08.07.20, 09:10Rafał Trzaskowski w Brazylii/TT/Rafał Trzaskowski

Brazylia Trzaskowskiego była pierwsza, Madera ... dużo później

Żeby w Brazylii wystąpić publicznie przez około 30 minut Rafał Trzaskowski potrzebował wyjazdu na … 6 dni. Oczywiście podróż lotnicza klasą biznes i drogi hotel. A co? W końcu płacą podatnicy. Do tego wszystkiego otrzymał jeszcze dietę w wysokości 990 zł. Da się żyć. Był wtedy ministrem administracji i cyfryzacji.

To gorący okres w jego życiu, ponieważ z tego czasu pochodzi sprawa marnotrawstwo 5 mln złotych w Poczcie Polskiej, sprawa, która ciągnie się od 2017 roku i na razie nie zapadły żadne wyroki w tej sprawie.

Wracając jednak do Brazylii, Trzaskowski poleciał do Brazyli razem z dwójką urzędników i spędził tam sześć dni w luksusowym hotelu na nasz koszt. Wyjazd, jak ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”, kosztował ponad 63 tys. zł, a do tego Trzaskowski otrzymał jeszcze 990 zł wspomnianej już diety.

mp/niezalezna.pl/twitter

Komentarze

Walter2020.07.9 7:51
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. W 2012 r. podpisał projekt ustawy przewidujący karę 2 lat więzienia za in vitro. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie tzw. telewizji publicznej, a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Powiedział, że jest przeciwnikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych.
ponad 60 tys.zł za 3 minuty!2020.07.8 21:12
wystąpienie trzaskoskiego trwało NIE 30 minut, a 3 - słownie: trzy minuty! tyle czasu zajęło mu przeczytanie z kartki kilku zdań w języku przypominającym j. angielski.
A żona POtrzaska wie?2020.07.8 19:07
I oni tak we trzech tę murzynkę....? nie ładnie, nie ładnie, to po pierwsze niemoralne, a po drugie rasistowskie!!! No i 63 tyś zeta za 6 dni w Rio??? to chyba Soros taniej wypoczywa
maniak2020.07.8 17:09
Wtedy to takie mini podróże, a teraz Pinokio zapragnął więcej, więcej władzy, podróży, wydawania kasy/ najlepiej nieswojej/, a może zechce być królem EU, miałem takiii sen ?
MaxFiend2020.07.8 16:42
A kiedy były wyścigi melex'ów? :-D
o wyścigach melexów słyszeliśmy juz milion razy2020.07.8 19:03
o wakacjach w Rio, n koszt podatnika dopiero teraz
Jenny2020.07.8 16:07
Prezydent Trzaskowski ma aparycje,dzieki takim jak On,swiat sie z nas nie smieje,poza tym loty Kuchcinskiego,byly drozsze.
Adam S2020.07.8 15:42
Czepiacie się tego gnojka, a przecież Tusek z wygłupem w Peru - to był dopiero popis. A ten Trzaskowski z idiotyczna wizytą w Brazylii to "małe piwo". Oczywiście, Trzaskoś rozkrada publiczną kasę, ale to u platfonsów norma. Temu gnojkowi nie należy się nawet żadna pensja w ratuszu bo tylko szkodzi miast (sukcesy z szambem znają wszyscy, łgarstwa urzędnika znają wszyscy, trwonienie publicznych pieniędzy na zboczeńców czy byłych ubeków i td, i td.)
Anonim2020.07.8 9:58
Porównują Macrona i Trzaskowskiego, Macrona globaliści lepiej sprzedawali. Był przewodniczącym jakiejś komisji zajmującej się usprawnieniem funkcjonowania państwa. Błyszczał inteligencją, polotem, zaangażowaniem, kupił serca Francuzów. Zapisał 86 zadań do wykonania, wybrano go by je wykonał. Zrealizował jedno: likwidację monopolu na przejazdy autobusowe. Poza tym używa się go, aby gromił różne kraje Europy serca, oraz Wschodniej, gromi czasem Niemców, tak, że Francuzom wydaję się, że mają Napoleona i że ich kraj średniego znaczenia (gdzie ta dumna najstarsza córa Kościoła), gra w pierwszej lidze. No cóż ponieważ żyją na pustyni, potrzebują oazy, nawet jeżeli tylko w TV!
Anonim2020.07.8 9:44
Wyroki nie zapadły... I nie zapadną zgodnie z doktryną Neumana.
Po 11 ...2020.07.8 9:32
Wyobraziłem sobie Dudę na takim wypadzie. Jego angielski, jego szczerą słowiańską twarz, jego dyskretny śmiech z własnego super dowcipu .... masakra
Anonim2020.07.8 9:46
Twoja wyobraźnia jest tak samo programowalna jak odpowiedzi Trzaskowskiego: pyt.: Czy Pan... odp.: pomidor, pyt.: A może..., odp.: pomidor. Itd., itd., itd...
A może OBOJETNY napiszesz o sobie?2020.07.8 14:54
Tyle wiesz o innych a skromnie milczysz jakim "przystojniakiem" ty jesteś, jaki twój "ynglysz" jest ... well, shitty. Masz 80 lat, mnóstwo tytułów z PRL-u, nawet Geremek ci "profesora" załatwił, a tu, hmm... zwykłym, starym parchem.
Anonim2020.07.8 9:31
Pierwszy z brzegu przykład: Polska Fundacja Narodowa za Edmunda Jannigera zapłaciła: "Okazuje się, że za przelot do USA i zakwaterowanie Jannigera PFN zapłaciła w maju br. prawie 6,3 tys. dol. (niemal 25 tys. zł). Hotel kosztował ponad tysiąc dol. (niemal 4 tys. zł), a bilet lotniczy prawie 5,3 dol. (ponad 20 tys. zł)."
Anonim2020.07.8 9:56
Ale p. Janniger nie startuje w wyborach na Prezydenta. Pewnie za dużo, trzeba by było sprawdzić wszystkie rachunki na co, nie mniej cała sprawa przypomina trochę to pytanie jakie ongiś na jakiejś konf. prasowej po 1990 r. zadano o koszty pobytu św. Jana Pawła II i na to padła odpowiedź: "zaoszczędziliśmy na pochodach pierwszomajowych". Tak i tu, systemowe złodziejstwo VAT-owskie, paliwowe i in zostało ukrócone. Mamy natomiast jeszcze warszawskie złogi, które znakomicie pokazują gdzie idą pieniądze Warszawiaków: do niemieckich portfeli. Swoją drogą Niemcy obecnie pokazują, że nie umieją organizować zarządzania ani w skali globalnej, np. sprowadzenie "biednych murzynków" zdestabilizowało Europę dokumentnie ani w skali lokalnej czyli zarządzanie Warszawą bo albo mamy szamborurę, albo strach wsiąść do autobusu komunikacji miejskiej. I nie są to jedyne problemy. PO prostru partactwo niemieckie aż kłuje w oczy. Znakomitym potwierdzeniem tego są PeŁowskie pacynki Die Muter Merkel.