Ks. Boniecki o Nergalu: Adam to miły, mądry, spokojny człowiek - zdjęcie
02.08.13, 10:01Fot. Agnieszka Drążek, agencja BEW

Ks. Boniecki o Nergalu: Adam to miły, mądry, spokojny człowiek

45

- Kościół zrobił fantastyczną reklamę Nergalowi - mówił ks. Boniecki. - Ja też zdobyłem rozgłos, niezasłużony. I podkreślał, że nie żałuje swoich wypowiedzi na temat Nergala, i tego, że bronił satanisty. - Zrobili z Nergala diabła, niemal satanistę. Wzywali do wojny religijnej z tym rodzajem muzyki. To diabelskość z jasełek. Nie ma w nim nic diabolicznego. Diabeł się dobrze sprzedaje w tej formie, to ją Nergal wygrał. Diabeł zupełnie innymi drzwiami wchodzi niż przez Behemotha – oznajmił duchowny.

Pytany o to, co przyjechał zaoferować ludziom, ks. Boniecki odpowiedział: "Nic nie przyjechałem oferować. Róbta co chceta!"

TPT/Gazeta.pl

Komentarze (45):

anonim2013.08.2 10:05
ks. Boniecki zbzikował - albo starość, albo szaleństwo. Marianie powinni go leczyć!
anonim2013.08.2 10:09
zwariował na stare lata co żesz on bredzi? jasełka? ręce same opadają właśnie tacy jak lemański, boniecki, itp itd rozwalają Kościół od środka i służą wiadomo komu
anonim2013.08.2 10:10
Dogadali się jak Adam z Adamem
anonim2013.08.2 10:10
Brakuje jeszcze trzeciego Adasia do brydża
anonim2013.08.2 10:11
Wystrzegajcie sie wszystkiego, co ma chocby pozory diabla - tak powiedzial Pan Jezus. Czy katoliccy zwolennicy Nergala nie widza chocby pozorow zla w darciu Biblii i spiewaniu diabolicznych tekstow? Skrajna naiwnosc.
anonim2013.08.2 10:17
Hm, szkoda że tej miłości i szacunku nie okazuje np. Antysemitom
anonim2013.08.2 10:21
Ciekawe czy ks. Boniecki też broni prześladowań chrześcijan, mordowania naszych braci w Syrii, Egipcie, Indiach czy tylko będzie się łaskawie ograniczał do pochwalania bezczeszczenia Biblii i jej niszczycieli, jak Adam.
anonim2013.08.2 10:22
A potem się oburzają, że tropiciele spisków podejrzewają niektórych kapłanów o krecią pracę dla lóż masońskich.
anonim2013.08.2 10:43
„Adam to miły, mądry, spokojny człowiek”. hehehe no normalnie wzór katolika Rozumiem, że dla ks. Bonieckiego, darcie Biblii, nazywanie jej g..., odwracanie krzyży, plucie na katolików, oddawanie hołdu szatanowi to jest naprawdę fajna zabawa... a tak przy okazji to może ks. Boniecki powie jakimi drzwiami wchodzi diabeł? Pytanie tylko czy ks. Boniecki w ogóle wierzy w istnienie diabła jako realnego osobnika.
anonim2013.08.2 10:52
Facet który rwie Biblie, rzuca w publikę mówiąc żryjcie to... musi być albo zniewolony albo opętany. Oczywiście, że Nergal to miły fajny chłopak robiący wrażenie, przecież jakby mu wyrosły rogi to sprawa byłaby oczywista. Tak właśnie działa szatan. Podstępnie, miło i grzecznie, aby potem uderzyć ze zdwojoną siłą.
anonim2013.08.2 10:59
Swoją drogą ksiądz Boniecki musi mieć naprawdę mocne plecy, że dotąd go nawet nie upomniano, nie mówiąc już o zakazie wypowiadania się do mediów. Przecież facet ewidentnie śmieje się przełożonym i wiernym w oczy.
anonim2013.08.2 11:01
Jeśli dla ks.Bonieckiego nazwanie Biblii, żywego Słowa Boga g..., a wiarę chrześcijańska "najbardziej niebezpieczną sektą" nie jest służeniem diabłu, to szczerze współczuję księdzu, bo jak umrze to będzie się musiał nieźle tłumaczyć. Postawa tego księdza pokazuje wg mnie jak bardzo odeszliśmy od ducha pierwszych chrześcijan, którzy umierali za wiarę. Spójrzcie wierzący Frondowicze dokąd zmierzamy jako kraj, jako naród jeśli mamy takich zaślepionych przewodników...Boże, ratuj!!!
anonim2013.08.2 11:04
Słuchajcie, a może to rzeczywiście jakaś choroba starszego wieku...? Poważnie. Dramat, po prostu tragedia!!!
anonim2013.08.2 11:07
@antyfronda_2 - ech, Ty mój mały konfidenciku... Nie podrywaj mnie tak i nie rób sobie nadziei, bo i tak dostaniesz kosza.
anonim2013.08.2 11:24
Naprawdę tak powiedział???róbta co chceta!!!czyli nie nergal ale to boniecki jest szatanem!!!nergal tak nie powiedział
anonim2013.08.2 11:29
Konsekwencji w parciu na szkło Doda powinna się uczyć.
anonim2013.08.2 11:30
boniecki tak nazywa tego, który Pismo Święte nazwał gównem i podarł Je, kim jest boniecki, skoro chwali tego, który to powiedział, i to chwali wobec zagubionej młodzieży!!
anonim2013.08.2 11:30
Pytany o to, co przyjechał zaoferować ludziom, ks. Boniecki odpowiedział: "Nic nie przyjechałem oferować. Róbta co chceta!" - Czy Pan Adam Boniecki to jeszcze kapłan katolicjki????????????????????????
anonim2013.08.2 11:33
I ks. Boniecki tym sposobem wpada w sidła diabła, który właśnie działa tak jak ksiądz mówi, czyli sprytnie. No bo przecież Nergal, to taki miły pan. Nawet dzień dobry mówi :-) A to, że drze święte Słowo Boże, publicznie bluźni przeciw Najwyższemu...Przecież to tylko sztuka i gdyby Nergal rzeczywiście podlegał działaniu diabła, to i dzień dobry by nie mówił ani miły by nie był.
anonim2013.08.2 11:36
Może rzeczywiście Darski to spokojny mądry człowiek. Widać natomiast kto tu jest pajacem. A rupta co kceta.
anonim2013.08.2 11:37
@Jan28 Mądrość nie jest przeszkodą, ale głupota innych już tak. Ksiądz Boniecki jest według mnie kapłanem pojednania, który nie szuka nienawiści. Przypisywaniu mu aprobaty zachowań Nergala to jest według mnie przesada. Zwrócił on tylko uwagę, że szatan nie działa w taki sposób, że to był wybryk, dla pieniędzy i rozgłosu. Nie należy oczywiście przyzwalać na takie zachowania, bo są skandaliczne(mówię o Nergalu), jednak przypisywanie mu od razu kultu szatana to paranoja i sami robicie mu reklamę. Dużo nie brakuje a wyskoczy jakiś Filip z konopi mówiąc, że Nergal spożywa trójkątna hostię i smaruje chleb tłuszczem z nieochrzczonych dzieci xD Wrzućcie na luz.
anonim2013.08.2 11:43
Ten "miły, mądry, spokojny człowiek " po porwaniu i nazwaniu Biblii g..., zorganizował koncert, w którym szydził z uzdrawiającej mocy Chrystusa. Nawoływał przy tym, by wszyscy uczestnicy wezwali z imienia tego, który uzdrawia. Proponuję księdzu poszperać w internecie, by poznał imię tego, którego wyznaje ten "spokojny" człowiek. A żeby było ciekawiej, sam Nergal opowiada wszem i wobec głodne kawałki, jakoby nie wierzył w szatana. Służy mu zatem tylko w celach zarobkowych, bo głupie dzieciaki kupią wszystko. Jasne. Zgodnie z tym, można promować satanistyczne symbole, można profanować Pismo Święte i jest to oznaką mądrości. (W oczach księdza Adama.) Jedno się jednak księdzu Bonieckiemu udało . To prawda, co mówi. Nie przyjechał NIC oferować. A szkoda, bo jako chrześcijanin, kapłan, apostoł Chrystusa, powinien Go nieść młodym. To zupełnie inaczej niż kapłani obecni na PRZYSTANKU JEZUS. A "Róbta co chceta!" zasadniczo różni się od "Kochaj i rób co chcesz!". Módlmy się za obu Adamów.
anonim2013.08.2 11:57
@perfectstranger Ile masz lat? Jak u Ciebie z czytaniem ze zrozumieniem? "Nic nie przyjechałem oferować. Róbta co chceta."
anonim2013.08.2 12:42
@arbiter A Ty co, ostatnio zająłeś się wróżbiarstwem? Skąd u Ciebie takie posądzenia? Jak Twoje ulubione przykazania ?(Drugie miłości i XVIII Dekalogu) Coś nie pasuje? Szukasz dziury w całym? Aaaaa! Nikt nie chce z Tobą rozmawiać i dlatego wymyślasz, co inni by chcieli. Wiesz, z tym można walczyć. Dobry terapeuta na pewno pomoże. Pozdrówka :)
anonim2013.08.2 12:55
@Zed - "Ten z Torunia to diabel jakis.......i to jego radio......RM.......(Radio Mefistofeles)" No to chyba dobrze, nie? Skoro ten z Torunia to diabeł jakiś, więc sataniści i inni nielubiący Kościoła powinni go traktować jako swego idola. Mało tego, wspierać, również finansowo, nie mówiąc już o trzymaniu za niego przynajmniej kciuków.
anonim2013.08.2 13:04
Jack Trafna riposta:):)
anonim2013.08.2 13:17
@JaHu - e tam, nie robiłbym sobie nadziei, że Zed (dawniej Thorgal) coś rzuci na tego diabła z Torunia, bo jemu podobni użytkownicy swoje kieszonkowe od rodziców przeznaczają zwykle na browar, albo pokątnie palone fajki;-)
anonim2013.08.2 13:31
@arbiter To nie ja, ale KSIĄDZ BONIECKI TWIERDZI, ŻE NIE PRZYJECHAŁ NIC OFEROWAĆ. Nie chce mi się powtarzać cytatu. Patrz ostatni akapit artykułu. Numer przykazania, w pisowni którego wyszła literówka dobrze znasz. Co do opluwania to jesteś mistrzem. Zwłaszcza do siania fermentu i wymyślania co ktoś myśli. Osądzasz własną miarą. To, co piszesz to Twoje myśli.
anonim2013.08.2 13:34
Jak na Woodstock zaproszą Pana Terlikowskiego, to czy pojedzie?
anonim2013.08.2 13:44
A jednak ksiądz ma rację w kilku sprawach. Po pierwsze, rzeczywiście nie pojechał tam niczego oferować. Nikt od niego oferty nie oczekiwał. Po co pojechał - to już tajniki autoreklamy. Po wtóre, faktycznie lepsze jest pytanie "w kogo wierzysz" niż "czy wierzysz w Boga", bo okazać się może, że nasz Bóg i Bóg katolika z drugiej klatki schodowej są inni.
anonim2013.08.2 13:52
ale się czepiamy tego księdza. już tłumaczę 1.Adam-raczej Adaś-imię z chrztu-milutki chłopaczek,może trochę słabowity i mizerniutki więc dla animuszu i żeby chłopaki się go przestały czepiać(a może nawet bić)przybrał sobie groźną ksywkę,a tatuś zafundował lekcję gry na gitarce i(może niechcący) krzyżyk w pokoju synka powiesił do góry nogami,choć założę się że gdy przychodził ksiądz po kolędzie to krzyżyk wieszał prawidłowo,-chyba że przychdzil ksiądz B.to nie musiał bo ksiądz B docenia chrześcijańską kreatywność i artystyczne wizje.więc zgadza się -adaś jest MIŁY 2.Nergal(jeśli tak bardzo chce to go tak nazywajmy)jak każde dobre dziecko nauczył się czytać,przeczytał parę książek i tak oto stał się MĄDRY 3Adaś-Nergal jest SPOKOJNY bo wie że religia przeciwko której wyje na koncertach i dzięki której ma pieniądze na fajne obcisle i blyszczące ciuszki i srebrne dodatki jest religią AUTENTYCZNEGO pokoju,miłości i przebaczenia dlatego może sobie chopczyk skakać po scenie,używać brzydkich wyrazów i marszczyć czoło.W ramach chrześcijańskiego protestu najwyżej jakiś katol się za niego pomodli ale to nie boli.Mało tego,dzięki tym wyczynom ma jeszcze szansę spotkać księdza katolickiego Adama Bonieckiego który w ramach do granic absurdu pojętego miłosierdzia przybije sobie z nim piątkę , przejdzie na ty i powie Adasiowi że wcale nie grzeszy. według mnie Adaś nie grzeszy jedynie urodą. jeśli Adas podrze Koran to odszczekam co napisałam(nie umiem szczekać ale wiem na 100% że nie podrze bo jest strasznie śmierdzącym tchórzem i bardzo wielkim jasełkowym szkodnikiem. to tyle,wylałam jad na tego człowieka ale jak ktoś obraża mojego Ojca(Dobry Bog) to nawet się pomodlić za takiego nie umiem(jeszcze)
anonim2013.08.2 14:26
"do - dupy" lubisz te klimaty odbytowe czy twój login to tylko przypadek???
anonim2013.08.2 14:27
Ks. Adam Boniecki nic ważnego nie powiedział, bo jego rola na Przystanku Woodstock polegała na samej jego obecności, a nie na mówieniu ważnych rzeczy i, broń Panie Boże!, mówieniu czegoś, co miałoby chociaż posmak ewangelizowania. To miał być "swój" chłop z koloratką, co "pobłogosławi" swą obecnością Owsiakowi i jego imprezie, aby w ten sposób rozstrzygnąć dylematy tej części młodzieży, która mogła jednak mieć problem sumienia, czy jednak dobrze robi uczestnicząc w tej imprezie. Ks. Boniecki "przyklepał" ich obecność słowami "róbta co chceta", no to problem znikł.
anonim2013.08.2 14:32
perfectstranger twój wpis sugeruje że masz poważne problemy z wiarą , życzę ci z całego serca nawrócenia i jeszcze jedno nie pisz takich idiotyzmów żebyś w przyszłości nie musiał się wstydzić ... życzę pokoju ducha M
anonim2013.08.2 14:42
Przypomnę czcigodnemu księdzu Bonieckiemu że kapłan i każdy katolik zawsze ma co nieś do innych : Dobrą Nowinę .... A rubta co chceta , to hasło na którym zależy wrogom Polski. i zdrowych wartości
anonim2013.08.2 15:07
Ale staje się furiatem kiedy widzi Biblię, albo różaniec. Ring a bell? Coś ci to mówi "głupcze"?
anonim2013.08.2 15:22
Czy to jest jeszcze ksiądz ? To jest atrapa księdza ! Co jeszcze Nergal powinien zrobić z Księga, która powinna być święta również dla "księdza" Bonieckiego ?
anonim2013.08.2 16:42
czytanie ze zrozumieniem.... chyba jest obce piszącym na tym portalu i forum
anonim2013.08.2 18:49
Bo Nergal to taki satanista jak z koziej du..y trąba.. chociaż za podarcie Biblii powinien jakiś miesiąc czyścic miejskie szalety, za karę. Albo dac ze 100 tys. na biedne dzieci. Więcej nie odważyłby się...dajcie spokój Bonieckiemu, to niesmaczne czepiac się głupot i nie przystoi poważnemu pismu. Zaczyna powoli przypominac propagandowe pisemka z mrocznych czasów, gdzie wskazywano wrogów za tańczenie twista i żółte skarpetki. Jeśli chcecie polemiki o ksiedzu Bonieckim, zróbcie to porządnie, merytorycznie i w odniesieniu do konkretnego problemu, a nie jakieś pierdy, niczym Pudelek albo inne barachło.
anonim2013.08.2 19:34
Czy to już czasy ostateczne? Wszystko na to wskazuje.
anonim2013.08.2 19:41
@Zed - nie wiem, co na to odpowiedzieć, poddaję się.
anonim2013.08.2 21:25
Nie dajcie się zwieść a.b i a.d ,zło może być sympatyczne,humanitarne ale to tylko marne pozory
anonim2013.08.2 22:34
kiedyś lubiłem frondę. nawet kupowałem. dziś to taki katolicki fakt, gdzie się można wyrzygać z własnych małych grzeszków i poczuć lepiej. taki robotniczy codziennik. nie sądze żeby ks Boniecki spotkał się ze zrozumieniem (dosłownie).pewnie boli, że można komuś współczuć. podarł biblię. a ilu z was ją czytało? ilu rozumie? to świetna księga. żydowska! kto z was to umie strawić? Jezus był Żydem. jego matka, ojciec. co niedziela chodzicie do kościołów modląc się do żydowskiej religii.
anonim2013.08.3 9:53
@morzel czytam Biblię.To jest list napisany przez Boga do nas ludzi.Ciągle aktualna,jest w Niej wszystko.Staram się ją rozumiec chociaż dużo(bardzo dużo) w Niej rzeczy trudnych.Nie napinam się żeby wszystko rozumieć.W oczach Boga jesteśmy dzieciakami i wcale nie musimy udawać mistrzów wszystkowiedzących.Bog kocha mnie i Ciebie,a na Ciebie bardzo czeka.Nie ma znaczenia ten wątek "żydowski"(nic z tego nie rozumiem i nie badam tego).Dla Boga liczysz się Ty i Twoje zbawienie.Rozumiesz że Ktoś bardzo za Tobą teskni?Dowodem na Jego istnienie jest choćby to że jeśli chocaż na probę powiesz Mu "tak"(co Ci szkodzi)to możesz bardzo się zdziwić i przeżyć prawdziwą rewolucje w swoim życiu.Tak jak ja.To nic nie kosztuje.A na Frondę zaglądaj nadal.
anonim2013.08.3 23:41
Ciekawe czy wg ks. Bonieckiego mordercy świętego Wojciecha to też byli "mili, mądrzy i spokojni" ludzie. W końcu, to właśnie Nergal ich wychwalał obok pochwał dla szatana i nienawiści do chrześcijaństwa oraz wulgarnego bezczeszczeniu Biblii. Czy dla ks. Bonieckiego islamscy fanatycy wychwalający gwałcenie chrześcijanek to też równi goście?