Bronisław Komorowski wraca do pisania wierszy - zdjęcie
01.07.15, 06:56

Bronisław Komorowski wraca do pisania wierszy

8

Ustępujący prezydent Bronisław Komorowski mówił w rozmowie z tygodnikiem "Polityka" o przyczynach, które - jego zdaniem - zadecydowały o klęsce wyborczej.

"Zostałem uznany za część obozu władzy. Cóż, nie mam umiejętności odcinania się od swojego środowiska i nigdy już jej nie posiądę. Drugie zjawisko, wcześniej niemal zupełnie niedostrzegane, nazywa się Paweł Kukiz. Skala braku akceptacji dla rzeczywistości w Polsce, wyrażona w wyborach, zaskoczyła wszystkich. I to było decydujące" - przekonywał Komorowski. 

Prezydent jest też zaskoczony tym, że nie pomogły mu debaty prezydenckie. Uważa, że obie wygrał, a mimo tego w wyborach - przegrał...

"To jest ciekawe zjawisko, dla mnie bolesne, ale warte pogłębionej analizy" - mówi.

Zdaniem Komorowskiego wielki wpływ miała też negatywna kampania, którą zastosowano w takim wymiarze po raz pierwszy.

"To była zorganizowana, gigantyczna akcja czarnego PR, demolowania wizerunku, niszczenia godności, przeprowadzona z nieprawdopodobną brutalnością i skutecznością. Od początku do końca kampanii trwało nieustanne niszczeni wszystkich wydarzeń kampanijnych z moim udziałem przez zorganizowane grupy. Na to trudno było znaleźć odpowiedź, ponieważ proceder ten, w takim aż nasileniu, wystąpił po raz pierwszy" - twierdzi.

Dodaje, że zaskakujący tak dla niego jak i dla wielu analityków był sukces Pawła Kukiza. "Nikt nie przewidział tego zjawiska, jego skali, ostrości. Ani socjolodzy, ani politolodzy, ani politycy. Ja też nie. To było zaskoczenie. To jest ten efekt chęci ukarania obozu władzy. Wynikający z różnego rodzaju politycznych zawodów i rozczarowań, z niespełnienia rozbudzonych aspiracji, rodzących się z porównania Polski do Zachodu. Sam jestem ciekaw, co z tym będzie dalej" - powiedział ustępujący prezydent.

Zapewnił też, że nie wróci do Platformy Obywatelskiej. "Prezydent, który zostałby ponownie członkiem jakiejś partii, w jakiejś mierze zaprzeczyłby swoim wcześniejszym działaniom, które wymagały zachowań ponadpartyjnych" - stwierdził. Dodał, że rozważa start w wyborach do Senatu, ale temat ten jest jeszcze otwarty.

bjad

Komentarze (8):

anonim2015.07.1 7:04
trudno aby ośrodek władzy nie został uznany za część obozu władzy takie żądania są zgoła niepoważne
anonim2015.07.1 8:57
Biedny Komorowski siedział na swoim tronie i bezrozumnie podpisywał wszystko co mu podsuwali. Myślał, że jeszcze jedna kadencyjka mu się należy a tu niewypał.
anonim2015.07.1 8:59
jak dobrze ,że już nie jest to nasz prezydent. to co mówi to mega bełkot,mega kłamstwa,mega manipulacje... On już inaczej nie potrafi cyt: Od początku do końca kampanii trwało nieustanne niszczeni wszystkich wydarzeń kampanijnych z moim udziałem przez zorganizowane grupy" jakie grupy???????!!!!!!!!! normalni ludzie mieli dość tej gangsterki na której czele stał Komorowski... to zły,cyniczny i umoczony w najbrudniejsze sprawy człowiek,który w wywiadach non-stop kreuje się na sympatycznego wujka. JAK DOBRZE ,ŻE NIE JEST JUŻ NASZYM PREZYDENTEM! JAK DOBRZE,ŻE NIE REPREZENTUJE NASZEJ OJCZYZNY!
anonim2015.07.1 9:03
Niech on juz zniknie i zamilknie ta podla szuja
anonim2015.07.1 11:00
Kanonizować Bronka! Będzie świętym patronem leniów i nierobów!
anonim2015.07.1 13:00
A nie zauważył, ze nie jest zbyt mądry, a do tego zamroczyła go pycha?
anonim2015.07.1 13:02
[email protected] Obsesja to też choroba.
anonim2015.07.8 6:39
Może był by z niego poeta ale głowa nie ta.