Bóg jest większy od Presleya - zdjęcie
19.06.13, 07:15Dolores Hart i Elvis Presley (fot. kubrick/Flickr)

Bóg jest większy od Presleya

9

Memphis jest stolicą fanów klasyki Rock N 'Rolla. Co roku zbierają się tam fani na „Tydzień Elvisa”. Ich idol Presley zmarł 16 sierpnia 1977, w Graceland, w swoim domu w Memphis, a  ten co roku wspominany jest tam przy świecach. Czuwanie rozpoczyna się w wigilię rocznicy śmierci, 15 sierpnia i trwa cały następny dzień.

Centrum szczególnego zainteresowania fanów jest siedziba niegdysiejszego studia nagraniowego „Stax Records”. Miejsce to zostało przebudowane na  „Stax Museum of American Soul Music in Memphis”. Czuwanie jest tylko jedną z imprez.

Matka Dolores Hart ma się pojawić w "Rozmowach o Elvisie," które odbędą się 14 sierpnia. Wspomni swoją młodość, spędzoną w środowisku Presleya, a następnie będzie podpisywała egzemplarze swojej nowej książki "The Ear of the Heart."  Zakonnica ta, w młodości, zagrała w kilku filmach razem z Elvisem, całkiem też niedawno zagrała w filmie "God Is the Bigger Elvis".

Występowała z legendami kina, takimi jak Anthony Quinn, Robert Wagner czy Montgomery Clift. Zagrała główną rolę w filmie "Gdzie są chłopcy" wytwórni MGM, najbardziej kasowej produkcji 1962 roku. Bawiła się na oscarowych galach, była wielbiona przez miliony, zakochała się, a jej ślubna suknia, uszyta przez sławnego projektanta, czekała już na wielki dzień. Jednak w 1963 roku, podczas przerwy w promocji najnowszego filmu, 24-letnia Dolores powiedziała swym szefom w MGM Studios, że zamierza odwiedzić przyjaciół na wsi. Wytwórnia podstawiła limuzynę, która zawiozła aktorkę pod Opactwo Regina Laudis w Bethlehem w stanie Connecticut. Okazało się, że była to podróż w jedną stronę. Prawie pół wieku temu Hart porzuciła sławę, splendor i bogactwo, by wstąpić do klasztoru benedyktynek.” (m.onet.pl)

Strona internetowa promowanej książki http://abbeyofreginalaudis.org/CurrentEvents-EarHeart.html

Na postawie artykułu Adriana Sainza, news-record.com

Maria Patynowska

Komentarze (9):

anonim2013.06.19 8:34
Jestem pod wrażeniem tej osoby :) Podejrzewam, ze wszyscy naśmiewający się z Wiary w tym momencie zastanawiają się co musiało się stać, że porzuciła wszystko, o czym większość ludzi tylko marzy :) Uprzedzę niektóre komentarze: "to pewnie choroba psychiczna" :):):) A jednak BÓG jest wielki i takie rzeczy potrafi zdziałać :)
anonim2013.06.19 9:06
zwracam się do ludzi dobrej woli o wypełnienie anonimowej ankiety na temat systemu wartości I religijnego radzenia sobie ze stresem http://www.e-ankieta.org/1-8/index.php?sid=24722&lang=pl wyniki będą wykorzystane w pracy magisterskiej na taki własnie temat, bardzo dziękuję za pomoc
anonim2013.06.19 9:26
Presley wbrew stereotypom był osobą bars=dzo uduchowioną.Powstał nawet film o jego stronie duchowej,wypowiadają sie współpracownicy.Bodajze tv Trwam go pokazywała.Muzyczny jedyny Król.
anonim2013.06.19 10:09
@ Szyderczy.... "Presley w przeciwieństwie do Boga ISTNIAŁ :)" Masz rację bo Bóg istnieje. Ten , który był , Który jest i Który przychodzi
anonim2013.06.19 10:15
Za to the Beatles są więksi od Jezusa
anonim2013.06.19 11:05
@szyderczyszats Słusznie powiedziane. Presley w przeciwieństwie do Boga ISTNIAŁ. Zgoda. Bóg natomiast nieustannie ISTNIEJE. Jest bytem samym w sobie. Jego istotą jest istnienie. Jest tym, który jest.
anonim2013.06.19 12:14
gabriel77 mnie już masz. :) Złam pióro ;)
anonim2013.06.19 13:27
Niestety pani ta w roli aktorki nie jest mi znana. Ale sprawdziła z Elvisem chyba tylko w dwóch filmach wystąpiła.
anonim2013.06.20 11:19
"Niestety pani ta w roli aktorki nie jest mi znana. Ale sprawdziła z Elvisem chyba tylko w dwóch filmach wystąpiła." To może poznaj ,a potem pisz.