondaży liderem jest bowiem nacjonalistyczna partia Bharatiya Janata (BJP), której przewodzi Narendra Modi. Jednym z postulatów tego ugrupowania jest umocnienie „tożsamości hinduskiej” – a to oznacza walkę z mniejszościami religijnymi. Dotknie to z całą pewnością tamtejszej wspólnoty chrześcijańskiej. Choć chrześcijanie stanowią tylko niespełna 5 proc. ogółu ludności Indii, jest ich więcej niż wszystkich Polaków – niemal 60 milionów[1]. Nacjonalistyczne ruchy chcą, by wszyscy obywatele ich państwa byli hinduistami. Wyrazicielem takich właśnie poglądów jest BJP. Jeżeli rzeczywiście zwycięży w wyborach, chrześcijanie mogą mieć duże kłopoty nie tylko ze sprawowaniem kultu, ale nawet z przyznawaniem się do wiary czy posiadaniem Biblii. Różne Kościoły wystosowały już wspólny list do wyborców. Wzywają do głosowania wyłącznie na tych polityków, którzy deklarują chęć utrzymania świeckiego charakteru państwa. Duchowni zaznaczyli, że zwycięstwo BJP może doprowadzić do kolejnych krwawych masakr chrześcijan[2].

Pogaństwo głoszone ogniem i mieczem

W niektórych regionach sytuacja jest trudna już dzisiaj. Cztery stany przyjęły prawne regulacje, które zabraniają porzucać hinduizm na rzecz innych religii, w tym chrześcijaństwa[3]. Coraz częściej dochodzi do bardzo agresywnych ataków. Kościoły są podpalane i niszczone, zakonnice gwałcone, zwykli wierni bici i zabijani. W prześladowaniach główną rolę ogrywają właśnie hinduscy nacjonaliści. Znamienny jest brutalny atak, którego dokonano w marcu w stanie Jharkhand we wschodnich Indiach. Hinduscy ekstremiści napadli kilkunastu chrześcijan podczas sprawowania kultu w jednym z kościołów domowych. „Pytali ich, dlaczego wyznają chrześcijaństwo, chociaż powinni składać cześć bóstwom plemiennym. Zagrozili, że ich zabiją, jeżeli dalej będą iść za Chrystusem” – mówił lokalny pastor[4]. Następnego dnia ekstremiści przeszli od słów do czynów. Chrześcijanie zostali wywleczeni ze swoich domów. Pobito ich, częściowo rozebrano i przeprowadzono niczym bydło ulicami wioski. Zgromadzonych na placu chrześcijan próbowano zmusić do wyparcia się Chrystusa. Część z nich uległa z powodu przerażenia i zapewniając, że wyznają hinduizm, uciekła z powrotem do swoich domów. Dwie nastoletnie dziewczyny nie chciały porzucić Jezusa. Zostały uderzone w twarz, obrzucone obelgami i siłą zmuszone do oddania czci pogańskim bożkom. Pod koniec marca prześladowani zwrócili się do policji z prośbą o pomoc. Urzędnicy stanęli całkowicie po stronie hindusów i odrzucili skargi chrześcijan. Uznali być może, że skoro nikt nie zginął, nie ma problemu. Tego szczęścia nie miały ofiary najsłynniejszej chyba rzezi indyjskich chrześcijan, która miała miejsce w 2008 roku[5]. Wówczas w stanie Orisa zabito jednego z przywodóców hinduskich ekstremistów. O dokonanie morderstwa oskarżono chrześcijan. Zamieszki ogarnęły wiele miast i wsi. Zabito około 90 osób. Spalono i zburzono blisko 300 kościołów i 6000 domów należących do chrześcijan.

Pakistan. Prawo chroni tylko muzułmanów

Podobne prześladowania cierpią chrześcijanie w Pakistanie. Do wielkich zamieszek doszło w tym islamskim państwie w marcu 2013 roku. Jednego z chrześcijan, Sawana Masiha, oskarżono wówczas o bluźnierstwo względem muzułmańskiego proroka Mahometa. Choć zarzut był całkowicie bezpodstawny, islamska społeczność zawrzała. Muzułmanie zaatakowali chrześcijańską dzielnicę w Lahaurze. Podpalono setki domów i dwa kościoły. Po roku mężczyzne, którego oskarżono wówczas o bluźnierstwo, skazano na śmierć. Sawan Masih ma czas do końca kwietnia na odwołanie się od wyroku[6]. Jeżeli sąd odrzuci jego apelację, czeka go taki sam los, jaki spotyka wielu innych oskarżonych o rzekome bluźnierstwa względem Mahometa. Wymiar sprawiedliwości bardzo rzadko staje po stronie prześladowanych. Dotyka to nie tylko rzekomych bluźnierców, ale także bardzo wielu chrześcijańskich kobiet, które są porywane, gwałcone i zmuszane do małżeństwa z muzułmanami. Szacuje się, że każdego roku taki los spotyka przynajmniej 700 chrześcijanek[7]. Na szczęście wciąż rzadko dochodzi w Pakistanie do masowych morderstw, tak jak to miało miejsce w sierpniu 2013 roku, gdy w zamachu bombowym zabito w anglikańskim kościele 89 osób[8].

[koniec_strony]

Buddyzm religią pokoju? Nie dla chrześcijan

Kolejną grupą religijną Azji Południowej, która nienawidzi Chrystusa, są buddyści. Do prześladowań chrześcijan z ich strony dochodzi już od lat na Sri Lance. Zjawisko cały czas się nasila. Za agresję wobec wyznawców Chrystusa odpowiadają ekstremistyczni mnisi, którzy podjudzają tłumy zwykłych wiernych. W ostatnich latach zanotowano na Sri Lance aż 450 antychrześcijańskich incydentów[9]. Niektóre z nich nie ustępowały brutalnością atakom hinduistów czy muzułmanów. Buddyjscy mnisi wielokrotnie zakazywali chrześcijanom nawet czytania Biblii, zupełnie tak, jak komunistyczny reżim Korei Północnej. Według organizacji Release International coraz częściej dochodzi do palenia i niszczenia kościołów. Chrześcijanie Sri Lanki żyją, jak sami mówią, w ciągłym strachu. Oprawcy chcą zmusić ich do konwersji na buddyzm, grożą pobiciami i wysiedleniem z miejsca zamieszkania. Prześladowania od buddyzmu Kościół cierpi także w Laosie. Wcześniej w tym roku Fronda informowała, że sześć rodzin chrześcijańskich zostało zmuszonych przed buddystów do opuszczenia swoich domów. Uznano, że wyznają niebezpieczną dla Laosu „amerykańską religię”. Niestety, jak to często dzieje się w takich przypadkach w innych państwach, władze państwowe bagatelizują akty prześladowania.

Potrzeba modlitwy i wsparcia materialnego

We wszystkich czterech omówionych miejscach los chrześcijan jest coraz gorszy. Niezależnie od konkretnej religii, odpowiada za to wzrost fundamentalistycznych nastrojów. Ze względu na rozmiar tamtejszej społeczności chrześcijańskiej najwięcej niepokoju budzą Indie. Najbliższe miesiące mogą z powodów politycznych przynieść znaczące pogorszenie losu indyjskiego Kościoła. Chrześcijanom Azji Południowej potrzebna jest pilna pomoc: zarówno modlitwa jak i wsparcie materialne. Na szczęście działa wiele organizacji zajmujących się udzielaniem pomocy prawnej w przypadkach prześladowań, dostarczaniem Biblii czy po prostu zaopatrywaniem w żywność i leki osób dotkniętych najcięższymi represjami. Do najbardziej znanych i obecnych także w Polsce należą m.in. „Open Doors”, „Głos Prześladowanych Chrześcijan” oraz „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Dzięki ich pomocy przynajmniej niektórzy chrześcijanie w Indiach, Pakistanie czy na Sri Lance będą mogli przeżyć Wielkanoc w pokoju. Wielu osamotnionych nie będzie miało na to szansy.

Paweł Chmielewski[1] http://www.worldwatchlist.us/world-watch-list-countries/india/

[2] http://timesofindia.indiatimes.com/Home/Lok-Sabha-Elections-2014/News/Apex-Church-body-urges-voters-to-boycott-communal-forces/articleshow/33533059.cms

[3] http://www.worldwatchlist.us/world-watch-list-countries/india/

[4] http://au.christiantoday.com/article/police-in-india-rebuke-file-case-against-christians-fleeing-hindu-extremist-attack/17082.htm

[5] http://www.ekklesia.co.uk/node/14141

[6] http://www.fronda.pl/a/chrzescijanin-skazany-na-smierc-za-bluznierstwo,35911.html

[7] http://www.fronda.pl/a/porywaja-gwalca-i-zmuszaja-chrzescijanki-do-slubu,36324.html

[8] http://www.worldwatchlist.us/world-watch-list-countries/pakistan/

[9] http://www.fronda.pl/a/buddysci-podpalaja-koscioly-i-napadaja-na-chrzescijan,35469.html

Komentarze (33):

anonim2014.04.14 13:18
Jeszcze zapomnieli o jednej wierze!
anonim2014.04.14 13:21
Problem z tymi sektami staję się coraz powazniejszy. Buddyzm już dawno zrzucił maskę miłej zabawy dl azblazowanych celebrytów z zachodu, a Dalajlama praktycznie milczy, bo wie,że nie ma nic do powiedzenia głównej sile buddzymu;złowrogiej, zabójczej i opartej na wierze w demony. Dzisiaj buddyzm nie ma już szans na podbicie serc bogatego zachodu, bo jego miejsce zajęły sekty jeszcze bardziej dopasowane do hedonistycznego, pustego i pozbawionego wartości życia, ze Scjentologią na czele. Więc buddyzm z zachodu się wycofał, pozostawiając jedynie drobne przyczułki, w postaci sekt dla różnych eko swirów i tym podobnych "mądrych inaczej". W Azji widać natomiast buddyzm w całej swojej prawdzie,czyli jako ślepy zaułek religii, wiarę w demony i obłęd.
anonim2014.04.14 14:20
@mechanik do budy.
anonim2014.04.14 14:48
Różne Kościoły wystosowały już wspólny list do wyborców. Wzywają do głosowania wyłącznie na tych polityków, którzy deklarują chęć utrzymania świeckiego charakteru państwa
anonim2014.04.14 14:50
"Różne Kościoły wystosowały już wspólny list do wyborców. Wzywają do głosowania wyłącznie na tych polityków, którzy deklarują chęć utrzymania świeckiego charakteru państwa" Czyżby w takim razie świeckie państwo było lepsze od wyznaniowego? Nie spodziewałem się, że coś takiego przeczytam na Frondzie :) A tak w ogóle to przeraża mnie skłonność człowieka do zabijania czy dyskryminacji ze względu na wiarę, kolor skóry czy poglądy.
anonim2014.04.14 15:01
Napiszcie może jak na Sri Lance ci "buddyści" prześladują również muzułmanów i hinduistów. Albo o tym że w Laosie wciąż rządzą komuniści i że być może to oni a nie właściwi "buddyści" atakują chrześcijan. Ale nie. Fronda woli tworzyć swoją wizję świata opartą na zgłaszaniu tanich sensacji ( http://www.fronda.pl/a/ateista-zaatakowal-wspollokatora-bo-myslal-ze-to-jezus,36356.html ) oraz kreowaniu wizji że chrześcijanie są wszędzie prześladowani właśnie ze względu na wyznawaną religię a nie np. nacjonalistyczne nastroje. A jak nawet wspomni o tym w paragrafie o Indiach to wychodzą takie kwiatki: "Duchowni zaznaczyli, że zwycięstwo BJP może doprowadzić do kolejnych krwawych masakr chrześcijan[2]." Oczywiście zero wspomnienia o morderstwach hinduistów przez samych chrześcijan: http://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Swami_Lakshmanananda Azja Południowa to trudne miejsce dla chrześcijan bo wpierw to ONI byli tam nieproszonymi gośćmi. Artykuł w sposób bardzo jednostronny przedstawia ataki chrześcijan nie analizując dogłębnie przyczyn i nie nawiązując do potrzeby odrzucenia przemocy przez wszystkie strony. Przemoc przedstawia się jako inspirowaną głównie różnicami religijnymi.
anonim2014.04.14 15:03
Poprawka: "Ataki na chrześcijan"* a nie "ataki chrześcijan". Ataków dokonanych w Indiach przez chrześcijan (nie byle kogo ale członków kongresu) przecież byście nigdy nie opisali.
anonim2014.04.14 15:23
Przecież posoborowie prowadzi ''dialog'',przeprasza za winy,twierdzi że we wszystkich religiach jest Bóg. Przyszły święty Wojtyła spędził ich do Asyżu i całował Koran i posąg Buddy umieścił na czołowym miejscu.
anonim2014.04.14 15:53
ale to obojętność normalnego człowieka przynależnego do świętego Kościoła Katolickiego na zło wyrządzane przez te fałszywe wspólnoty typu buddyzm i hinduizm powoduje że Katolicy doznają katorgi. Jak zwykle pętak ateistyczny zarzuca że jest to wina różnorodności religii ale przecież ateizm też kwalifikuje się do zbiorowiska narzucającego nie raz przemocą obrzydliwego zapatrywania na świat gdzie Bóg zastępowany jest mrocznymi okultystycznymi praktykami jak wróżbiarstwo czy oddawania pokłonom odchodom demona.
anonim2014.04.14 15:54
XIII wiek - mongolski władca Kubiłaj Chan ogłasza buddyzm religią państwową. Władca ten uważał, że buddyzm będzie religią najbardziej nadającą się do podboju świata. Kubiłaj nie wybrał na swoją religię Islamu, który mógłby mu również przysporzyć zwolenników w prowadzeniu wojen. Uznał, że buddyzm jest bardziej wojowniczą religią od islamu!
anonim2014.04.14 16:18
@Majestic Zaatakował także buddyjską Japonię. Jako muzułmanin musiałby się włączyć do "Świętej wojny", a tak atakował tylko tych których chciał zaatakować.
anonim2014.04.14 19:51
@Majestic "Jak zwykle pętak ateistyczny zarzuca że jest to wina różnorodności religii" To przede wszystkim wina kolonizacji i nacjonalistycznych nastrojów a nie żadnej religii. Jestem zdania że żadna religia (nawet islam) nie może zostać w pełni podciągnięta do odpowiedzialności za działania jej wyznawców. Tym bardziej "fałszywe wspólnoty typu buddyzm i hinduizm", jak się o nich wypowiadasz z ignorancją. Dajmy na to taki buddyzm. Czy ty chociaż masz pojęcie w co się tam wierzy żeby orzekać o tym że jego wyznawcy są agresywni? "ale przecież ateizm też kwalifikuje się do zbiorowiska narzucającego nie raz przemocą" Ateizm tak samo jak religie nie może być podciągany do takiej odpowiedzialności. Tak samo jak religie był wykorzystywany instrumentalnie przez różne środowiska do własnych celów. "XIII wiek - mongolski władca Kubiłaj Chan ogłasza buddyzm religią państwową." Nieprawda. Zarówno za panowania Czyngis Chana jak i Kubiłaja wszystkie religie były tolerowane przez obu władców którzy żywo interesowali się różnymi filozofiami. Kubiłaj był nawet zainteresowany chrześcijaństwem. "Władca ten uważał, że buddyzm będzie religią najbardziej nadającą się do podboju świata." To jest idiotyzm. Buddyzm nie wyraża żadnego zainteresowania światem materialnym - wprost przeciwnie. Buddyści byli przez wieki bardziej prześladowani niż chrześcijanie - ciągle przemieszczali się i szukali ziem na których mogliby pokojowo egzystować. W ten sposób buddyzm zawędrował na wyżyny Tybetu czy do odciętej od świata Japonii. To że dzisiejszy buddyzm w rdzennej Sri Lance czy innych krajach przybiera radykalny obrót jest wynikiem działania nacjonalizmu postkolonialnego, często podsycanego przez komunistów przeciw "Zachodowi", jak na przykład w Laosie.
anonim2014.04.14 20:00
Raul - mylisz się w swoim osądzie
anonim2014.04.15 3:59
@Raul Jak zwykle udajesz niezależnego, czyżbyś był Ateistycznym Talmudystą A przecież oni podobnie jak Islam, Buddyści, Poganie Bałwochwalcy /Hidiści Szintoiści ect/ czczą Jah-Bul-On -a Węża Yamę Jaśniejącego, Lucyfera Arymana Sziwę Szatana itd. Bo wszyscy żyją w Grzechu Pierworodnym który gładzi jedynie Sakrament Chrztu św. a nie obrzezanie! (żydzi mahometanie) I żeby żyć w Łasce Uświęcającej Trzeba korzystać z Sakramentu Pokuty i żywić się Eucharystią Ciałem i Krwią Pańską (Odpada więc bycie Protestantem - bo po Pierwszym grzechu ciężkim żyją w niewoli Wężowej) Dlatego wszystkie te wiary uznaje Masoneria ponieważ oni równiwż żyją w grzechu śmiertelnym i nie czczą Boga Prawdziwego tylko tegoż Lucyfera pierwszego filozofa piewcę życia bezbożnego tzn odrzucającego Boga Ja Jestem który Jestem Stworzyciela całego świata widzialnego i niewidzialnego. A kto żyje w grzechu ciężkim śmiertelnym nienawidzi Boga i tych którzy żyją w Łasce Uświącającej pod wpływem ziejącej nienawiści i dlatego oni muszą nienawidzić Katolików (żyjących w Łasce) judaszy chrześcjan tj masonów nie mordują przecież bo wyznają /ww. wszyscy/ religie w której wszyscy się zgadzają. Ale do czasu bo gdy Bąg zamknie im możliwość do swoich - wtedy rzucą sią sobie do gardeł i Będą się wzajemnie wyżynać Wtedy dopiero będzie jatka i bracia bractwa też między sobą będą się mordować to i ciebie zamorduje jakiś inny brat mason
anonim2014.04.15 5:16
@mechanik Biedny człowieku, jak widac masz już tak zniszczony mózg przez propagandę,że nie potrafisz dyskutowac bez wyzywania ludzi od idiotów itp. Sam sobie wystawiasz świadectwo, a jak będziesz tak dalej robił to kolejne twoje posty będą kasowane, jak te wczorajsze twoje wypociny i wyzywanki na poziomie gimnazjum.
anonim2014.04.15 5:29
Majestic, czegos ty sie nawąchał, ze gadasz takie bzdury. Zmien dostawce, albo przerzuc na melise!
anonim2014.04.15 5:43
@Radzi jesli jest tak jak piszesz,to jest to ewidentny dowod na to ze Bog przegral. Zlo wygrywa na tym swiecie, i nie mozemy podsycac tej wzajemnej nienawisci. Czlowiek ma dwie sciezki ktorymi moze podazac. sciezke dobra i sciezke zla. jest to wolny wybor czlowieka. wiec ni jest wazne czy wyznaje taka a nie inna wiare, nie jest istotne jaki mam kolor ciala. waze jest w jakim kierunku bede zmierzal i to jest prawdziwa swietosc, gdy w tym brutalnym swiecie opowiadam sie za droga dobra i milosci
anonim2014.04.15 8:05
@jesion 1981 Zło tj Zły nigdy nie wygra z Bogiem, jego przegrana zaczęła się w chwili gdy podjął Bunt dokonał Rewolucję - czy nie został wraz z towarzyszami buntownikami, strącony w otchłań Niebytu wiecznej śmierci. A na ziemi zwyciężył tylko dlatego że Ewa posłuchała jego uwodzących słów kłamstwa i namówiła do grzechu Adama. To dziedzitwo Grzechu Pierworodnego powoduje, że ma władzę nad ludźmi którzy zniewoleni najpierw przez grzech świata czynią pod jego wpływem zło w świecie poddanym jego niewoli. Czy Kain nie zamordował brata swego Abla pod jego pływem? I to ustanowione Prawo Kainowe "Sprawiedliwy nie ma prawa żyć na ziemi obowiązuje każdego jego niewolnika. Dlatego nie należy się dziwić że oddający mu hołd i uwielbienie Bałwochwalcy (Hinduiści, Szintoiści ect) czczący go Buddyści, wyznawcy Islamu wojownicy dżihadu /Jaśniejący Sura 113,1 por. Iz. 14,12-15) Czy wyznawcy Gnozy Talmudyści nie ofiarowali swojemu cezarowi (J. 19,15) swoich na "ofiarę" dla niego w czasie II wojny światowej? Czy z miłości do niego Filozofa wszechczasów zdradzający judasze chrześcijanie nie wstępują do bractwa braci przeklętych ordo Masonerii. Wprawdzie z tej demonicznej niewoli Złemu Wężowej niewoli wykupił nas Jezus Chrystus, ale wola tj wolna wola ludzka niczym nie ograniczona przez Boga - może wybierać zarówno Chrystusa z piekła jak i Chrystusa z NIEBA Zbawiciela Odkupiciela Jezusa Chrystusa. Znasz powiedzenie Qualis rex talis grex Jaki pan taki kram co się wykłada jaki Bóg tacy i jego wyznawcy. Czy wyznawcy wiara Ateizmu Bolszewicy nie ruszyli na podbój Polski i Europy by mordować i rabować. Czy inni Ateiści z pod znaku Swastyki Niemcy na rozkaz tegoż samego demona mordu nie ruszyli na Polskę w sojuszu z Bolszewikami. I gdzie ich ten morderca Kłamca i ojciec kłamstwa (J. 8,44) zaprowadził milionami zapełniają piekło. Tak samo będzie z owymi współczesnymi Kainami mordercami braci swoich tj wyznawcami wiar przeklętych pogańskich bałwochwalczych, Islamu i wiary Ateistycznej kultury Gender - Buddy Majtreja. Przecież zbliża się czas Sądu nad światem (w zasięgu ręki) - dlatego też ludzkość dzieli się i osiąga doskonałość, więc źli - osiągnęli już doskonałość demonów z piekła rodem, on już ich nic nowego nie nauczy. Dlatego starają się aby zając najbardziej eksponowane miejsce w jego przeklętym carstwie piekielnym tj miejsce większej kary - Stąd ta eskalacja nienawiści do wyznawców Chrystusa jak Kain nie mógł znieść Abla, tak i współczesny Kain morderca nie może żyć w obecności pragnących być w Niebie a nie piekle jak oni jego wyznawcy i zniewoleni niewolnicy złego. Czy nie mówi Przysłowie "Kazał Pan sługa musi" Wola decyduje gdzie kto będzie - jak ktoś ten miłuje Boga Rock n rolla boga-grzechu to też i chce z nim też być. I dlatego też stara się mordować jego wrogów tj tych którzy w tym jego przeklętym królestwie nie chcą być!!
anonim2014.04.15 8:15
A może by jaką KRUCJATĘ zwołać? Celów do ogarnięcia ocean nieskończony; podczas krucjaty można: - wyzwolić Indie i Sri Lankę spod władzy pogan; - stworzyć własną legendę pokoleniową; - zapoznać żonę lub przyjaciela; - przypodobać się proboszczowi; - zabłysnąć medialnie; - odnieść chwalebne rany; - ducha wzmocnić; - zginąć pięknie i młodo, miast czekać znojnej starości. Doświadczenia pokazują, że po takiej zadymie następuje bum demograficzny. Same zalety. To co? Ruszamy?
anonim2014.04.15 12:59
@Radzi "Bo wszyscy żyją w Grzechu Pierworodnym" Wymysł o którym ewangeliczny Jezus nie powiedział ani słowa. "który gładzi jedynie Sakrament Chrztu św. a nie obrzezanie!" Tego Jezus też nie powiedział. "A kto żyje w grzechu ciężkim śmiertelnym nienawidzi Boga i tych którzy żyją w Łasce Uświącającej pod wpływem ziejącej nienawiści i dlatego oni muszą nienawidzić Katolików (żyjących w Łasce)" Ten kolega też się chyba czegoś zawąchał. Ludzie nie nienawidzą chrześcijan dlatego że w coś wierzą tylko dlatego że są obcy. Że pamiętają ich jako złych kolonizatorów i zły Zachód. Ten "Chrystus" którego przynieśli ludzie niewolący ich jest więc dla nich złym bóstwem, bo przez skojarzenie nienawidzą chrześcijaństwa za grzechy chrześcijan. To oczywiście godna potępienia postawa. Która niestety charakteryzuje również chrześcijan którzy wypisują mądrości z główki. Jak na przykład Ty, Radzi.
anonim2014.04.15 13:16
@LazarzPrawdziwy Indie i Sri Lanka to przecież nie Ziemia Święta.
anonim2014.04.15 14:54
To naprawdę zakrawa na moralne zbydlęcenie, żeby pod takim artykułem atakować chrześcijan i chrystianizm.?
anonim2014.04.15 15:40
@Marguar Papierza Franciszka na Fondzie opluwają bez przerwy.
anonim2014.04.17 7:23
@mechanik Buddyzm to droga do piekła, więc o czym tu dyskutować?
anonim2014.04.18 9:01
@Anonymaus Jak zwykle masz trudności z zrozumieniem prostych rzeczy. Co Adonai-Pan Bóg Jezus Chrystus powiedział przed Swoim Wniebowstąpieniem ".. Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie Chrzest będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, - będzie potępiony!" (Mr 16,15.-16) Czy myślisz że Bóg nie jest wierny Swojemu Słowu jakie wypowiedział? To nie polityk który aby zyskać doczesną władzę obiecuje "gruszki na wierzbie" jak znany ci choćby polityk Przewodniczący PO D. Tusk - a które się jak wiesz nie spełniły! Jeżeli powiedział że tylko ci którzy uwierzą i chrzczą się - to co uważasz, że inni zbawią się wbrew Jego Słowu? Nie to nie możliwe Istnieje wprawdzie możliwość dla postępujących zgodnie z Jego Prawem - ale ci uwierzyli w chwili śmierci w Ewangelię i czekają na Chrzest pokutując z powodu swego niedowiarstwa za życia u bram piekła czekając na Chrzest jaki zostanie im udzielony Mocą Ducha św. przed Ostatecznym Dniem Sądu. A teraz zażywają radości potępionych u bram piekła bo diabły ich karzą za to że nie uwierzyli za życia na ziemi. Jest to powiesz mi miła perspektywa - ale jakże bolesna nauczka z powodu własnej głupoty!
anonim2014.04.18 9:14
@Anonymous ... 2/ Czy Bóg nie powiedział do Kaina "Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną - jeżeli nie będziesz dobrze postępował. - grzech leży u twoich wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować!" (Rdz. 4,6-7) Gdyby nad grzechem panował toby nie ustanowił Prawa Kainowego "Sprawiedliwy nie ma prawa żyć na ziemi" nie oskarżył i nie wydał wyroku i nie wykonał tego wyroku. Wszyscy którzy nie panują nad grzechem tak jak Kain morderca brata swego Abla mordują braci swoich którzy im nic nie zawinili - bo co ma do rzeczy fakt, że są ludźmi wierzącymi Adonai "Słowu Wcielonemu" Jezusowi Chrystusowi a nie w ich bogów-demonów tj. Katolikami żyjącymi w Łasce Uświęcającej. Są takimi mordercami jak ich pan i władca Zabójca Kłamca i ojciec Kłamstwa (J. 8,44) i Dlatego ponieważ z miłości do swojego pana i władcy mordują jak Kain brata swego Abla - braci swoich Ablów będą z nim na całą wieczność - bo upodobnili się do tego Węża piekielnego, naśladując go w sposób doskonały!
anonim2014.04.18 17:03
@Radzi "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Tu masz wyjaśnione czarno na białym że słowa te zostały dopisane później, że nie był to przekaz Jezusa: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,200 "Kto uwierzy i przyjmie Chrzest będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, - będzie potępiony!" Jezus nigdy nie twierdził czegoś takiego. Co gorsza: "Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mną"." (Rdz 17:14) "Czy myślisz że Bóg nie jest wierny Swojemu Słowu jakie wypowiedział? To nie polityk który aby zyskać doczesną władzę obiecuje "gruszki na wierzbie" jak znany ci choćby polityk Przewodniczący PO D. Tusk - a które się jak wiesz nie spełniły!" Ja myślę że chrześcijanie bardzo otwarcie uważają swojego Boga (przejętego żywcem z judaizmu, tylko przerobionego na ich modłę) za hipokrytę: "(...) ma być obrzezany; obrzezany ma być sługa urodzony w domu twoim lub nabyty za pieniądze. Przymierze moje, przymierze obrzezania, będzie przymierzem NA ZAWSZE." (Rdz 17:14) "Jeżeli powiedział że tylko ci którzy uwierzą i chrzczą się - to co uważasz, że inni zbawią się wbrew Jego Słowu?" Jezus nigdy czegoś takiego nie powiedział, że tylko ci którzy uwierzą i ochrzczą się zostaną zbawieni :) "Nie to nie możliwe Istnieje wprawdzie możliwość dla postępujących zgodnie z Jego Prawem - ale ci uwierzyli w chwili śmierci w Ewangelię i czekają na Chrzest pokutując z powodu swego niedowiarstwa za życia u bram piekła czekając na Chrzest jaki zostanie im udzielony Mocą Ducha św. przed Ostatecznym Dniem Sądu." Ci goście lepiej od Ciebie wiedzą skąd się wzięła religia w którą wierzysz i w jak wielkie kłamstwo wierzysz. Nie żebym zresztą podejrzewał żydów o szczególną przenikliwość (trzeba być wyjątkowo naiwnym żeby uwierzyć np. w taki Exodus na słowo), ale chrześcijanie nie są lepsi. Dalej piszesz o Kainie jak gdyby to miało tłumaczyć zachowanie ludzi dzisiaj. Bajka o Kainie i Ablu nie może tłumaczyć dlaczego ludzie się dzisiaj zabijają. Jest oparta o bzdurną zazdrość Kaina o Abla, zazdrość o uwagę Boga. Można rzec że Bóg sam dobrze wiedział co rozpętuje. Sama narracja i powód morderstwa jest jakimś naiwnym scenariuszem dla bogobojnych pastuchów. Już nawet Grecy wystawiali lepsze i bardziej realistyczne dramaty. W dalszym razie nie odpowiedziałeś mi na argumenty o tym że żaden "grzech pierworodny" nie istnieje, że Jezus nic o tym nie wspominał i o tym że mówił że chrzest gładzi taki grzech.
anonim2014.04.19 16:54
@Anonymous Czy zazdrość o względy Boga, była przyczyną zbrodni Kaina. Bynajmniej. Ona była tylko szczeliną, drogą, przez którą wszedł diabeł w niego ten który go opętał! Zwracaj dokładnie uwagę na słowa jakie wypowiada Bóg od Kaina. I nie myśl błędnie jak bezbożnik że to Bajka jak twierdzisz. Co myślisz, że Ewa nie przeklęła Kaina za to że zamordował Abla? Jednym z demonów pierwszym który opętał Magdę pielęgniarkę przed II wojną światową której Egzorcyzmy trwały przez całą Wojną w szpitalu i po niej - był właśnie nie kto inny jak demon nazywający się Kain który przygotował wejście do niej Nerona, Bezebuba, ect. Pamiętasz, że Kain był tułaczem i zbiegiem dlatego on działał w czasie II wojny i działa w współczesnym świecie i czyni także i dziś ludzi tułaczami i zbiegami z własnej ziemi / nie dostrzegasz tego jego działania?) Jak ktoś jest nie chce uwierzyć to szuka argumentów, żeby nie uwierzyć! Czy myślisz, że do Ewangelii Marka dopisano ww cytat od samego początku w niej był. A że nie brakuje głupców, to piszą różne brednie a ludzie im wierzą. Czy nie wydał Red GW ewangelii wg Judasza - i ilu w nią zdrajców wiary Katolickiej uwierzyło, którzy myślą, że nie jest on w piekle - bo muszą bo inaczej by musieliby zmienić swoje życie i powrócić na łono Kościoła, a ani tego nie chcą uczynić, bo przywykli już zdradzać także i przyjaciół swoich. Czy w Ewangeliach nie ma potwierdzenia ww słów Jezusa Chrystusa czyt. uważnie, a nie połepkach jak się określa nie uważne czyt. I nie zagłębiaj się w heretyckie opracowania. Co nie masz własnego rozumu?
anonim2014.04.19 21:38
@Radzi "Czy zazdrość o względy Boga, była przyczyną zbrodni Kaina. Bynajmniej. Ona była tylko szczeliną, drogą, przez którą wszedł diabeł w niego ten który go opętał!" W ten sposób można sobie wszystko wytłumaczyć. Bynajmniej, to właśnie zazdrość spowodowała że zabił: "Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. 6 3 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować»." Bóg celowo nie zwracał na niego uwagi i jeszcze prowokował go twierdząc że jego smutna twarz jest wynikiem złego postępowania, a nie braku uwagi ze strony Boga. Bóg w tej narracji celowo więc go dręczy. Oczywiście ta narracja jest bardzo symboliczna, podobnie jak Adama i Ewy i nie należy jej traktować dosłownie. Czego jednak można wymagać od kogoś kto wierzy w grzech pierworodny? :/ " I nie myśl błędnie jak bezbożnik że to Bajka jak twierdzisz." Każda inna bajka pogan jest równie edukacyjna, jeśli nie bardziej, ot Odyseja Homera... I równie mało prawdziwa. "Pamiętasz, że Kain był tułaczem i zbiegiem dlatego on działał w czasie II wojny i działa w współczesnym świecie i czyni także i dziś ludzi tułaczami i zbiegami z własnej ziemi / nie dostrzegasz tego jego działania?" Wybacz, pierwsze słyszę o jakimś Kainie który działał w czasie II WŚ i dzisiaj. Jak wierzysz w takie rzeczy to w porządku, nie mam zamiaru rozwiewać złudzeń... "Jak ktoś jest nie chce uwierzyć to szuka argumentów, żeby nie uwierzyć!" Kolego. Zasada sceptyków głosi że nie wierzyć należy we WSZYSTKO. Do wszystkiego należy podchodzić z dystansem. To co Ty mi tu głosisz to jakieś wizje niestworzone o jakimś Kainie który jest jakimś złym duchem czy cuś takiego. Równie dobrze mogę sobie iść do wróżki i poprosić ją wróżenie z kryształowej kuli - będzie tak samo wiarygodna jak Ty. "Czy myślisz, że do Ewangelii Marka dopisano ww cytat od samego początku w niej był." Nie wiem, ale nie przyjmuję że na bank był od samego początku. Tym się różnimy. "A że nie brakuje głupców, to piszą różne brednie a ludzie im wierzą." Oczywiście, możesz mnie nawet zaliczyć do ich grona. Problem w tym że staram się zazwyczaj przedstawić jakieś argumenty... "Czy nie wydał Red GW ewangelii wg Judasza" Mam gdzieś Gazetę Wyborczą i polityczne konflikty z gazetami. "bo muszą bo inaczej by musieliby zmienić swoje życie i powrócić na łono Kościoła, a ani tego nie chcą uczynić" Uwierz mi, są znacznie lepsze powody by opuścić łono Kościoła. Przede wszystkim dlatego że ono uważa się za wyrocznię wszelkich spraw, a swoje rozumienie opiera w propagandzie sprzed 2000 tysięcy lat. "Czy w Ewangeliach nie ma potwierdzenia ww słów Jezusa Chrystusa czyt. uważnie, a nie połepkach jak się określa nie uważne czyt. I nie zagłębiaj się w heretyckie opracowania. Co nie masz własnego rozumu?" Mając swój własny rozum dostrzegam parę problemów: 1) Nie wiemy kto tak naprawdę napisał te Ewangelie i kiedy. Możemy określić wiek szacunkowo, ale autorów (i edytorów) się nie da. 2) Nie wiadomo kto do końca jest heretykiem. Zgodnie z tym co do tej pory zdołałem określić w spekulacjach heretykami są wszyscy chrześcijanie począwszy od pojawienia się na scenie Pawła. "Prawdziwą wiarą" był od początku judaizm (nie licząc wpływów innych religii), jednak jako niewierzący odrzucam również wiarę w JHWH i Stary Testament, jako źródło kolejnych historycznych sprzeczności. (chociażby Exodus Żydów z Egiptu) Chrześcijanie za to całkowicie ignorują "po łebkach" fragmenty takie jak ten gdy Jezus poleca Apostołom kupno mieczy. Fragmenty które całkowicie zaprzeczają ich doktrynom ("ani jota ani kreska" - Mt 5:17-20). Ignorują wiedzę historyczną i sprzeczności z Ewangeliami. Ja twierdzę że to właśnie ja staram się używać własnego rozumu i być sceptycznym wobec wszystkiego.
anonim2014.04.19 22:05
@Anonymaus, czy ja pisałem ci o osobie ludzkiej Kaina działającej w świecie współczesnym przecież wyraźnie napisałem że Magdę opętał diabeł - demon ludzki o nazwie Kain, demon ludzki Neron, demon ludzki Judasz ect. czy inną także w Niemczech po II wojnie nie opętał demon ludzki Adolf Hitler. Czy myślisz że np demon ludzki Stalin nie może ciebie opętać a jak Bóg zezwoli - to marnie z tobą będzie bo Stalin należy do wyższej rangi niż Kain. + Ponieważ nie wierzysz Bogu, dlatego twój sceptycyzm i racjonalizm ciebie zgubi.
anonim2014.04.20 13:32
@Radzi "czy ja pisałem ci o osobie ludzkiej Kaina działającej w świecie współczesnym przecież wyraźnie napisałem że Magdę opętał diabeł - demon ludzki o nazwie Kain, demon ludzki Neron, demon ludzki Judasz ect." I co w związku z tym? Kobieta wyraźnie wiedziała kim byli ci ludzie i inspirowała się postaciami występującymi w narracji chrześcijańskiej. Podobnie było w przypadku Anneliese Michele, która wiedziała "jak opętanie powinno wyglądać" bo z dużym prawdopodobieństwem oglądała puszczanego wtedy "Egzorcystę". Takie możliwości autosugestii podważają wiarygodność opętań. " czy inną także w Niemczech po II wojnie nie opętał demon ludzki Adolf Hitler. Czy myślisz że np demon ludzki Stalin nie może ciebie opętać a jak Bóg zezwoli - to marnie z tobą będzie bo Stalin należy do wyższej rangi niż Kain" A dlaczego nie demon Zdzichu? Bo znasz z historii zbrodniarzy i wierzysz że byli demonami? O naiwny - WSZYSTKO możesz sobie w ten sposób heurystycznie wytłumaczyć. "Ponieważ nie wierzysz Bogu, dlatego twój sceptycyzm i racjonalizm ciebie zgubi." Ja nie muszę wierzyć Bogu bo nie wiem nawet czy istnieje, nie daje mi żadnych racjonalnych dowodów by uwierzyć. Ty wierzysz pismom z których wynika mnóstwo propagandy i walki pomiędzy dwoma religiami z których każda chce zawłaszczyć wizerunek Boga. Wierzysz w książkę pisaną ludzkimi rękami, przy pomocy ludzkiej logiki zgodnej z tamtymi czasami - przykład: uznanie nietoperza za ptaka. Nie mam powodu by wierzyć że ta książka była inspirowana bożą mądrością (jak każde inne pismo religijne pogan), ani nawet że przekazuje prawdę o świecie i historycznych wydarzeniach. (przykład: życie i ukrzyżowanie Jezusa, wyjście Hebrajczyków z Egiptu) Żeby mnie przekonać do jakichś demonów Kainów i Neronów jako wytłumaczenie rzekomych "opętań" musisz najpierw udowodnić mi że same fundamenty tego w co wierzysz "nie są zbudowane na piasku", jak to powiedział Jezus. Tym grząskim piaskiem nie jest Twoja wiara, wierzę że jest niewzruszona, ( nic mnie ona jednak nie obchodzi, ludzie wierzyli w większe głupoty, łykali trucizny na skinienie ich guru) ale Twoje dowody na poparcie fundamentalnych dla Twojej religii "prawd" o historycznym Jezusie.
anonim2014.04.20 16:57
@Anonymous. Twój wybór, wolisz wierzyć jak W Lenin bezbożnikom Francuskim, że Boga nie ma - co było bezpośrednią przyczyną, że w wieku pietnastu lat został opętany" Zerwał z szyi bowiem natychmiast po tym Krzyż św. i go podeptał! Czy nie mówił między swoimi Bolszewikami tj Towarzyszami "że ja jestem osobistym wrogiem Boga" + On wiedział podobnie jak K. Marks, że Bóg jest - a mimo to z nienawiści do Niego chciał aby wszyscy ludzie wznawali wiarę piekła Ateizm. I myślisz, że nie jest w piekle - gdyby się zbawił Ideologia którą głosił natychmiast po jego śmierci by upadła. Dlaczego nie upadła poniewż działa dalej z piekła z wielokrotnie większą mocą - niż za życia - bo osiągnął doskonałość Lucyfera. To odziaływanie jego na świat jest tym bardziej skuteczne ponieważ ciało zostało zabasamowane, a więc nie zżarło go robactwo! Gdyby ciało zamieniło się w proch to i jego oddziaływanie tj wpływanie na ludzi malałoby z każdym rokiem"
anonim2014.04.21 18:22
@Radzi Nie mam siły dyskutować z ludźmi którzy odlatują, sorry.