Bp Ryczan o ks. Bonieckim: Zagubiony na starość - zdjęcie
07.08.13, 08:17Ks. Adam Boniecki (fot. Justyna Drążek_Agencja BEW)

Bp Ryczan o ks. Bonieckim: Zagubiony na starość

29

Bp Kazimierz Ryczan wygłosił homilię podczas Mszy świętej inaugurującej pielgrzymkę na Jasną Górę. Na pielgrzymi szlak zaprosił redaktora „Gazety Wyborczej” Jacka Żakowskiego, który nie przebiera słów krytykując Kościół.

Kielecki biskup odniósł się także do ostatniej edycji Przystanku Woodstock. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych wystąpił dziennikarz TVN Kuba Wojewódzki, który po raz kolejny zadrwił z Pisma Świętego oraz ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny senior „Tygodnika Powszechnego”, który ponownie stanął w obronie „miłego i sympatycznego” Nergala. „Zagubiony na starość” - tak powiedział o marianinie bp Ryczan.

Być może ocena ordynariusza kieleckiego jest surowa, a jego słowa na temat ks. Bonieckiego ostre, ale w morzu „ochów” i „achów” jakie zalało mainstreamowe media po wystąpieniu redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” jest potrzebna także i taka opinia. W dobie wszechobecnego relatywizmu i rozmiękczania postaw tym cenniejszy jest radykalny głos bp Ryczana.

maja/Wiadomosci.gazeta.pl  

Komentarze (29):

anonim2013.08.7 8:38
Jeszcze zagubiony jest przełożony Bonieckiego,który nie reaguje na wygłupy swego podwładnego.A swoją drogą taka krecią robotę od zawsze robią księża żydzi ,rozwalają Kościół jak mogą ,a na koniec popełniają samobója ,aby zwieść wielu ,aby podkopać Kosciół
anonim2013.08.7 8:55
Czekam teraz na jazgot jaki się rozpęta po tym jak biskup ośmielił się skrytykować ulubionego kapłana establishmentu.
anonim2013.08.7 8:57
Nie musiałem długo czekać. Oczywiście w komentach na Frondzie już agresywny jazgot fanatycznych obrońców ks. Bonieckiego. :D
anonim2013.08.7 9:10
@arbiter "A co on mógł zaoferować oprócz widocznego starczego zmęczenia?!". Czy ty wszystkich co inaczej myślą jak ty nazywasz opluwaczami?Jak na razie to z ciebie tryska gęsta flegma z pod twego zakompleksionego serca -celowana w KK. Wynoś się ćwierćgłówku!!
anonim2013.08.7 9:26
@arbiter Lemingowaty ćwierćgłówku!!. Jesteś genialny! w swym masochizmie!!
anonim2013.08.7 9:34
prosił bym nauczyć się odróżniać sarkazm od ironii bo znów polegacie
anonim2013.08.7 9:36
A zatem dlaczego ks. Boniecki nie mówi, że przychodzi z Miłością? To zasadniczo o wiele więcej niż NIC, które oferował. W końcu dotarło do niego, że "róbta co chceta" jest zaprzeczeniem "Kochaj i rób co chcesz." :) Lepiej późno niż wcale. Poza tym zachowania Nergala są najlepszym dowodem na to, jaki z niego miły spokojny człowiek. Są zatem dowodem rzeczowym prawdziwości słów ks. Adama. Pogubiony na starość, albo zwyczajna demencja starcza.
anonim2013.08.7 10:05
Jestem za banem dla Ondraszka - gość prezentuje antykatolicką postawę, rzuca jadem i stosuje co chwila argumenty ad personam. Za takich redakcja Frondy powinna się wstydzić, że go toleruje.
anonim2013.08.7 10:10
@REDline "" Jestem za banem dla Ondraszka - gość prezentuje antykatolicką postawę, rzuca jadem i stosuje co chwila argumenty ad personam. Za takich redakcja Frondy powinna się wstydzić, że go toleruje."" Ja także!!!!!.Trzymajmy sie razem!!
anonim2013.08.7 10:14
Smutno brzmią te nawoływania bpa Ryczana; może powinien, zwracając się do pielgrzymów (i nie tylko) wspomnieć o wspólnym podróżowaniu Jezusa i Najświętszej Maryi, o podążaniu przed oblicze Tej, która do Syna swego, Jezusa prowadzi, przed oblicze Janogórskiej Pani. Nikt nie jest dobry, tylko sam Pan Bóg - warto o tym pamiętać, bo pielgrzymując można tyle ważnych kwestii przemyśleć, odkleiwszy się najpierw od politycznej polskiej bieżączki (do której uparcie biskup powraca). I jeszcze uwaga: "zagubiony na starość" ks. Boniecki jest ledwie pięć lat starszy od ks. bpa - zabawna logika i przesłanie.
anonim2013.08.7 10:19
@wald28michorowski "Na starość Pan Bóg jednych bije po nogach innych po głowie!!!". A swoją drogą jesteś bardzo nawiedzony.
anonim2013.08.7 10:38
Ogólnie to Frondo mogłabyś zamieścić rzetelny artykuł o tym, o ks. Boniecki na Woodstocku mówił, poza tym że wyraził sympatię dla osoby Nergala. Jestem po prostu ciekaw, bo nie wiem.
anonim2013.08.7 10:49
jaka surowa ocena? ona jest pobłażliwa i naiwna. Otóz moim zdaniem Boniecki doskonale wie co robi-rozwala Kościół od wewnątrz. Naiwni to są ci, co myślą, że to tylko zagubienie czy brak orientacji.
anonim2013.08.7 10:49
Adam zagubiony na starosc, >arbiter< przytlumiony od startu. Ot, samo zycie.
anonim2013.08.7 11:55
@q po co wdajesz się w dyskusję z tym chamem arbitrem. Przecież znalazł sobie właśnie nowego biskupa do opluwania. Zwykła antykatolicka świnia.
anonim2013.08.7 12:36
Ta ocena bp. Ryczana jest bardzo łagodna.
anonim2013.08.7 13:08
A mnie wkurza ta drętwa mowa , którą raczą nas tzw. katolicy otwarci . W końcu tak zamieszał w swoim artykule ( ks. Boniecki) ,że nie wiadowmo które słowa to jego myśli a które naprawdę powiedział. Jest w tym numerze TP artykuł Wojciecha Sporniaka o tym co papież powiedział w samolocie spodzeiwa się on ,że nauczanie o homoseksualistach będzie " uczłowieczone". W poniedziałek ks. Lemański w "Wysokich obcasach" mówi jakimś dziwnym szyfrem . Czuję się jak za komuny kiedy była cenzura i trzeba było ukrywać treści miedzy wierszami. Niech piszą i mówią konktertnie co mają na myśli a nie bawią się słowami. Dziś ich nikt za poglądy do więzienia nie zamknie , co najwyżej dostaną zakaz wypowiedzi, ewnetualnie suspensę, lub zakaz używania przymiotnika "katolicki"
anonim2013.08.7 13:17
@Szarlej "Ogólnie to Frondo mogłabyś zamieścić rzetelny artykuł o tym, o ks. Boniecki". A po co?Poproś to może twe życzenie spełnią ,a po za tym średnio rozgarnięty człowiek wystarczająco o nim wie.Nie trzeba być do tego kretynem!!.
anonim2013.08.7 13:24
sky Spy Przed kilku laty 2010r. okładka Tygodnika Powszechnego krzyczała " Bóg umarł - Bóg żyje " a w środku : "Dawno nie czytałem tekstu równie interesującego jak wypowiedź Jana Hartmana („Zła nowina”, „TP” z 31 stycznia 2010 r.). Jest to tekst ze wszech miar prorocki: z jednej strony bardzo osobisty, a z drugiej – trudno nie zauważyć, że autor mówi w imieniu nas wszystkich, a także w imieniu Boga." Zdanie to jest oczywiście wyrwane przeze mnie z kontekstu , ale świadczy o pewnej ewolucji TP , która trwa już od kilku lat. "Wiara jest święta i trzeba jej strzec, chociażby za wszelką cenę. A może to dlatego przybywa ateistów, że myśmy za bardzo uwierzyli? " Też wyrwałem z kontekstu i z tego samego artylułu. I kiedy trzy lata po publikacji tych słów TP tak bardzo broni postawy i poglądów ks. Lemańskiego przestaję to pismo rozumieć . Może jestem za głupi.
anonim2013.08.7 13:24
@Zeelb Agresywny personalny atak na biskupa (luknij na posty takich gości jak petrasCK, czy arbiter) to nie jest merytoryczna polemika tylko jazgot w obronie ukochanego kapłana establishmentu.
anonim2013.08.7 13:41
@arbiter Popieram Credo iż jesteś- "Zwykła antykatolicka świnia." -Więcej -jesteś super antykatolicki knur!!!.
anonim2013.08.7 15:06
Ks.bp Ryczan lepiej niech powie pierw jak ojcowsko zajął się ks.Kudasiewiczem który umarł w samotnosci a wtedy dopiero niech ocenia innych.Gdzie Biskup wtedy był i jakie dał swiadectwo? Biskupie jestes zwyczajnym DRANIEM i FAŁSZYWYM PROROKIEM. Nie wierzcie bp.Ryczanowi.To jest Biskup tylko z nazwy.Dość obłudy. Przepraszam ks.Bonieckiego i dzieki za Woodstock.
anonim2013.08.7 15:09
Przeczytałam wszystkie komentarze tutaj i te wpolityce.pl. , słucham bp Ryczana u o. Rydzyka. Stwierdzam, że bardzo wielu ludziom bliższa jest postawa księdza Bonieckiego i tego nie zakrzyczycie. Kościół zamknięty, sekciarski mnie nie interesuje.
anonim2013.08.7 15:35
@stefa60 Słyszysz czytasz i widzisz co chcesz ale jest wiele innych medi,które są innego zdania, a których nie znasz- chociażby wymieniona tu gazeta .pl
anonim2013.08.7 17:44
Ewangelizować powinno się wszędzie dlatego uważam za ważne wydarzenie pobyt wśród tej młodzieży kiedyś Biskupa Życińskiego a teraz ks. Bonieckiego. Najłatwiej w kościele jest przemawia do swoich i wyżebrać renty i emerytury. Do młodzieży w każdej sytuacji niewielu księży się wybierze, dlatego Ci którzy tam byli mają mój szacunek. Ryczana słucham i się z nim nie zgadzam, a mogę bo o. Rydzyk pozwala jednych duchownych lubić a drugich nie.
anonim2013.08.7 18:37
zaczyna się...a gdzie Frondo poważna polemika miast dwóch zdań bez kontekstu? Szkoda słów, denerwujecie mnie.
anonim2013.08.7 18:46
@skySpy Przystanek Jezus jest tam najbardziej pożądany. W kościele powinno się iść za każdą owcą, nawet najbardziej zagubioną. Bp Ryczan woli tych ,, swoich '', którzy nie potrzebują nawrócenia, wiem co mówię bo słucham tego lżenia ludzi w tym jedynym , prawdziwym radiu.
anonim2013.08.7 19:10
List do Galiatow Bracia, a gdyby komu przydarzył się jaki upadek, wy, którzy pozostajecie pod działaniem Ducha, w duchu łagodności sprowadźcie takiego na właściwą drogę. Bacz jednak, abyś i ty nie uległ pokusie. 2 Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe. 3 Bo kto uważa, że jest czymś, gdy jest niczym, ten zwodzi samego siebie. 4 Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. 5 Każdy bowiem poniesie własny ciężar.
anonim2013.08.9 14:41
nie rozumiem po jaką ... włażą tutaj jacyś dewianci ? ja do nich nie chodzę