Brawo Polska! Rafał Matusiak prezesem Światowej Rady Unii Kredytowych  - zdjęcie
22.07.20, 17:04fot. yt/mikolajnowosad

Brawo Polska! Rafał Matusiak prezesem Światowej Rady Unii Kredytowych

8

Unie Kredytowe, które w Polsce znane są jako SKOK-i uznawane są w świecie finansów za alternatywę w stosunku banków komercyjnych. Światowa Rada Unii Kredytowych zrzesza Unie Kredytowe z całego świata. W 118 krajach do unii tych należy 85 400 kas spółdzielczych, z których korzysta 274 miliony klientów.

Światowa Rada Unii Kredytowych (WOCCU ), która ma swoją siedzibę w Madison w USA powierzyła prezesowi Krajowej Kasy SKOK Rafałowi Matusiakowi, stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów.

W rozmowie z portalem Tysol.pl Rafał Matusiak powiedział:

- Jest to oczywiście dla mnie osobiście wielki zaszczyt, ale nie mogę nie podkreślić, że przecież tak naprawdę ta decyzja wynika z uznania osiągnięć SKOK-ów i prestiżu, jakim Kasy cieszą się w światowej społeczności unii kredytowych.

Dodał też:

- Głosowano na moją kandydaturę, bo Polacy, polskie Kasy, są dla przedstawicieli organizacji z ponad stu państw, reprezentujących ponad 270 milionów ludzi, modelowym wręcz przykładem profesjonalnego i kompleksowego stworzenia od podstaw znaczącego segmentu rynku finansowego. A takim ważnym elementem tego rynku są często unie w innych krajach. I my jesteśmy dla nich przykładem

Matusiak podkreślił też:

- Jest to tym bardziej znaczące, że nie jesteśmy wyłącznie przedsięwzięciem biznesowym. Tak jak wszędzie na świecie polskie unie odwołują się do ideałów samopomocy i ogromnym stopniu opierają swoje działania na społecznej aktywności swoich uczestników. Świat docenia polski sposób na połączenie tych, zdawałoby się przeciwstawnych, energii współczesnego świata: biznesu i społecznej odpowiedzialności

 

mp/tysol.pl

Komentarze (8):

ala2020.07.25 8:51
W Polsce premierem jest pan Morawiecki, a nie żaden Tusk, Belka, Miller czy inny totalny. Pan premier Morawiecki odważnie i mądrze broni spraw naszej Ojczyzny.
fronda.pl2020.07.23 8:13
W Polsce alternatywą był również Amber Gold, tylko nie kosztował on Polaków tyle, co SKOKi.
Szybka Randka2020.07.22 18:56
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Tron2020.07.22 20:33
Spadaj trollu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.22 17:49
Muszę się ze wstydem przyznać, że zawsze byłem i jestem pełen podziwu dla J. Kaczyńskiego. Dla całej jego rodziny. Na wskroś patriotyczną i wielce dla Polski zasłużona. Wstyd mi za moją rodzinę, że mnie na skoorvvysyna wychowali, moją siostre na koorvve.
Kriset2020.07.22 22:08
"Kretynie...." Nie widzisz co piszą? Spadaj trollu..! Ale już ...za Don...!
Lokata2020.07.22 22:12
" kretynizacjo...? Przyznaj się! Który twój wpis jest prawdziwy! Są 2 przeciwstawne!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.22 17:23
SKOKi pralnia brudnych PiSdzielskich pieniędzy które kradną gdzie się da! czemu PiSdowaci są takimi kurvvami! no czemu???