Białoruski ambasador wezwany do MSZ! Chodzi o kłamstwa Łukaszenki - zdjęcie
27.08.20, 14:55Fot. Lukas Plewnia via Wikipedia, CC 2.0

Białoruski ambasador wezwany do MSZ! Chodzi o kłamstwa Łukaszenki

7

Jest reakcja polskiego resortu spraw zagranicznych na kłamliwe stwierdzenia Aleksandra Łukaszenki. Do siedziby MSZ wezwany został ambasador Białorusi.

O sprawie poinformował Polską Agencję Prasową wiceszef resortu Marcin Przydacz. Jak dodał – chodzi o powtarzające się i bezpodstawne oskarżenia władz Białorusi pod adresem Polski.

Ambasador został wezwany na godzinę 15.

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, Łukaszenka mówił o wojnie dyplomatycznej i straszył Białorusinów Polską. Mówił:

Widzicie te oświadczenia o tym, że jeśli Białoruś się rozpadnie, to obwód grodzieński przypadnie Polsce. Mówią o tym już otwarcie. Nic im się nie uda, wiem to na pewno”.

Warto przypomnieć tu wpis Tomasza Sommera, który ten zamieścił na Twitterze. Redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” stwierdził:

Jest też zupełnie oczywiste, że Grodno powinno, w przypadku rozpadu Białorusi, trafić do Polski. PiS to wie, ale boi się powiedzieć”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (7):

No to w końcu kłamstwa czy nie?2020.08.27 19:08
Tomasz Sommer nie jest Polakiem z krwi i kości?
hansik2020.08.27 17:29
A czy nie było lepiej wezwać p. Sommera do prokuratury a potem przedstawić zarzuty?????
Szlojme Kurlender2020.08.27 17:29
Jeśli problem dotyczy kłamstw Łukaszenki - to ambasadora powinien wezwać "Pinokio" - i podszkolić - jak należy kłamać.
Jest reakcja polskiego2020.08.27 16:40
resortu spraw zagranicznych na kłamliwe stwierdzenia Aleksandra Łukaszenki. Do siedziby MSZ wezwany został ambasador Białorusi. O sprawie poinformował Polską Agencję Prasową wiceszef resortu Marcin Przydacz. Jak dodał – chodzi o powtarzające się i bezpodstawne oskarżenia władz Białorusi pod adresem Polski. Ambasador został wezwany na godzinę 15. Jak już informowaliśmy na naszym portalu, Łukaszenka mówił o wojnie dyplomatycznej i straszył Białorusinów Polską. Mówił: „Widzicie te oświadczenia o tym, że jeśli Białoruś się rozpadnie, to obwód grodzieński przypadnie Polsce. Mówią o tym już otwarcie. Nic im się nie uda, wiem to na pewno”. Warto przypomnieć tu wpis Tomasza Sommera, który ten zamieścił na Twitterze. Redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” stwierdził: „Jest też zupełnie oczywiste, że Grodno powinno, w przypadku rozpadu Białorusi, trafić do Polski. PiS to wie, ale boi się powiedzieć”.
Szybka Randka2020.08.27 16:25
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.27 15:27
Nikt rozsadny na Kremlu nie mysli o przylaczaniu jakis tam bialoruskich okregow. Jezeli tak Pieskowa propaganda ujada na was zza plota to tylko dlatego, ze taki dostali rozkaz od wenezuelskiej LGBT. Wystarczy wczuc sie troche w sytuacje Putina, gdyby zaczal gadac inaczej, rozsadniej, to Maduro zdmuchnal by go ze stolka jak plomien z gromnicy, to samo jest z POdofilem. Oni musza na was ujadac i spuszczac ze smyczy propagandowa szczujnie bo ich wladza wisi na cieniej nitce wenezualskiego poparcia.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.27 15:12
Nikt rozsadny w Polsce nie mysli o przylaczaniu jakis tam bialoruskich okregow. Jezeli PiSdzielska propaganda ujada na was zza plota to tylko dlatego, ze taki dostali rozkaz od amerykanskiej zydokomuny. Wystarczy wczuc sie troche w sytuacje szMateuszka, gdyby zaczal gadac inaczej, rozsadniej, to Trampek zdmuchnal by go ze stolka jak plomien z gromnicy, to samo jest z PADofilem. Oni musza na was ujadac i spuszczac ze smyczy propagandowa szczujnie bo ich wladza wisi na cieniej nitce waszyngtonskiego poparcia.