Bp Jan Władysław Sobiło: Ukraińcy traktują Polaków jak przyjaciół, którzy pomagają im w biedzie - zdjęcie
19.03.19, 15:25screenshot Youtube - KurierGalicyjski

Bp Jan Władysław Sobiło: Ukraińcy traktują Polaków jak przyjaciół, którzy pomagają im w biedzie

6

Nie wiem, co może się stać, gdyby sprawdziły się najczarniejsze scenariusze i wygrał kandydat wspierany przez Moskwę” - stwierdził w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną bp Jan Władysław Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej.

Ukraiński hierarcha w rozmowie z KAI mówił między innymi o trudniej sytuacji Ukrainy, destabilizacji politycznej i ekonomicznej kraju, która jest skutkiem rosyjskiej agresji na wschodzie, a także o zbliżających się wyborach prezydenckich. Gość 382. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie opowiedział, jakie są skutki złego stanu państwa:

To wiąże się z exodusem całych rodzin z tych terenów. Pustoszeją nasze parafie. Ludzie wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy i godnych warunków życia”.

Wskazywał też na zagrożenia związane ze zbliżającymi się wyborami:

Mamy bardzo dużo kandydatów. Ludzie mają świadomość, że za każdym z nich stoi jakiś oligarcha z konkretnymi pieniędzmi. Panuje wielkie zamieszanie spowodowane wielką machiną propagandową. Nie wszyscy kandydaci mają ochotę kontynuować obrany przez Ukrainę prozachodni kurs. Są poważne obawy, żeby Ukraina ponownie nie wpadła w ręce wschodniego sąsiada”.

Biskup wypowiadał się również na temat powstania Prawosławnego Kościoła Ukrainy:

Z faktu powstania nowego Kościoła prawosławnego Pan Bóg może wyprowadzić w przyszłości dużo dobra, przede wszystkim doprowadzić do zbliżenia Kościołów chrześcijańskich na Ukrainie, zbliżenia katolików i prawosławnych. Jest to początek wielkiego procesu, który może doprowadzić do tego, że Ukraina na mapie religijnej świata odegra bardzo znaczącą rolę”.

Dodawał też, że w trudnej sytuacji Ukraińcom na pomoc przychodzą w dużej mierze właśnie Polacy:

Ukraińcy traktują Polaków jak przyjaciół, którzy przysłowiowo pomagają im w biedzie, w najtrudniejszym dla nich czasie”.

dam/KAI,Fronda.pl

Komentarze (6):

Szymon2019.03.19 16:32
Biskupi jak zwykle stracili kontakt z rzeczywistością i nawigują w chmurach . Gdyby tak te warchoły ze złorzonymi tłustymi łapami mieli żony i dzieci i musieli codziennie ciężko pracować to by inaczej patrzeli na rzeczywistość ...
rt2019.03.19 19:45
Troll a niedouczony-wstyd.Dyktanda z "ż" i "rz"do powtórki.
anonim2019.03.19 16:01
można dostać białej gorączki , słuchając podobnych głupot , ale czy to teraz ma znaczenie , skoro już jesteśmy banderowską kolonią : https://pikio.pl/politycy-pis-glosno-w-europarlamencie-slava-ukrainie-herojom-slava-video/ https://kresy.pl/publicystyka/za-przyjazn-pis-u-z-ukraina-polscy-rolnicy-zaplaca-miliardy-zlotych/ https://kresy.pl/wydarzenia/niewazne-czy-ukraina-odda-nam-4-mld-zlotych-wysoki-urzednik-pis-owskie Jakieś pytania ??????
wkurzony2019.03.19 15:46
a oni odwdzięczają się czcząc Banderę i zakrywając lwy na Cmentarzu Orląt...
anonim2019.03.19 20:42
A cóż to dobrego spotkało Ukraińców ze strony polskich agresorów i ciemiężców ? Nie moi przodkowie brali udział w tym gorzej niż kolonialnym , procederze zbydlęcenia ukraińskiego narodu więc mam czyste sumienie . A Ty ? Dziwisz się , że " banderowcy " się zemścili na Polakach ? A gdy Poznaniacy i Ślązacy w czasie powstań mścili się na Niemcach , to było to patriotyczne ? Też mordowali , palili i gwałcili . Dokładnie tak samo jak Ukraińcy . Masz jakąś dualistyczną mentalność . Wnuczka Powstańca .
aquar672019.03.20 0:39
Nie dziel się tak ochoczo własny smrodem, banderowski zakapiorze, bo gówno wiesz o powstaniach śląskich i wielkopolskim. Polacy to nie bydło ze wschodu i zachodu, mają swój honor i walczą o niepodległość, a nie o tyłki obcych kobiet.