Bortniczuk: 10 maja jako klasa polityczna spanikowaliśmy  - zdjęcie
07.06.20, 13:35Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia/YT/Telewizja Republika

Bortniczuk: 10 maja jako klasa polityczna spanikowaliśmy

18

Wiele było nagonek opozycji, że 10 maja to zły termin wyborów. Później opozycja lamentowała, że to wina obozu rządzącego, że te wybory się nie odbyły. Wczoraj pojawiło się kolejne ognisko koronawirusa w Polsce. Może to powstrzyma „ekspertów” od wypisywania bzdur, że epidemii nie ma, bo zgonów w Polsce jest mniej niż przed rokiem a analogicznych okresach.

Może też owi „eksperci” znajdą chwilę na refleksję i zastanowią się, jak by te przedstawiane przez nich cyfry wyglądały, gdyby zmarłymi byli ich ojciec, matka, brat czy siostra albo własne dziecko.

W wywiadzie dla portalu doRzeczy.pl poseł Porozumienia Kamil Bortniczukpowiedział m.in.:

- Uważam, że na koniec marca jako klasa polityczna trochę spanikowaliśmy i wybory mogły się odbyć 10 maja w oparciu o funkcjonujące wcześniej przepisy. W związku z tym, że próbowaliśmy dostosować rzeczywistość prawną do pandemii koronawirusa i wprowadzić głosowanie korespondencyjne, co spotkało się z obstrukcją ze strony Senatu, to wyborów 10 maja nie udało się zorganizować najzwyczajniej w świecie z powodów technicznych.

Dodał też:

- Wszyscy zgadzamy się, że propozycja zmiany konstytucji, która była przedstawiona przez nas w imieniu całej Zjednoczonej Prawicy i symbolicznie podpisał się pod nią również prezes Jarosław Kaczyński, była najlepszym rozwiązaniem. Dziś to już tylko gdybanie, bo opozycja nie zgodziła się na to rozwiązanie. Nie znalazło się 73 posłów opozycji, którzy chcieliby poprzeć taką zmianę konstytucji. W związku z tym teraz pozostaje tylko publicystyczna zabawa na temat tego, co jest lepsze. Natomiast na stole leży termin 28 czerwca – data absolutnie akceptowalna.

Podkreślił też:

- Z perspektywy czasu tak, ale w marcu ani ja, ani nikt inny nie był taki mądry. Wszyscy po raz pierwszy mierzymy się z takim zagrożeniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Jeszcze raz powtórzę: gdybyśmy jako cała klasa polityczna nie ulegli tej panice i nie wykonywali żadnych ruchów związanych ze zmianą prawa wyborczego, to wybory 10 maja mogłyby się odbyć w oparciu o normalne procedury.

 

mp/dorzeczy.pl/fronda.pl

Komentarze (18):

rotmistrz2020.06.7 23:36
Bo czemu PIS ulegl narracji opozycji ??? To nie jest demokracja. Narod wybiera swoich reprezentattow a ci ... pertraktuja z opozycja. To jest skandal. Tak zachowujaca sie opozycje trzeba po zachodnioeuropejsku potraktowac palami. Stara zasada - komunikuje sie z innymi jezykiem dla nich zrozumialym. PO rozumie tylko przemoc (komorowski, sikorski i inni glosno o tym mowili).
Gowin2020.06.7 22:35
A mówiłem żeby wybory zrobić w maju !
a2020.06.7 22:18
Powiedz to Gowinowi
MaxFiend2020.06.7 20:05
Gdzie spanikowaliście? Z premedytacją bezczelnie zdewastowaliście, wbrew konstytucji, ordynację wyborczą by zapewnić 200% zwycięstwo PAD'a, ale jak ostatnie niedouczone miernoty nie sprawdziliście kalendarza albo w ogóle nie ogarniacie czegoś takiego jak terminarz. No i wyszło to, co zawsze. :-D
Jola2020.06.7 16:54
Tylko niektórzy spanikowali. Pan Prezes Kaczyński nie panikował. Dzisiaj byłoby już po kłopocie. A tak to teraz będziemy drżeć do samego końca.
ABA2020.06.7 16:50
Owszem, spanikowaliście, a raczej chcieliście razem ze swoim gowinem zrobić na koronawirusie interes polityczny. Głosowanie korespondencyjne jest najbezpieczniejsze, także i teraz. Ale gowin wymyślił sobie, że może zostać marszałkiem sejmu lub nawet po 2 latach prezydentem. Wasz pomysł zmiany konstytucji to POLITYCZNE DNO - nie zmienia się konstytucji pod wpływem kryzysu. I po co 7 lat kadencji prezydenta? Jeśli okaże się zły, mozna go wymienić już po 5 latach; jeśli dobry - powinien zostać na następne 5 lat. Mozna bylo podejrzewać, że gowin to marionetka sił antyamerykańskich, bo chce skrócić kadencję PAD. Kaczyński postąpił jak mędrzec, poparł wasz głupi i szkodliwy projekt, wiedząc, ze i tak nic nie uzyskacie, a PiS zyskał dodatkowy argument, że opozycja nie chce współpracować. Najgorsze jest jednak to, że wybory 10 maja się NIE ODBYŁY. Jesli teraz PAD nie zostanie prezydentem, będzie to PRZEDE WSZYSTKIM WASZA WINA. I nie wiadomo jednak, czy gowin i sośnierz nie działają dla jakiejś agentury, bo moze wystarczy to, co zrobili, żeby wyeliminować PAD. W czasie wyborów różne rzeczy moga się zdarzyć. Może też zdrajcy z Porozumienia będa czekać na jakiś następny kryzys i na następną okazję, żeby rozbić Zjednoczoną Prawice. Sosnierz już drugi raz próbował, uczestnicząc w nagonce na Szumowskiego, ale ktoś go powstrzymał. Wydaje się,że bortniczuk to raczej tzw. pożyteczny idiota, który dał się namówić do buntu, ale szybko się zorientował, że dla niego to klęska. To co mówi, nie ma jednak nic wspólnego z prawdą, chodzi tylko o zachowanie twarzy.
Marta2020.06.7 20:02
Obawiam się fałszerstw PO. Dlatego nie mogli dopuścić głosowania korespondencyjnego, bo nie mają doświadczenia jak takie wybory fałszować. Inne ścieżki mają przetarte.
Kresowiak2020.06.7 16:44
Bortniczuk, pieprzysz bo boisz się, że w kolejnych wyborach nie załapiesz się na liście. Słusznie się obawiasz, Gówinowcy zdradzili i niech idą do swych partnerów od konstruktywnych rozmów. My wyborcy wiedzieliśmy jak to się skończy, odważni dziennikarze pisali, ale Wam odbiło, poczuliście siłę, chcieliście upokorzyć Kaczyńskiego, i co Wam z tego wyszło?
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce?2020.06.7 15:40
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐁𝐄𝐋𝐀𝐑𝐔𝐒 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Leszek2020.06.7 15:17
Co ten świrus zrobił z ludzi. W gacie robią jak ktoś kichnie. Teraz wiadomo dlaczego tak długo komunizm w Polsce miał się dobrze. Głupie ludziki tak jak dzisiaj wierzyli psychopatom. Fenomen propagandy , ale i egoizmu. Ja mam pełny brzuszek co mnie inny obchodzi.
romak2020.06.7 14:22
Porozumienie powinno wyrzucić Gowina , Sośnierza i tych co zdradzili Pis . To są zdradzieckie elementy. Reszta do PiS albo do PO.
MT(*)2020.06.7 14:04
Oczywistym jest, że Andrzej Duda uzyska reelekcję. Jakaś kara za nieustanne demolowanie Polski przez obłąkaną "totalną" opozycję musi być. Utwierdza mnie w tym poglądzie również kilka innych faktów jak choćby to, że czołowy organ propagandy "totalnych" i Trzaskowskiego, czyli "sok z buraka", posuwa się nawet do zamieszczania zdjęć z rzekomo ogromnych kolejek ponoć oczekujących na udzielenie podpisu poparcia dla Trzaskowskiego. W rzeczywistości te ogromne kolejki faktycznie są prawdziwe, lecz są to zdjęcia fanów e-sportu, którzy czekali przed wejściem do katowickiego spodka na rozgrywki Intel Extreme Masters w roku 2015 czyli 5 lat temu. Moje życie zawodowe toczy się w nieustannej podróży pomiędzy pewnymi dwoma miastami wojewódzkimi. W nich też rzekomo do złożenia podpisów poparcia dla Trzaskowskiego miały się ustawiać niekończące, a ponoć nawet wielogodzinne kolejki. Nic takiego nie miało miejsca. Widoczni byli za to tu i ówdzie ludzie, którzy się tym mieli zajmować dla Trzaskowskiego zajmować i którzy przestawali być uprzejmi natychmiast po odmowie złożenia podpisu. Nie było to więc na pewno coś co mogłoby zwalić z nóg. Nie twierdzę, że z tą zbiórką podpisów jakiś kandydat może mieć kłopoty. Twierdzę jedynie, w oparciu o wymienione fakty, sztab kandydata PO Trzaskowskiego w sposób oczywisty łże na temat rzekomej euforii podpisujących listy poparcia dla niego, również z użyciem dość mocno cuchnącego "soku z buraka" oraz tego co stwierdzam na własne oczy. A przecież cała Polska to nie jedynie te największe miasta.
anonim2020.06.7 14:24
Teraz będziesz to wszędzie wklejać, jak pokurw?
Jan 2020.06.7 13:57
Panie Bortniuczuk dlaczego Pan mówi o klasie politycznej a przemilcza swój "skromny" udział?
katolicka kretynizacja polski 2020.06.7 13:46
Spokojnie, jeszcze przed wyborami PADalec i kałczyński zdążą się kilkanaście razy skompromitować.
katolicka kretynizacja polski2020.06.7 14:09
Ja kretym zydowski judasz jestem na każdej stronie bo za to mi placi soroszko .Jestem beszczelny zaklamany jak mój dziadek czerowny bolszewik w spieram targowice i zagranice tj wszystkich którzy starają się niszczyc polske i polakow
Frondo nie id\\305\\272 drog\\304\\205 GW2020.06.7 13:37
Czy jeżeli pójdę głosować i wówczas zarażę się koronawirusem, przez co umrze mój podopieczny i/lub moja zmienniczka to czy polityk na którego zagłosuję zainteresuje się później moim dobrostanem? Czy jeśli podobna sytuacja przydarzy się pani Marysi, to czy Andrzej Duda po wyborach zainteresuje się jej stanem zdrowia? Oto dlaczego tym razem nie wybieram się na głosowanie.
ABA2020.06.7 16:29
Popieram. Mam nadzieję, ze wśród opozycji więcej jest takich tchórzów. Ale macie wyjście - możecie głosować korespondencyjnie. Jeśli i tego się boicie - bardzo dobrze. Im mniej głosów na lewackie marionetki, tym lepiej.