Brawo PiS! Polska liderem UE w walce z mafiami VAT!!! - zdjęcie
05.09.19, 14:31Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Brawo PiS! Polska liderem UE w walce z mafiami VAT!!!

8

Według danych za 2017, które opublikowała właśnie Komisja Europejska, to Polska, Malta i Cypr najlepiej spośród wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej radziła sobie z luką VAT.

Dla Polski działania rządu oznaczały odbudowanie gospodarki.

W całej Unii Europejskiej kwota strat opartych o lukę w tym podatku (czyli różnicę między spodziewanymi a faktycznymi wpływami) wyniosła 137 mld euro.

Najwięcej traci rząd Rumunii, w przypadku którego luka VAT wyniosła 36 proc. całkowitych dochodów z wpływu podatkowego. Niemal tak samo źle wypadła Grecja (34 proc.) oraz Litwa (25 proc.). W wartościach bezwzględnych największą lukę w podatku VAT odnotowano we Włoszech – wyniosła ona ok. 33,5 mld euro.

Luka w podatku VAT zmniejszyła się w 25 państwach członkowskich, a w trzech wzrosła. Państwami, które osiągnęły bardzo dobre wyniki i znaczny spadek strat z tytułu podatku VAT, były Malta (-7 p. proc.), Polska (-6 p. proc.) i Cypr (-4 p. proc.).

Luka w podatku VAT nieznacznie wzorsła w Niemczech (0,2 proc.).

Tysol.pl

Komentarze (8):

KKK2019.09.5 21:40
Dam! Co ty gadasz!? Bredzisz . Piszesz, że PO wprowadził rozwiązania Vatowskie ? Pokaż gdzie były one wprowadzone, kiedy? ONE BYŁY TYLKO NA PAPIERZE ,ROZUMIESZ? Przecież wtedy w Sejmie POPSLe mieli większość! Więc obojętnie czy PIS i inni głosowali za, czy przeciw! To i tak ustawa przeszła !Tutaj to nie miało wcale znaczenia !! Czy wiesz dlaczego POpsle nie egzekwowali tych przepisów? NIE SŁYSZAŁEŚ, CO CI Z PO SAMI MÓWILI W TV NA TEN TEMAT Z EKIPY RZĄDZĄCEJ? : "....bo nie było klimatu na wprowadzenie w życie tych przepisów i ich przestrzeganie...." No tak, ! Jak mogło PO narazić się wszystkim, biznesmenom, czy mafiom vatowskim ?!
Dam2019.09.6 8:15
Czyli zgadzasz się, że PO je przygotowało i przegłosowało, a PIS głosował przeciw. Tylko dlaczego teraz zachowują się, jakby to był ich sukces? Jeżeli dobrze pamiętam, to w 2012 roku PO zamówiło ekspertyzy na temat VAT a potem program opracowywało. Trwało to wg mnie za długo, ale z drugiej strony nie jest to przecież ustawa o Sądzie Najwyższym ,którą można napisać na kolanie w 1 dzień, a potem 5 razy nowelizować bo wyszło, że to babol prawny. Podsumowując, PIS używa narzędzi zostawionych im przez poprzedników jednocześnie kłamiąc, że poprzednicy nic nie robili. Za to nazywam ich kłamcami i hipokrytami.
Cogito ergo sum2019.09.5 15:18
Platforma jest największą vatowską mafią.
Albert2019.09.5 15:16
Brawo PIS? Zwalczanie mafii VAT stało się możliwe przede wszystkim dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego wywołanego wprowadzeniem Jednolitych Plików Kontrolnych. Ustawa o JPK została wprowadzona przez rząd Platformy. W głosowaniu nad JPK PIS był przeciwko. Tak więc nie kłamcie tak ordynarnie, bo sami się pogrążacie.
Dam2019.09.5 14:44
I wszystko dzięki rozwiązaniom opracowanym, przegłosowanym i wprowadzonym przez PO, gdzie PIS głosował przeciwko. Gdyby mieli honor, uderzyli by się w pierś i powiedzieli, że nie mieli racji.
diag2019.09.5 15:00
Co za bzdury. Wystarczy popatrzeć na wykresy luki VAT. Rosła do 2005 roku. Przejął rządy PiS - zaczęła spadać, przejęła rządy PO zaczęła rosnąć, przejął rządy PiS spada. Weź Dam poczytaj.
Dam2019.09.5 19:46
Główne narzędzia walki z przekrętami VAT to split payment i JPK. Nawet fronda niedawno o tym pisała. sprawdź kto je opracował, kiedy były przegłosowane i jak partie głosowały.
Marian2019.09.5 15:01
Gdyby PO swoje "rozwiazania nadal stosowalo to Polski juz by nie bylo