Björn Ranelid: Szwecja jest w stanie wojny! - zdjęcie
14.07.19, 12:11

Björn Ranelid: Szwecja jest w stanie wojny!

50

Szwecja jest w stanie wojny i to politycy muszą wziąć za to odpowiedzialność, pisze Björn Ranelid w gazecie „Expressen”. Powodem napisania tekstu są pożary samochodów, zabójstwa i eksplozje, których ilość ostatnio dramatycznie wzrosła.

Björn Ranelid to chrześcijański pisarz urodzony w Malmö. Studiował między innymi religioznawstwo, matematykę i filozofię i jest dobrze znanym w Szwecji przedstawicielem świata kultury. Pisarz uważa, że Szwecja stoi w obliczu zupełnie nowego typu przestępczości, która nie istniała w tym kraju 25 lat temu. Odrzuca socjologiczne wyjaśnienia dla tego stanu rzeczy:

„Kiedy socjolożka z uniwersytetu w Malmö wyjaśnia przestępstwa tym, że młodzi sprawcy są sfrustrowani, wściekli i zdezorientowani, to opowiada głupstwa. Po prostu powtarza jakąś wyliczankę, którą równie dobrze mogłaby powtórzyć papuga. (…) Żaden z tych przestępców nie głoduje, ani nie brakuje mu dostępu do czystej wody. Mają dach nad głową i darmowy dostęp do edukacji przez dziewięć czy dwanaście lat. Nie mieszkają w rozpadających się domach. Wszyscy ci maniacy mają wyższy standard materialny, niż wiele tysięcy dzieci i młodzieży dorastającej w Malmö w czasach mojej młodości.”

Ranelid wskazuje na brak miłości i wychowania, i uważa, że problem ma charakter etyczny i moralny. Szczególne oburzenie budzi niebezpieczne położenie młodych dziewcząt, które boją się same wychodzić z domu. „Żadnemu mężczyźnie nie wolno bić i gwałcić kobiet, ani im grozić. To jest wojna między wolnością a przymusem” – mówi.

Ranelid podnosi problem gwałtownej przemocy rozgrywającej się w Szwecji: „W pierwszym kwartale tego roku miało miejsce siedemdziesiąt pięć eksplozji w miejscach publicznych w Szwecji. Tysiące mężczyzn mają dostęp do różnych rodzajów broni. Młodzi ludzie mordowani są w egzekucjach na oczach przypadkowych świadków. To wojna, nic innego. Zemsta, wendetta to część wojny. Ci, którzy w niej uczestniczą, mogą uderzyć kiedykolwiek i gdziekolwiek”.

Ranelid z pogardą pisze o tym, co imigranci nazywają ”honorem”. Opisuje swój okres dorastania w biednej dzielnicy Malmö, gdzie nikt nie podpalał samochodów i nie groził bronią, za to bardzo wielu dzięki darmowej edukacji wydostało się z biedy, zasilając klasę średnią. Uważa, że niezbędna jest duchowa rewolucja w zakresie etyki, moralności i wychowania: „Uczniowie muszą szanować nauczycieli. W klasie ma panować spokój. Starsi ludzie muszą mieć możliwość bezpiecznego poruszania się we własnym domu i poza nim. Miejsce rabusiów i ludzi stosujących przemoc jest w więzieniu”.

Niektóre zdarzenia mocno zapadają mu w pamięć. Pisarz wspomina o dozorcy w Malmö, postrzelonym w 2017 roku w głowę podczas odśnieżania. Sprawca – 15 letni chłopak – zrobił to zupełnie bez powodu, dla zabawy. W tym samym roku czterech młodocianych sprawców zabawiało się ciągnięciem przypadkowych ludzi za samochodem. Zatrzymywali się przy chodniku, opuszczali szybę samochodu i pytali o drogę, a tym, którzy byli wystarczająco mili żeby chcieć pomóc, wciągano rękę do samochodu, więżąc ją w oknie. Potem samochód ruszał. Dziewięć przypadkowych osób było w ten sposób ciągniętych za samochodem.

Pisarz wspomina też zamach terrorystyczny w Sztokholmie który dotknął cały naród*. Odpowiedzialność za tę poważną sytuację w Szwecji, jak uważa, muszą na siebie wziąć politycy: „Jeśli politycy nie zadbają o to, żeby było dość policjantów i prawnych możliwości pozbawienia wolności sprawców tych wszystkich przestępstw, to ich – polityków – należy obarczyć odpowiedzialnością za to, że w Szwecji trwa wojna między przestrzegającymi prawa i kryminalistami”.

Björn Ranelid kończy swój tekst następująco: „W ostatnią niedzielę czerwca 2019 roku wieczorem, dwóch młodych mężczyzn zostało zastrzelonych w Sollentuna. Mniej więcej w tym samym czasie inny młody człowiek został dźgnięty nożem w Vällingby. Później tego samego wieczora jeszcze jeden młody mężczyzna został postrzelony w Blackeberg. To się wydarza niemal codziennie gdzieś w Szwecji. To wojna na małą skalę, która dotyczy wszystkich mieszkańców tego kraju. Zapas usprawiedliwień dla sprawców już się wyczerpał.

Źródło: Euroislam.pl

Komentarze (50):

AB2019.07.14 23:01
Taka jest konsekwencja laicyzacji i odrzucenia chrześcijaństwa. Wszystko wolno, więc wolno też realizować swoje chore zachcianki. I nie ma żadnej obrony przed demonicznym opętaniem.
mobi2019.07.14 20:30
http://detektywprawdy.pl/2017/05/17/mapa-przestepstw-dokonanych-w-krajach-niemieckojezycznych/
panorana2019.07.14 19:12
Szwedzi sami strzelili sobie w kolano prowadząc taką politykę przez wiele lat teraz nie wiedzą co mają robić. To już nie jest bezpieczny kraj. A było tam naprawdę bezpiecznie ludzie nie bali się zostawiać otwartych domów, dla każdego który potrzebował pomocy.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.14 18:28
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
meru2019.07.14 17:31
Polska tez wojnę te wypowiedziało lewactwo i bezbożnicy od lgbt a prowadza ja przez eu i instytucje w tym sady
wicek2019.07.14 16:48
szacunek dla rodziców, starszych, nauczycieli, policji. Ale zacząć trzeba od szacunku dla życia i rodziny. A absolutny początek to wartości chrześcijańskie, a nade wszystko dekalog począwszy od pierwszego przykazania. Na takich wartościach zbudowano cywilizację europejską i jeśli ona ma przetrwać to musi do tych wartości wrócić.
anonim2019.07.14 16:07
Od lat powojennych aż do niedawna, kiedy Szwecja zdążyła się prawie doszczętnie zlaicyzować, stała się krajem uczciwego i szczęśliwego społeczeństwa. Jak tylko przyjęli wzmożony religijnie element zaraz zaczął się gnój.
edi2019.07.14 14:54
UPADEK CHRZEŚCIJAŃSTWA TO UPADEK EUROPY !!!!! WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Filip 2019.07.14 14:39
Polacy należą obecnie do najbardziej otyłych narodów w Europie, podczas gdy w innych krajach ten wskaźnik maleje, w Polsce rośnie: średnia BMI (wskaźnik stosunku wagi do wzrostu) wg WHO 2015: 28,8 USA 27,3 Anglia 26,4 Polska 25,4 Holandia 22,6 Japonia
tango2019.07.14 14:58
W d***pie byłeś i g****no widziałeś debilu.
JR2019.07.14 15:24
Powiedz co ma twoja wypowiedź do tego tekstu? Brak ci piątej klepki. Rozumek na poziomie przedszkolaka, z całym szacunkiem do przedszkolaków!
Micha Pasierb 2019.07.14 14:23
....bo w dzieciństwie rodzice czegoś zakazali (albo nakazali) albo nauczyciel ośmielił się udzielić nagany..widać takie usprawiedliwienia to za mało....Cywilizacja śmierci i przemocy
pat2019.07.14 13:12
Szwecja to poligon doświadczalny NWO, lewactwa, ateistów, satanistów, LGBT. Dobrobyt wykoleja i prowadzi do duchowej pustki, którą zajmuje szatan na setki sposobów. Albert, nikt, dzielnicowy - to przykłady takiego pustostanu duchowego, wynajętego przez demony.
Cogito ergo sum2019.07.14 13:07
Lewackie szaleństwo tylko potęguje to ścieranie się kultur i cywilizacji. To naprawdę są bezużyteczni idioci. Muzułmanie z obrzydzeniem odnoszą się do szwedzkich chłopców, jako potencjalnych pedałów i z pogardą do szwedzkich dziewcząt, bo te się nie szanują i bez większych zahamowań idą do łóżka. Takie są owoce edukacji seksualnej
nikt2019.07.14 12:48
O tym ,że w Szwecji źle się dzieje donoszą media już od dawna . Potwierdzają to mieszkający tam na stale Polacy na różnych portalach . Ale to dopiero początek . Zacznijcie godzić się z tym , że rozpoczął się koniec świata w jakim żyjecie .Tak jak następują gwałtowniejsze starcia płyt tektonicznych Ziemi , starcia i zmiany frontów atmosferycznych i prądów morskich , zmiana biegunowości Ziemi , pola magnetycznego ( tu ukłon do tych , którzy parają się ezoteryką. Dostaną to , czego się nie najgorszych koszmarach nie spodziewali ) -- tak następuje starcie się różnych kultur i religii . Nastąpił czas chaosu i idzie coraz szybszym krokiem . A ludzie na potęgę ten czas przyspieszają .
nikt2019.07.14 13:06
Oczywiście jak zwykle zapomniałam dodać to , że ludzie sami ten proces zmian rozpoczęli a teraz jeszcze ciągle go przyspieszają . Zmian już i tak nikt nie potrafiłby cofnąć , ale przynajmniej rozciągnęły by się w czasie . Nierealne w zetknięciu się z egoistyczną ludzką świadomością .
Max Fiend2019.07.14 12:44
I tak nie zmienia to faktu, że Szwecja jest w czołówce najbezpieczniejszych krajów świata daleko przed Polską :-D
Yep2019.07.14 14:30
Jakieś wiarygodne źródło? Szwecja była taka 25 lat temu.
tango2019.07.14 14:57
Jesteś głupi, albo masz złą wolę skoro tak piszesz. Teraz przeproś i sp*****laj.
Max Fiend2019.07.14 19:36
Możesz się przeprosić z własną miernością i cmoknąć się wiesz gdzie :-D
Polak2019.07.15 11:15
Jesteś zbyt głupi, żeby komukolwiek mówić, co może. A teraz wypad.
obserwer2019.07.14 15:09
gupku-jest odwrotnie .Szwecja bije rekordy gwałtów,pobić,prześladowań i to zarówno w szkolach jak i na ulicach.
Grzegorz2019.07.14 16:20
Bezpieczną ale dla pedałów he..he..
rybak2019.07.14 16:27
Max, kiedy? 40 lat temu? Zgoda!
Max Fiend2019.07.14 19:34
http://worldpopulationreview.com/countries/safest-countries-in-the-world/ I tyle na temat bidusie. Rzeczywistości nie zmienicie swoim kłapaniem :-D
Zuza2019.07.19 11:55
To jest jakaś strona zbierająca dane z API. Polecam przeglądać dane źródłowe (stan obecny i prognozy).
Jan2019.07.20 23:25
Ale o co ci chodzi ? Że szwecja jest bezpieczna ? Poczytaj najpierw co autorzy maja na myuśłi tworząc ten indeks : Societal Safety and Security Political instability Militarization Level of distrust etc. Tam się nie mówi o napadach i gwałtach na ulicy, a to jest szwedzka codzienność.. Ilość zabójstw to dopiero dziewiąty element tej ich układanki..
Cogito ergo sum2019.07.14 12:29
ALE KATOLE MACIE MOKRE SNY O TYM ŻE EUROPA UPADA< A WY W KOŃCU PRZESTAJECIE BYĆ WIDZIANI JAK STARE DEWOTY, WARIACI I MATOŁY NA POZIOMIE CIAPAKÓW. Niestety, tak się nie stanie.
x2019.07.14 12:34
Ale tak się już stało, doczytaj.
uriah2019.07.14 13:23
do takiego yntelektualysty bardziej pasuje" pierdzę więc jestem"
Mirrro2019.07.14 13:50
Może przed śmiercią się obudzisz. Może nie. A rodzinka, znajomi kłócąc się z księdzem i pisząc do GW, będą się domagać katolickiego pogrzebu od katoli. Komunistyczna hipokryzja.
aleksandra2019.07.15 8:39
Kolejny wpis niedouczonego wiejskiego głupka.
anonim2019.07.15 21:07
cogito z małej litery! Przygłupie o wyschniętym móżdżku.
polak2019.07.14 12:26
Nas obroni w razie czego - WOT,Matka Boska - królowa Polski oraz zbrojne oddziały różańcowe łojca rydzyka!
stop dewiantom !2019.07.14 13:57
Masz rację , dewiancie !
Mejer2019.07.14 14:54
Ciesz sie parchu że żyjesz wśród ludzi bogobojnych bo korzystasz z pokoju przez nich wymodlonego... ale jak ci sie nie podoba to wypad.
emhyr2019.07.14 21:50
A dlaczego katole nie wymodlą standardu życia jak w Niemczech tylko mamy stawki najniższe w całej UE? I dlaczego przed 2 WŚ matki boskie nie ruszyły z pomocą? Dlaczego bogobojni zawsze niewymodlali czegoś dobrego, tylko Polska byłą wieczną, rozlazłą OFIARĄ?
Polak2019.07.15 11:10
Może dlatego, że wciąż mamy takie niemoty jak ty, które nie potrafią się modlić?
Dariusz2019.07.15 12:03
To ma działać na zasadzie- Stoliczku nakryj się.Gratuluję dojrzałości.
ala2019.07.14 15:08
dopisz: i dzielnicowy.
anonim2019.07.14 15:21
Dzielnicowy uważaj bo u nas też mogą strzelać do takich wariatów jak ty.
tak2019.07.14 20:28
ciebie dzielnicowy nikt nie obroni w czasie zawieruchy powiesimy cie na pierwszej latarni
AB2019.07.14 23:06
Dopóki żyjesz, możesz się nawrócić. Ale i tak ciężko odpokutujesz każdy nienawistny lub bluźnierczy wpis.
maciej2019.07.15 8:38
Jesteś debilem.
Jarosław2019.07.15 8:44
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak mądrą rzecz napisałeś. Chciałeś wyśmiać, a podałeś realną receptę na zwycięstwo nad złem.
man.of.Stagira2019.07.14 12:19
Gemäß Ausländerzentralregister waren in Sachsen Ende 2017 52.918 Zuwanderer gemeldet, das sind gerade einmal 1,3 Prozent der Gesamtbevölkerung. Allerdings wurden gemäß Polizeilicher Kriminalstatistik (PKS) allein 2017 davon 9.493 Zuwanderer als Tatverdächtige registriert, das sind immerhin 10,37 Prozent aller Tatverdächtigen (91.507) und 17,9 Prozent aller in Sachsen registrierten Zuwanderer. Dieser Prozentsatz liegt deutlich über dem Bundesdurchschnitt (8,5 Prozent aller Tatverdächtigen und etwa zehn Prozent aller Zuwanderer), was den Schluss zulässt, dass dem Bundesland offenbar eine überproportional kriminalitätsanfällige Klientel zugewiesen wird. (Dane - październik 2018 r.) Tłumaczenie poniżej. . Z końcem 2017 roku, w Saksonii było zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Cudzoziemców tego kraju 52.918 nachodźców, co stanowiło 1,3% całej ludności landu. Ogółem policyjne statystyki zarejestrowały, jedynie w samym 2017 r., 9.493 nachodźców sprawców przestępstw, co stanowi 10,37% wszystkich sprawców przestępstw (91.507) w całym landzie oraz 17,9% wszystkich zarejestrowanych w Saksonii nachodźców. Ten udział procentowy leży znacząco powyżej ogólnoniemieckiej przeciętnej (gdzie nachodźcy stanowią 8,5% wszystkich sprawców w całych Niemczech oraz popełniający przestępstwa pośród nachodźców tworzą około 10% wszystkich rejestrowanych w całych Niemczech nachodźców) co pozwala na wyciągnięcie wniosku, że krajowi landowemu Saksonia przypadła oczywiście ponad-proporcjonalnie skryminalizowana klientela. Dla porównania niemieccy obywatele landu Saksonia 3.910.152, sprawcy przestępstw rezydenci niemieccy 72.558, udział przestępców rezydentów w populacji obywateli niemieckich rezydentów ogółem wynosi 1,86%. Źródło: Datenbasis: Antwort des Sachsischen Staatsministeriums des Inneren auf die kleine Anfrage der Fraction DIE LINKE https://philosophia-perennis.com/2018/10/02/zuwanderer-kriminalitaet-in-sachsen-einige-unbestreitbare-fakten/
Max Fiend2019.07.14 12:46
No i? Jaki to ma związek ze Szwecją poza tym, że Niemcy są bezpieczniejszym krajem niż Polska?
mobi2019.07.14 20:26
szczegolnie w sylwestra .....
aus Göttingen2019.07.14 14:10
Die Übersetzung ist falsch. Ich hoffe Ihr Deutsch ist genauso "gut", wie Ihr Polnisch.
Adolf2019.07.15 10:16
Ich hoffe, dass Ihr Deutsch ist genauso "gut", wie Ihr Polnisch. Dein Deutsch ist aber noch nicht so gut.