Białoruś chce zbliżyć się do Chin  - zdjęcie
12.06.20, 18:23Fot. Serge Serebro, via: Wikimedia CC 4.0/ Wikipedia - domena publiczna

Białoruś chce zbliżyć się do Chin

3

 Jak podają portale CGTN (Chiny) oraz TVR (Białoruś), wczoraj miała miejsce rozmowa pomiędzy prezydentami Chin i Białorusi. Aleksander Łukaszenka miał rozmawiać z Xi Jinpingiem przede wszystkim o sytuacji związanej z pandemią koronawirusa na Białorusi.

-„Xi Jinping powiedział, że oba kraje wspierają się nawzajem od czasu wybuchu COVID-19" – relacjonuje rozmowę chiński portal CGTN. Przywódca Chin miał też zapewnić, że Chiny będą nadal dzielić się swoimi doświadczeniami w zwalczaniu pandemii z Białorusią.

Xi Jinping miał też wyrazić wdzięczność prezydentowi Łukaszence za wsparcia chińskich obywateli, którzy studiują i pracują na Białorusi i zadeklarować gotowość do wzmocnienia współpracy między państwami.

-„Łukaszenko podziękował Chinom za pomoc w zwalczaniu pandemii i powiedział, że oba kraje są dobrymi przyjaciółmi i braćmi” – dodaje portal.

Aleksander Łukaszenka miał też w rozmowie stwierdzić, że stanowczo sprzeciwia się „polityzacji” wirusa.

kak/CGTN, tysol.pl

Komentarze (3):

droma2020.06.13 8:13
rosja skamielina -kaput ,imperium glodu ,smrodu i zla wszystko zrobi zeby do takiego zblizenia nie doszlo ,inna sprawa ze lukaszenko miota sie jak pijany od plota do plota po drodze sztaganek / kubek / samogonu ,chiny maja argumenty na kacapa ...
Putina bitch2020.06.12 19:57
chce mieć wspólną granicę z Mao!
anonim2020.06.12 18:39
Jak słyszę o przymusie relokacji, bądź akceptacji ideologicznych harców, to przestaję się dziwić.