Po skutecznym proteście polska reprezentacja zdobyła kolejny medal na mistrzostwach Europy w pływaniu. Sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym przesunęła się z pozycji czwartej na trzecią po dyskwalifikacji Rosjan.

Biało-czerwoni płynęli w finale w składzie: Paweł Juraszek, Jakub Majerski, Alicja Tchórz, Katarzyna Wasick. Bijąc rekord Polski (1.29,46) zajęli czwarte miejsce. Pierwsze miejsce zdobyli Holendrzy, a drugie miejsce ex aequo zajęły ekipy Włoch i Rosji.

Polacy złożyli jednak protest. Rosjanie popłynęli w innej kolejności niż byli zgłoszeni na liście startowej. Po weryfikacji sędziów zostali zdyskwalifikowani, a brązowy medal trafił do Polaków.

To siódmy medal biało-czerwonych na tegorocznych mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Kazaniu. Wczoraj złoty medal zdobyła Alicja Tchórz. Dwa srebrne medale wywalczyła Katarzyna Wasick. Brązowy medal zdobył Paweł Juraszek, Jakub Majerski oraz kobieca sztafeta 4x50 m stylem dowolnym.