Brawo Polska! W gdańskim porcie rusza inwestycja za 450 mln euro - zdjęcie
26.07.21, 17:33Fot. via Pixabay

Brawo Polska! W gdańskim porcie rusza inwestycja za 450 mln euro

49

Rusza inwestycja za 450 mln euro, dzięki której gdański port stanie się jednym z największych portów dla przeładunku kontenerów w Europie. Wybudowany zostanie nowy terminal kontenerowy Baltic Hub 3. 

Budowa rozpocznie się w drugiej połowie 2022 roku, zaś oddanie do użytku jest planowane na 2024 rok.

Inwestor to DCT z grupy PSA. Jest to jeden z największych na świecie operatorów terminali kontenerowych, który jest jednocześnie ooperatorem istniejącego już terminalu DCT Gdańsk o zdolnościach przeładunkowych 3 mln kontenerów rocznie.

W ramach nowej inwestycji możliwości przeładunkowe zostaną zwiększone o 1,5 mln kontenerów tj. do 4,5 mln kontenerów rocznie.

W ramach inwestycji powstanie nabrzeże głębokowodne o długości 717 m, głębokości 18 metrów oraz plac przeładunkowy o powierzchni 36 ha.

- Dzięki budowie Baltic Hub Terminal 3, Polska może nadal konkurować z portami zachodnioeuropejskimi, takimi jak Hamburg czy Rotterdam. Po dobudowaniu trzeciego nabrzeża terminal będzie mógł obsługiwać nie tylko rynek polski, ale także cały region Morza Bałtyckiego oraz śródlądowych sąsiadów Polski - powiedział dyrektor zarządzający DCT Charles Baker.

jkg/rp

Komentarze (49):

Anonim2021.07.27 18:17
Czemu "brawo Polska"? Chyba raczej brawo PSA ?
Ciekawy2021.07.27 10:40
Czy to jest powód do radości? Tysiące kontenerów z Gdańska autostrada A1 trafią do gigantycznych centrów logistycznych budowanych przez Niemców w okolicach Łodzi, a następnie poprzez niemieckie sieci handlowe, które zdominowały nasz rynek zaleją Polskę. Towarów produkowanych w Chinach przez niemieckie firmy za pomocą najbrudniejszych technologii jakie istnieją na świecie.
lepiej jakby z niemieckich portów to wieźli?2021.07.27 12:33
Przynajmniej oclą w Gdańsku. Poza tym z terminala kontenerowego MOŻNA TEŻ WYSYŁAĆ kontenery. Ale po co skoro w Niemczech już te to można robić. (znamy te retorykę ;o) skądś)
Anonim2021.07.27 16:36
Można. Ale to będzie PRYWATNY port grupy PSA.
julia2021.07.27 10:16
A skutki zakazu handlu w niedzielę zaskoczeniem dla PiC-u i osób, które lobbowały zakaz handlu był fakt, że ustawa nie zadziałała tak, jak planowano. Nie ucierpiały zagraniczne dyskonty – czyli punkty handlowe, w które zakaz handlu był wymierzony. Z kolei mniejsze, lokalne sklepy, które teoretycznie na zakazie miały zarobić, cały czas są zamykane. Po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele w całym kraju drastycznie zmalała liczba małych sklepów spożywczych: między 2017 a 2019 r. z Polski zniknęło aż 7 tysięcy tego typu sklepów. po owocach ich poznacie...
nie z tego powodu te sklepy znikają2021.07.27 12:36
One znikały od zawsze i teraz proces się znacząco nie spowolnił. Z powodu ludu, który lubi płacić drożej za szajs z LIDu i Stonki. Zakaz racy w niedzielę wynikał z pobudek ochrony pracowników. Krytycy wieszczyli bezrobocie ... więc teraz zmieniają retorykę i kłamią, że niszczy to handel lokalny.
PILNE!2021.07.27 10:14
CO Z TYM PROMEM PANIE KRZYWOUSTY??? https://www.gov.pl/web/gospodarkamorska/msr-gryfia-polozyla-stepke-pod-budowe-promu-dla-pzb
OLO2021.07.27 10:18
Mateusz Morawiecki, Joachim Brudziński oraz Marek Gróbarczyk - Zapowiadali, że wodowanie promu planowane jest na 2019 r., a przekazanie armatorowi - na 2020 r. Budowa promu była elementem rządowego programu "Batory". Prom nie powstał jednak do tej pory. Z opublikowanego w maju 2021 r. raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że dotychczasowe koszty realizacji programu budowy promów "Batory" wyniosły 14 mln zł. 10 mln zł stanowiła nierozliczona zaliczka, a cztery mln zł to koszt obsługi prawnej i usług doradczych. W ocenie kontrolerów izby doszło m.in. do nierzetelnego wyboru wykonawcy, a położenie stępki odbyło się bez projektu i planów finansowania promu. Jakoś tam będzie po pisowsku - brak planów, brak finansowania, brak wykonawcy. I znowu po pisowsku nie wypaliło. Zlekceważenie procedur! Pull up, pull up!
DLA PRYPOMNIENIA! PILNE!2021.07.27 10:11
Stępka pod prom stoi od 2017 r. "Stocznia istnieje tylko teoretycznie". W czerwcu 2017 Mateusz Morawiecki podłożył stępkę pod nowy prom, który miał powstać w Szczecinie. Stępka stoi jak stała, rząd jednak mówi, że prom w Szczecinie powstanie. - Nie powstanie. A Stocznia Szczecińska nawet nie jest stocznią. Wystarczy spojrzeć w dokumenty - odpowiada ekspert. https://www.money.pl/gospodarka/stepka-pod-prom-stoi-od-2017-r-stocznia-istnieje-tylko-teoretycznie-6353635877484161a.html
Detonator2021.07.27 7:28
Czyżby znowu City of London chciało przejąć nasz Gdańsk?
XYZ2021.07.27 6:53
Ten port nie jest w Polskich rękach i nie Polska inwestuję tą inwestycje.Znowu zagranica skorzysta na naszym porcie.
Noel2021.07.28 8:39
Wprowadzasz w błąd. Polska ma 30% udziałów zatem oczywiście, że na tym skorzysta. Sami raczej nie bylibyśmy w stanie kupić i rozbudować tego obiektu w takim stopniu. Nikt nie jest samotną wyspą - razem można więcej.
Böno2021.07.27 6:22
Kluczem są pieniądze. Tak jak wcześniej było 500 Plus, teraz do świadomości ludzi musi przebić się informacja, że jest gigantyczna dziura w budżecie, że pieniądze z Unii są mocno zagrożone, ponieważ polski rząd nie ma ochoty respektować zasad i norm, które uznaje cały cywilizowany świat i na które sam się umówił i zgodził. Jesień będzie gorąca – mówi dr Mirosław Oczkoś, ekspert od marketingu politycznego. I dodaje: – Jeżeli prawdą jest to, co ujawnił Banaś, a rozumiem, że tak, to dziura w budżecie jest taka, że jesteśmy w czarnej dziurze.
Ks. K. Piotrowski2021.07.27 9:49
jaki cywilizowany świat uznaje dwóch panów za małżeństwo? Do początku lat 90 - zachodnia lewica, bardzo cywilizowana uznawała seks z dziećmi za wyraz postępu i nowoczesności.
Noel2021.07.27 6:06
Polska ma w tej firmie 30% udziałów, pozostali właściciele to Singapur i Australia (http://www.pgt.pl/dct-gdansk-ma-nowych-wlascicieli). Ten sukces najlepiej ilustruje, że razem można więcej. Polska sama nie byłaby w stanie po pierwsze wykupić DCT Gdańsk, a po drugie przeprowadzić tak kosztownej rozbudowy, do czego z resztą wykorzystano wsparcie finansowe Unii Europejskiej (https://dctgdansk.pl/o-dct/projekty-unijne/). Dlatego dziwią tytuły jak choćby w tym artykule sugerujące, że to tylko zasługa Polski. Takie nagłówki i forma dziennikarstwa sprawiają, że Polacy naprawdę wierzą, że sami sobie wszystko zawdzięczamy, a ta pycha do niczego dobrego nas nie zawiedzie. Bądźmy dumni, gdy nasz kraj się rozwija, ale bądźmy też w prawdzie - bez współpracy z innymi nie osiągniemy tak spektakularnych rezultatów. Potrzebujemy siebie nawzajem i każdy na tym korzysta o ile działamy wspólnie, a nie przeciw sobie.
Anonim2021.07.27 6:30
Jesteś inteligentnym człowiekiem . Ale jakimże ślepcem . Świat się wali a tacy jak Ty rozważają korzyści płynące z jakichś planowanych inwestycji . Och ci ludzie . Do końca pozostaną bez sprawnego mózgu .
Noel2021.07.28 8:45
Może jakieś konkrety zamiast "wodolejstwa", które niczego nie wnosi, a ma jedynie podnieść Pańską samoocenę we własnych oczach?
Juniperus2021.07.27 5:07
Idiotyzm. Prezent dla Tuska i Niemiec. Po co? PiS nigdy nie odzyska Gdańska.
„Traditionis custodes”.2021.07.27 3:10
Brunon Koniecko OSB o walce wyniszczającej Kościół. ///////////// W ostatnich dniach w Kościele powszechnym rozgorzała niemała dyskusja wokół listu apostolskiego w formie motu proprio Traditionis Custodes papieża Franciszka, odwołującego Summorum Pontificum Benedykta XVI z 2007 roku. Jakie owoce przyniesie to działanie to czas pokaże. Dzisiaj warto spojrzeć na kilka decyzji, które już zostały podjęte przez hierarchów Kościoła. Biskup Angel Luis Rios Matos z diecezji Mayaquez w Puerto Rico zakazał sprawowania publicznych i prywatnych Mszy świętych, celebrowanych w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, tworzenia jakichkolwiek wspólnot i grup przywiązanych do tradycji, używania starych ornatów, biretów oraz manipularzy i wszystko co charakterystyczne dla tego obrzędu. Jego zdaniem księża nie powinni używać również kojarzonych z Mszą Wszechczasów welonów na kielichy[1]. Z kolei bp Thomas Paprocki ze Springfield w stanie Illinois w USA udzielił 19 lipca formalnego pozwolenia na odprawianie Mszy według Mszału z roku 1962. Powołał się na odpowiedni zapis w Kodeksie Prawa Kanonicznego (KPK): „Biskup diecezjalny może dyspensować wiernych – ilekroć uzna to za pożyteczne dla ich duchowego dobra – od ustaw dyscyplinarnych, tak powszechnych, jak i partykularnych, wydanych przez najwyższą władzę kościelną dla jego terytorium lub dla jego podwładnych, jednak nie od ustaw procesowych lub karnych ani od których dyspensa jest specjalnie zarezerwowana Stolicy Apostolskiej lub innej władzy”[2]. Korzystając z tego prawa stwierdził: „Ponieważ będzie to pożyteczne dla duchowego dobra wiernych, w stopniu, w jakim to może być konieczne, udzielona jest dyspensa od Art. 3, p. 2 Traditionis custodes, która upoważnia do używania Mszału rzymskiego z roku 1962 w kościołach parafialnych: św. Róży z Limy w Quincy w stanie Illinois i Najświętszego Serca w parafii św. Katarzyny Drexel w Springfield w stanie Illinois”. Jednocześnie uznał, że grupy działające na terenie jego diecezji, jakimi są: Kanonicy Regularni św. Jana Kantego, Bractwo Kapłańskie św. Piotra oraz Kanonicy Regularni św. Tomasza z Akwinu, spełniają wymóg papieża Franciszka, który stanowi iż nie wykluczają one „ważności i prawowitości reformy liturgicznej, nakazów Soboru Watykańskiego II i Magisterium Papieży”[3].
Magna Germania2021.07.27 2:45
Dobrze dobrze będziemy mieli ładny port gdy odzyskamy pomorze mazury ślask wielkpolskę a obecnie zamieszkujących się wygna gdzieś do Ukrainy zy za ural bądź Afryki jeśli wolą .
Portofino2021.07.27 6:02
Gdańszczanie wrzeszczeli w '39, że chcą do Rzeszy, więc pojechali. Powrotu już nie będzie.
Święci Anna i Joachim - rodzice Matki Bożej2021.07.27 1:04
Ewangelie nie przekazały o rodzicach Maryi żadnej wiadomości. Milczenie Biblii dopełnia bogata literatura apokryficzna. Ich imiona są znane jedynie z apokryfów Protoewangelii Jakuba, napisanej ok. roku 150, z Ewangelii Pseudo-Mateusza z wieku VI oraz z Księgi Narodzenia Maryi z wieku VIII. Najbardziej godnym uwagi może być pierwszy z wymienionych apokryfów, gdyż pochodzi z samych początków chrześcijaństwa, stąd może zawierać ziarna prawdy zachowanej przez tradycję. Anna pochodziła z rodziny kapłańskiej z Betlejem. Hebrajskie imię Anna w języku polskim znaczy tyle, co "łaska". Od IV wieku do dzisiaj pokazuje się przy Sadzawce Owczej w Jerozolimie miejsce, gdzie stał dom Anny i Joachima. Obecnie wznosi się na nim trzeci z kolei kościół. Wybudowali go krzyżowcy. Św. Anna jest patronką diecezji opolskiej, miast, m.in. Hanoveru, oraz kobiet rodzących, matek, wdów, położnic, ubogich robotnic, górników kopalni złota, młynarzy, powroźników i żeglarzy. Joachim miał pochodzić z zamożnej i znakomitej rodziny z Galilei. Już samo jego imię miało być prorocze, gdyż oznacza tyle, co "przygotowanie Panu". W dawnej Polsce czczony był jako "protektor Królestwa". Kiedy Maryja była jeszcze dzieckiem, miał pożegnać ziemię. Razem ze św. Anną patronują małżonkom. Od dawna biblistów interesował problem, dlaczego Ewangeliści podają dwie odrębne genealogie Pana Jezusa: inną przytacza św. Mateusz (Mt 1, 1-18), a inną - św. Łukasz (Łk 3, 23-38). Przyjmuje się dzisiaj dość powszechnie, że św. Mateusz podaje rodowód Chrystusa Pana wymieniając przodków św. Józefa, podczas gdy św. Łukasz przytacza rodowód Pana Jezusa wymieniając przodków Maryi. Według takiej interpretacji ojcem Maryi nie byłby wtedy św. Joachim, ale Heli. Być może imię Joachim jest apokryficzne. Możliwe także, że Heli miał drugie imię Joachim. Sprawa jest nadal otwarta.
cd2021.07.27 1:05
Apokryficzna Protoewangelia Jakuba z II wieku podaje, że Anna i Joachim byli bezdzietni. Małżonkowie daremnie modlili się i dawali hojne ofiary na świątynię, aby uprosić sobie dziecię. Joachim, będąc już w podeszłym wieku, udał się na pustkowie i tam przez dni 40 pościł i modlił się o Boże miłosierdzie. Wtedy zjawił mu się anioł i zwiastował, że jego prośby zostały wysłuchane, gdyż jego małżonka Anna da mu Dziecię, które będzie radością ziemi. Tak też się stało. Przy narodzinach ukochanej Córki, której według zwyczaju piętnastego dnia nadano imię Maria, była najbliższa rodzina. W rocznicę tych narodzin urządzono wielką radosną uroczystość. Po urodzeniu się Maryi, spełniając uprzednio złożony ślub, rodzice oddali swą Jedynaczkę na służbę w świątyni. Kiedy Maryja miała 3 lata, oddano Ją do świątyni, gdzie wychowywała się wśród swoich rówieśnic, zajęta modlitwą, śpiewem, czytaniem Pisma świętego i haftowaniem szat kapłańskich. Wcześniej miał pożegnać świat Joachim. Według jednej z legend Annie przypisuje się trinubium - po śmierci Joachima miała wyjść jeszcze dwukrotnie za mąż. Kult świętych Joachima i Anny był w całym Kościele - a więc także na Wschodzie - bardzo dawny i żywy. W miarę jak rozrastał się kult Matki Chrystusa, wzrastała także publiczna cześć Jej rodziców. Już w IV/V w. istniał w Jerozolimie kościółek przy dawnej sadzawce Betesda w pobliżu świątyni pod wezwaniem św. Joachima i św. Anny. Tu nawet miał być według podania ich grób. Inni miejsce grobu sytuowali przy wejściu na Górę Oliwną. Cesarz Justynian wystawił w Konstantynopolu około roku 550 bazylikę ku czci św. Anny. Kazania o św. Joachimie i św. Annie wygłaszali na Wschodzie święci tej miary, co św. Epifaniusz (+ 403), św. Sofroniusz (+ po 638), św. Jan Damasceński (+ ok. 749), św. German, patriarcha Konstantynopola (+ 732), św. Andrzej z Krety (+ 750), św. Tarazjusz, patriarcha Konstantynopola (+ 806), a na Zachodzie: św. Fulbert z Chartres (+ 1029), św. Bernardyn ze Sieny (+ 1444) czy bł. Władysław z Gielniowa (+ 1505).
Anonim2021.07.27 3:03
Piękny opis schizofrenii paranoidalnej. Dzisiaj takich biedaków leczy się w szpitalach psychiatrycznych. Przy dobrze dobranych lekach są w stanie w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Lucyfer2021.07.26 20:55
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiego znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij” sobie, że jakieś 20 30 lat temu duchowny ten molestował Cię. Puść wodze fantazji: były prezenty, obmacywanie, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Idziesz z tym do kurii, nie na policję. (Policja umorzy sprawę z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam przyjmą Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman walnie wzruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi. TVN i Onet oszaleją, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wściekłe maciory i pedały LGBT wylezą z nor. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę; czeka na nich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie!
Anonim2021.07.27 3:04
Piękny opis schizofrenii paranoidalnej. Dzisiaj takich biedaków leczy się w szpitalach psychiatrycznych. Przy dobrze dobranych lekach są w stanie w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Lucyfer2021.07.27 7:11
Anonimku, słaby wpis. Takie insynuacje, żeby się leczyć już były. To stare i wyświechtane. Strzel sobie piwko i wysmaż coś mocniejszego.
Po 11 ...2021.07.26 20:33
Brawo Polska! Ministerstwo Zdrowia kupiło bezwartościowe maseczki ochronne za ponad 5 mln zł. Zarobił na tym instruktor narciarski, przyjaciel rodziny Łukasza Szumowskiego. Transakcję ułatwił mu brat ministra zdrowia, a finalizował ją wiceminister Janusz Cieszyński.
Anonim2021.07.27 5:56
Brakuje jeszcze innych ulubionych słów kluczowych lewicy: "handlarz broni" i najgorsze ze wszystkiego: "pałka TELESKOPOWA"!
olo2021.07.27 6:09
Według GUS liczba ludności Polski spadła w ciągu ostatnich 12 miesięcy o ponad 200 tysięcy ludzi! Po owocach poznacie ich. Polska za Kaczyńskiego wymiera.
Polak2021.07.26 20:12
Na razie jest zapowiedź kolejnej fantazji pisowskiej mafii znanej głownie z likwidacji polskich portów i stoczni. Więc zobaczymy czy tym razem pisowska mafia spróbuje coś zbudować zamiast jak zwykle rozkradać i niszczyć.
stocznie2021.07.26 20:27
to twoj guru tusk pozamykal
gość2021.07.26 19:48
Kto to w ogóle jest PST z grupy DCA ?? Może więcej danych - bo chodzi o ciężkie pieniądze!
nil2021.07.26 19:46
Bardzo trafna inwestycja. Brawo PiS! Totalni nieudacznicy zamiast krytykować i skarżyć powinni podpatrywać i uczyć się. Dziś widać w Polsce gospodarza. oby rządził jak najdłużej.
Anonim2021.07.26 19:30
Nie chwali się dnia przed zachodem słońca . Pożyjemy , zobaczymy .A kto ile zarobił na tej inwestycji nic nie robiąc tego się nie dowiemy .
"Rusza" ale rozpocznie się w 20222021.07.26 19:24
ciemny lud to kupi
katolicka deratyzacja Polski2021.07.26 19:16
Jednak polityka PIS-u sciagnela amerykanski kapital,wbrew naciskom niemieckim.
Pepe2021.07.26 19:03
Za parę lat jak już wybudują i rozkręcą biznes odbierze się im firmę i odda orlenowi
gaga2021.07.26 19:08
He he he. Ale śmiszne.
Ant2021.07.26 18:47
Co ja jako mieszkaniec Polski będę miał z tej inwestycji poza nowym podatkiem na nią właśnie? Gdyby rząd minie nie okradał sam mógłbym inwestować. Jestem przeciw azjatyckiemu ładowi dla niepoznaki nazywanym polskim. Cała kasta polityków jest do wymiany!
ak2021.07.26 18:47
Czy już młoteczek dla pana premiera ze szczecina przywieziony ?
Krakus z Radomia chuj obrzezany pisze CYT.:2021.07.26 18:46
'katolizację na poziomie talibskim" - - - - - - - - - - Niestety, znowu... co prawda to prawda! Rodzinom każdy lokalny proboszcz bez względu czy są wierzący, czy tylko zwykłe k urwy pożydowskie może m.in.: 1) po cichu, wyświeconą kredą na drzwiach napisać; K-M-B 2) wystawić warte tych z Opus Dei z halabardami przy wejściu do kina i sprawdzać IQ tych z biletami 3) itp., itd.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.26 18:45
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.07.26 18:41
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Ciemny lud Kurskiego2021.07.26 18:38
No tak armatorzy będą płynąć kilkaset mil dalej do Gdańska zamiast do Rotterdamu. Brawo
dla twojej niewiedzy2021.07.26 19:24
juz omijaja hamburg i plyna do gdanska,mimo,ze dalej to sie oplaci,poniewaz transport naziemny jest najdrozszy,w ogolnym rozrachunku jest taniej slac towar dalej na wschod,poludnie
Krakus2021.07.26 18:36
Kolejny PiSowni projekt, zapewne jak elektrownia Turów. Kosztowała 4 000 000 000 PLN, po miesiącu sie zepsuła. A może jak Centralny Port Lotniczy? A może jak przekop mierzei wislanej dla kajaków i rowerów wodnych? A może jak wykup upadających lokalnych gazet, jak sprzedaz Polskapresse dla Orlenu? (akurat siedzę w temacie, wiem, że Niemcy chcieli tosprzedać za grosze, bo to śmierdzące jajo, generujace miliardy strat) :D :D :D
anonim2021.07.26 18:22
jeszcze trochę rządów pis a żaden z naszych sąsiadów nie będzie chciał mieć nic wspólnego z Polską
Krakus2021.07.26 18:42
Już nie chcą.