Bp Athanasius Schneider: O zakazach Mszy świętej w czasie epidemii - zdjęcie
31.03.20, 11:15

Bp Athanasius Schneider: O zakazach Mszy świętej w czasie epidemii

30

„Moje ogólne wrażenie jest takie, że dominująca większość biskupów zareagowała drastycznie szybko i w panice, zakazując wszystkich Mszy i – co jest nawet bardziej niezrozumiałe – zamykając kościoły” – powiedział biskup Athanasius Schneider w rozmowie z konserwatywnym portalem „The Remnant”.

 

Biskup dodał: „Tacy biskupi zareagowali bardziej jak biurokraci służby cywilnej niż duszpasterze. Skupiając się zanadto na wszystkich środkach ochrony higienicznej, utracili nadprzyrodzoną wizję i porzucili prymat wiecznego dobra dusz”. Z tego powodu bp Schneider uważa, że księża nie muszą być „posłuszni wytycznym biskupa albo rządu”, nakazującym, „by zawiesić [sprawowanie] Mszy dla wiernych”. Jest to jego zdaniem „czysto ludzkie prawo”, a tymczasem „najwyższym prawem w Kościele jest zbawienie dusz”.

Biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie zauważył też, że kapłani muszą być „niezwykle kreatywni”, aby zapewnić zarówno Mszę św., jak i sakramenty wiernym. Takie było bowiem „duszpasterskie zachowanie wszystkich księży wyznawców i męczenników w czasie prześladowań”. Innym przypadkiem, kiedy biskup nie może zabronić kapłanowi posługi duszpasterskiej, jest odwiedzanie chorych i umierających. W tym przypadku „zakaz byłby nadużyciem władzy”, a przecież „prawdziwy ksiądz zrobi wszystko, co możliwe, by odwiedzić umierającego”.

To wszystko nie oznacza zaniedbania środków ostrożności – zwraca uwagę biskup. W wielu przypadkach nie zabrania się robienia zakupów, czy posługiwania transportem publicznym, a przecież sakramenty są nie mniej ważne. Tymczasem w kościołach można nawet „zapewnić lepsze środki ochrony zdrowia”. Bp Schneider wylicza przykłady takich środków, jak dezynfekcja rąk, ławek, ograniczenie liczby wiernych w kościele, zwiększeni ilości Mszy św. itp.

Biskup Schneider nie jest jedynym hierarchą, który krytykuje zamykanie kościołów. W podobnym duchu wypowiedział się również m.in. kard. Raymond Burke, który podkreślił, że przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności jest możliwe zadbanie o potrzeby duchowe, skoro „znaleźliśmy sposób, by zapewnić jedzenie i lekarstwa oraz inne potrzeby życiowe w czasie zarazy”.

 

jjf/LifeSiteNews.com, remnantnewspaper.com

Komentarze (30):

nie bądź frajerem2020.03.31 18:32
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Filmy online2020.03.31 18:03
Oglądaj Hit! Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl - Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem za jedyne 20zl . Polecam jak najbardziej!
Jan Radziszewski2020.03.31 14:23
Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.” Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. Pan pouczenia Orędzia sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. po to aby 3.000.000 Polaków zmarło na tego wirusa zredukowane do 200 osób do czerwca i w czerwcu 85 .000 ludzi oraz potem żeby zdechło jeszcze 30.000 Ukraiców Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. Uwaga - to niech nam odpowie expert - skąd miały żydki tyle tj ogromne ilości - tego wirusa by zrzucać go z samolotów w strugach szatańskiego chemistrails
MT(1)2020.03.31 12:23
Tysiące ofiar śmiertelnych w Hiszpanii to oczywisty rezultat feministyczno-tęczowych parad w Madrycie w dniu 8 marca br. Stamtąd zaraza rozpleniła się na całą Hiszpanię. Na foto i filmikach z tych wynaturzonych manifestacji widać dziesiątki tysięcy ogłupiałych lewaków, feministek i tęczowych wymalowanych, odzianych skąpo w lateks, pióra i folie, półnagich i wrzeszczących na podobieństwo istot człekokształtnych. No i ta już zupełnie znamienna, kuriozalna i ze wszech miar oburzająca wypowiedź telewizyjna ich ministra zdrowia, z zawodu lewackiego filozofa, bagatelizującego na konferencji prasowej wszelkie zagrożenia i kręcącego palcem nad pustym łbem jakieś dziwaczne kółka. Oto świat lewacko-tęczowego obłędu. Dziś Hiszpania, a może wiele innych krajów w Europie zapewne boryka się z bardzo wymiernymi i śmiertelnymi konsekwencjami feministyczno-lewackiego spędu w Madrycie w dniu 8 marca br. Bo w spędzie tej hordy w Madrycie uczestniczyli przecież obłąkańcy z całej Europy. Taka międzynarodówka to przecież jeden z kanonów ich funkcjonowania. Świat po tej - już straszliwej pandemii zarazy - nigdy nie będzie taki jak był. To po tej zarazie - bo kiedyś ona się skończy - ci, którzy przeżyją, a obecnie trzęsą się ze strachu, zrobią rachunek sumienia swój i tych, którzy go nie nigdy nie robili i nadal nie zrobią. Każdy oceni "kto, jak i w czym zawinił". Ludzie, ochłonąwszy z przerażenia, nawet nie spojrzą w stronę dzisiejszych głosicieli lewackich, feministycznych czy tęczowych mrzonek. Na pierwszym etapie "po zarazie" każdy zajmie się bilansem własnych strat oraz instynktownie opracowywał będzie strategie przetrwania dla siebie i rodziny na wypadek kolejnych epidemii. Bo przecież tylko idiota może twierdzić, że ta zaraza jest już ostania lub, że nie będzie już nigdy nawrotu tego wirusa. To będzie zajmować ludzi przez czas "po zarazie" a nie mrzonki o tęczowych związkach czy seksualizacji malutkich dzieci. Po traumie obecnej zarazy ludzie ponownie zaczną doceniać wartość najbliższe,j tradycyjnej i drogiej im rodziny. To z nią i często dzięki niej przetrwają obecną zarazę. Uświadomienie sobie tej oczywistej wartości ukierunkuje drogi postępowania bardzo wielu ludzi, którzy dziś stoją jakby na rozdrożu hierarchii wartości. Rozdrożu spowodowanym natrętną i nachalną, wieloletnią wrzawą lewackich środowisk dążących w ostatnich latach już otwarcie do zniszczenia klasycznej cywilizacji europejskiej i odrzucenia wartości, które przyświecały nawet ojcom-założycielom UE. A były to wartości oczywiste i sprawdzone przez tysiąclecia kształtowania się naszej cywilizacji: antyczna filozofia, rzymskie prawo i chrześcijański kodeks moralny. Po obecnej zarazie zmieni się niemal wszystko. Górę weźmie rozum, doświadczenia przeżytej traumy i wewnętrzne uporządkowanie przez każdego z nas swojego systemu wartości. Opartych na tych elementach, które sprawdziły się i były najważniejsze w tym tragicznie szczególnym czasie nowożytnych dziejów świata.
Szok!2020.03.31 13:19
"Górę weźmie rozum..." To fatalna wiadomość dla wyznawców guślarskiego katolicyzmu na modłę "Frondy".
Stały czytelnik2020.03.31 17:53
Bardziej fatalna dla fanatyków spod znaku tęczowego łysenkizmu, tj. wyznawców teorii 56 płci oraz poglądu, że w komunach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w rodzinach.
Koronawirus2020.03.31 12:21
JESTEM OBURZONY ZAMYKANIEM KOŚCIOŁÓW! OoO
anonim2020.03.31 12:06
O powrocie św. Szymona i wściekłości Żydów... http://ram.neon24.pl/post/154133,o-powrocie-sw-szymona-i-wscieklosci-zydow
Pleban2020.03.31 11:49
Ksiądz profesor Guz okazał przecież, że podczas Mszy Świętej zarażenie jest absolutnie niemożliwe, a księżowskie ręce są "umyte w sensie nadprzyrodzonym"! Dlaczego nasz prawicowy rząd lekceważy to ustalenie? Dlaczego nie ufa w antywirusową moc konsekrowanej hostii i nadprzyrodzonej higieny? Płakać się chce.
Jarek2020.03.31 12:16
Ksiądz "prof" Guz dostał już za to reprymendę od Biskupa i władz KUL Czyli jednak nie. Można znaleźć odpowiedź na jego brednie.
Katolik2020.03.31 12:18
Chcą zniszczyć Profesora Guza!
StanPio2020.03.31 14:26
Sancte Michael Archangele, defende nos in prǽlio, contra nequitiam et insidias diaboli esto prǽsidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiǽ cǽlestis, satanam aliósque spiritus malignos, qui ad perditiónem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. R. Amen. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen
kuria2020.03.31 15:35
A cóż to za egzorcystyczne gusła?!
Stały czytelnik2020.03.31 17:47
A jakie masz objawy, gdy to czytasz?
Stały czytelnik2020.03.31 17:49
KUL już dawno nie jest katolicki lecz schizmatycki. Większość biskupów podobnie. Duży szacunek dla ks. prof. Guza, jeśli to akurat KUL go obszczekał.
anonim2020.03.31 21:08
To prawda ,ani złotówki na KUL
Wojciec2020.03.31 11:46
I tak właśnie traktuje was kościół - jak CIEMNĄ masę która wszytko kupi. Ks. Guz w TV Trwam: Ksiądz nie zaraża, bo ma konsekrowane dłonie Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Ks.-Guz-w-TV-Trwam-Ksiadz-nie-zaraza-bo-ma-konsekrowane-dlonie Zapewne każda stara baba ze wsi w to uwierzyła dlatego ten ksiądz powinen dla przykładu zostać wychłostany na rynku ponieważ sprowadza niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.
Czytelnik2020.03.31 11:43
A co zrobiłeś ty, głupawy trollu?
Jarek2020.03.31 12:14
A Ty "nietrollu"?
anonim2020.03.31 21:03
Przynajmniej nie krytykuje kogoś ja wy ,bo nic nie potraficie tylko krytykować ,sami nic nie robicie ,pierdzicie w stołki tylko . Spójrz na siebie człowieku jaki żałosny jesteś . Masz się za lepszego krytykując innych ? Od krytyki jeszcze nikt świarta nie naprawił ,zamiast krytykować rusz kuper i coś pożytecznego .
Krakus2020.03.31 23:57
Zrób i Ty :) Ja robię (wpis powyżej) A Ty tylko krytykować potrafisz :)
Jarek2020.03.31 11:37
abp Ryś zrobił zbiórkę w swojej archidiecezji na respiratory, już pierwsze zakupiono. Co zrobił Jędraszewski i Głódź?
Stani2020.03.31 12:18
Głódź wypił za zdrowie parafian. Nie mów, że to się nie liczy bo wypił naprawdę sporo.
anonim2020.03.31 20:54
A ty co zrobiłeś ,komu pomogłeś ?
Krakus2020.03.31 23:56
Ja pomagam 80-letniej kobiecie. Zakupy, naprawy i takie tam. Zabroniłem jej wychodzić, bo jest przeziębiona. Mam żonę dzieci , normalnie pracuję. A ty Stani co zrobiłeś? Bo Jędraszewski i Głódź NIC.
man.of.Stagira2020.03.31 11:34
W r o g o w i e Europy już dawno postanowili r e p o p u l o w a ć swoje społeczeństwa. Zastąpić autochtonów przybyszami spoza strefy Europa. Muzułmanami, kontr-kulturowymi mutantami z lgbtq+UB etc. Dlatego dla Kontrkultury koronawirus to jest d a r . n i e b i o s! Podobnie dla lewicy. Wszędzie lewica w Europie i obóz tak zwanej LGBTQ+UB po cichu zaciera ręce. OTO jest dzień, oto jest dzień który dał im Pan... . tacy 'rodacy' to są...'e u r o p e j c z y c y' tacy...
Jarek2020.03.31 11:33
Współcześni faryzeusze "Boże spójrz na mnie, ja jestem lepszy od tych tchórzy, którzy zakazują mszy, ja chcę iść do kościoła, a oni mi nie pozwalają..." Może kończycie taką modlitwę w stylu starotestamentowym - spuść na nich wszystkie możliwe kary. Albo tak jak modlitwa Pawlaków " ... tylko się nie pomyl i nas Pawlaków nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy"
anonim2020.03.31 20:52
Nudny jesteś Jarku .
anonim2020.03.31 11:31
Kto gra epidemią? "To nie koronawirus nas zabija... Za rok wprowadzą powszechne szczepionki!" Dr Shiva wRealu24! youtube.com/watch?v=RjDp2jDLWbo «Korona-pandemia»: Kolejna false flag międzynarodowej lichwy http://ram.neon24.pl/post/154035,korona-pandemia-kolejna-false-flag-miedzynarodowej-lichwy Rozbójnicze WHO? «Pandemia koronawirusowa»: WHO na usługach lichwy http://ram.neon24.pl/post/153998,pandemia-koronawirusowa-who-na-uslugach-lichwy Koronawirus POKONANY? Pacjenci WRACAJĄ DO ZDROWIA po 6-ciu dniach leczenia | dr W. Golonka youtube.com/watch?v=AcRNBApiTPA Nowojorskie szpitale leczące pacjentów z koronawirusem witaminą C. Dr Andrew G. Weber, specjalista od pulmonologii i opieki krytycznej związany z dwoma ośrodkami Northwell Health na Long Island, powiedział, że jego pacjenci intensywnej terapii z koronawirusem natychmiast otrzymują 1500 miligramów dożylnej witaminy C. https://nypost.com/2020/03/24/new-york-hospitals-treating-coronavirus-patients-with-vitamin-c/ komentarz RAM, „Kto zna włoski niech sobie oglądnie VIDEO pod adresem podanym poniżej: Opowiada o tym (21 marzec 2020), że w Japonii stosują przeciwko koronawirusowi Avigan (Fapiravir), którego skuteczność wynosi 90 procent... wcześniej Japończycy byli przestraszeni, dziś zdejmują maski i łażą po świeżym powietrzu... video zostało zrealizowane przez Włocha, który widząc sytuację w Lombardii porównał ją z Japonią i dociekł przyczyn normalnego zachowywania się Japończyków... Cristiano Aresu stwierdza na koniec, że prawda na temat leczenia jest we Włoszech ukrywana...” https://www.nextquotidiano.it/avigan-cura-coronavirus-giappone-come-stanno-le-cose/ dzięki interwencji Cristiana Aresu, choć z oporami, ruszyła dooooopę AIFA, włoska agencja ds. lekarstw i rozpocznie się wkrótce testowanie tegoż leku, który zresztą zatwierdzony jest we Włoszech do leczenia grypy... https://www.iltempo.it/cronache/2020/03/22/news/coronavirus-farmaco-antivirale-avigan-giappone-covid19-aifa-sperimentazione-lombardia-veneto-video-facebook-farmacista-cristiano-aresu-1300267/ za nakręcenie i opublikowanie filmiku w Sieci, Aresu obsrywany jest w oficjalnych mass mediach ponad wszelką miarę.. Źródło: neoan24.pl
legrandbleu2020.03.31 11:30
Utrata nadprzyrodzony wizji nie jest aby dobrym krokiem w kierunku ozdrowienia ? Powinna być.