Bohater sędziowskiej kasty z zarzutami - zdjęcie
19.12.19, 09:07(fot. flickr)

Bohater sędziowskiej kasty z zarzutami

18

Sędzia Wojciech Ł. usłyszy w piątek zarzuty popełnienia dwóch przestępstw. O sprawie donosi TVP INFO.

 

Jak ustalił portal TVP Info zarzuty mają dotyczyć złożenia przez byłego sędziego doniesienia o przestępstwie, którego nie było i składania fałszywych zeznań.

"Zeznania złożone przez znajomego Wojciecha Ł. stoją w sprzeczności z jego wersją, a dokładna analiza materiału dowodowego wykazała, że – wbrew jego twierdzeniom – nie doszło do nielegalnego przejęcia laptopa i hejterskich anonimowych kont sędziego Ł. - informuje TVP Info

W lutym 2016 roku sędzia zwrócił się do prokuratury o ściganie osoby, która miała się podszywać pod niego na portalu społecznościowym. Sędzia za pośrednictwem Twittera miał prowadzić prywatną korespondencję z osobą, którą wziął za Tomasza Lisa, namawiając ją do przyjęcia nowej strategii w politycznej walce z rządem.

Jak się okazuje, nie doszło do włamania na konta, które Wojciech Ł. prowadził w portalu Twitter pod fikcyjnymi nazwiskami „Marek Matusiak” i „Krzysztof Stefaniak”.

- Wnikliwa analiza materiału dowodowego wykazała, że nie doszło do nielegalnego przejęcia przez osobę trzecią kont na Twitterze prowadzonych przez Wojciecha Ł. - czytamy

Jak wynika  z ustaleń śledczych, były sędzia zeznał nieprawdę. 

Zasługi sędziego to m.in. orzekanie w składzie sędziowskim, który skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego na trzy lata więzienia; uznał m.in., że ten przekroczył uprawnienia i prowadził nielegalne działania operacyjne CBA w „aferze gruntowej”. 

 

 

bg/tvp info

Komentarze (18):

ian2019.12.19 19:50
skorumoiwana złodziejsko ubecka kasta sędziów swojakowi krzywdy nie zrobi
alcapone2019.12.19 10:57
Z tymi niby wolnymi sądami sprawa jest prosta. Już nie wracając do PRL to po roku 89 utwierdził się prosty w swojej logice system. Jest grupa/kasta ludzi powiązanych z sądami, a też prokuratorami. Ilu ich nie wiem, 100, 200, 300 tysięcy. Ta grupa ma to do siebie że jak kogoś okradną, pobiją czy zabiją, to sąd ukarze ofiarę a przestępcę uwolni. Jak jest zabity to zrobią samobójstwo bez krępacji i po temacie. I ta cała obrona wolnych sadów polega dokładnie na obronie tego systemu zbrodni powszechnej, na obronie bezkarności zbrodniarzy. O nic innego nie chodzi.
Janek2019.12.19 10:31
zarzuty, i co, wiktoria rządzących, a to dopiero początek drogi, a finał, jak zawsze?
retro2019.12.19 10:18
nie zabraknie odwagi aby go wywalić z zawodu ?
poPO=kurw...i złodzieje2019.12.19 10:02
prostak w todze jak ich wielu , dlatego TRZEBA POGONIĆ to bydło
Seth2019.12.19 9:49
12.12.2019 Projekt ustawy o ustroju sądów powszechnych – w sejmie !!! Dziękujemy wam sędziowie rodem z PRL-u, sędziowie „nadzwaczajnej kasty” i zaufani sędzieowie PO-je-bów, że daliście nam PIS-owcom paliwo, możliwość i pewność do przeprowadzenia i zakończenia gruntownej reformy sądownictwa. Dlaczego wam dziękujemy ? Bo zdemaskowaliście sami siebie ! Bo swoimi czynami pokazaliście Polakom, że wy nie jesteście reformowalni, że wy nie chcecie służyć narodowi lecz być ponad narodem, że kwestionujecie prawo polskie i unijne interpretując go na swoją modłę, bo wy sędziowie namawiacie do łamania prawa – o zgrozo, bo sprzeciwiacie się prerogatywom Prezydenta, bo nie zgadzacie się na legalnie wybraną KRS, TK, a także Izbę Dyscyplinarną przy SN. Miarka się przebrała po tym jak trzech fioletowych ludzików z NSP oznajmiło wszem, że KRS to żaden KRS lecz NEO-KRS w mundurach PIS, a Izba Dyscyplinarna w SN – to żaden sąd ! Natomiast prezes SN oświadczyła, że sędziowie tych sądów powinni wstrzymać się od orzekania, i że jedni sędziowie mogą oceniać innych sędziów ! Innymi słowy, rozpoczęliście destabilizację państwa, anarchię i ogłosiliście ROKOSZ , na który Polska pozwolić nie może !!! Dlatego poniesiecie daleko idące konsekwencje ze zmianami ustaw o sądach, zmianami sądów powszechnych i SN, będziecie musieli składać oświadczenia o przynależności do stowarzyszeń i partii politycznych i pokazać wasze komentarze w internecie. Nie będziecie mieli prawa oceniać innych sędziów, oraz to co dla was najważniejsze, wprowadzimy wam kary pieniężne i procedurę złożenia sędziego z urzędu ! Gdybyście nie byli tacy durni i siedzieli cicho, gdybyście nie chwalili się nadzwyczajną kastą , gdybyście nie gardzili urzędem Prezydenta i jego prerogatywami, a także Sejmem, to przypuszczam, że jeszcze latami trwałoby to wasze bagno ! Jednakże, szczególnie w ostatnich tygodniach, sukcesywnie podcinaliście gałąź na której siedzieliście. Gałąź runęła w dół razem z wami i teraz będziecie rżeć jak końska du-pa do bata, bo wasz czas, sędziowie PRL-u już minął - WON !!!
Antonio2019.12.19 10:02
Hej Seth, a sędzia Przyłebska wybrana w PRL to już Kasta czy jeszcze nie, bo już nie wiem w którą stronę krzyczeć.
Leon Zawodowiec2019.12.19 10:06
Najlepiej zamilcz idioto!!!
XYZ2019.12.19 9:44
Zarzuty to jeszcze nie znaczy że jest winny.
Elektor2019.12.19 9:48
Masz rację ! Już mówimy, że będzie uniewinniony przez roztargnienie !
Elektor2019.12.19 9:43
Oooooo, reforma o ustroju sądów już działa ! To dobrze, trzeba brać tych pseudo-prawników za du-py, a ich zwolennicy niech sobie postoją przed sejmem czy sądami, posłuchają głupot klepanych przez celebrytów, a potem niech idą do domów. Tak czy tak, spacer jeszcze nikomu źle nie zrobił !!!
Tomek2019.12.19 9:24
Zdegenerowana kasta! Kryminaliści w togach chcący wprowadzić sędziokrację. Gdyby nie było to prawdą, możnaby powiedzieć, że niezły kabaret.
fugafuga2019.12.19 9:18
Kryminalista Kamiński wraz z kryminalista Wąsikiem będą sie mścić. I tak wszyscy będą siedzieć. Adrian też.
Arkadiusz2019.12.19 9:22
Taki gnidy jak ten były sędzia,pójdą do paki na długo!!! A kolesie z kasty niech patrzą i drżą.!!!
Ala2019.12.19 9:30
Napisał kryminalista fugafuga
Elektor2019.12.19 9:46
Spoko - ty też ! fugafuga zidentyfikujemy cię po IP numerze, który przyprowadzi policjantów pod same twoje drzwi ! Wyłapiemy was wszystkicj jak lemingów !
Ala2019.12.19 9:17
No cóż, sędziego czeka sprawiedliwy proces. - Nie chce się nawet komentować, patrząc na te wygłupy sędziów
Elektor2019.12.19 9:43
Zgaduję ! Będzie uniewinniony !!!