Wczorajsza wygrana Polski z Armenią dostarczyła nam wielkich emocji, ale okazuje się, że przyniosła również polskiej reprezentacji... najlepszy wynik w historii!

Niesamowita bramka strzelona głową przez Roberta Lewandowskiego w ostatniej akcji meczu uratowała 3 punkty w eliminacjach mistrzostw świata. Jednak dzięki wspaniałej postawie kapitana Biało-czerwonych drużyna Adama Nawałki osiągnęła też coś, co jeszcze nigdy nie udało się polskiej reprezentacji w piłce nożnej. 

Dzięki wygranym w ostatnich dwóch meczach eliminacyjnych z Danią i Armenią Polacy awansują w rankingu FIFA o dwie lokaty i teraz będą zajmować najlepsze w historii 15 miejsce. Tak wysoko nie byliśmy jeszcze nigdy!

Zasady rankingu ułożone są tak, że większą wagę mają mecze eliminacji mistrzostw świata, niż mecze towarzyskie. O ilości punktów jakie zdobywa drużyna za dane spotkanie decyduje też klasa rywala i jego aktualne miejsce w rankingu. Do zestawienia wlicza się średnią z meczów z ostatnich kilku lat. Dla Polaków wyznacznikami są teraz przede wszystkim bardzo udane eliminacje Euro 2016 i równie udany turniej finałowy. W niepamięć odeszły kiepskie występy na Euro 2012, czy w eliminacjach poprzedniego mundialu. Dlatego też Polacy w ostatnich miesiącach zanotowali wielki awans.

Teraz po wygranych z Danią i Armenią Polacy wyprzedzą Meksyk, który ostatnio nie rozgrywał meczów o punkty, a także Chorwację, która grała mecze eliminacyjne, ale otrzymała mało punktów za mecz z zajmującym ostatnie miejsce w rankingu FIFA Kosowem. 

Dotychczas najlepszych osiągnięciem Polaków była 16 lokata, którą zajmowaliśmy w 2007 roku i przez dwa miesiące w tym roku. Teraz niesamowita końcówka meczu na Stadionie Narodowym dała Polakom największy sukces pod tym względem w historii. Brawo!

emde