''Bezpartyjny'' Bodnar kandydatem na prezydenta? - zdjęcie
12.08.19, 09:41

''Bezpartyjny'' Bodnar kandydatem na prezydenta?

6

Donald Tusk, Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Trzaskowski a nawet ... Adam Bondar są przedstawiani jako ewentualni kandydaci do wyścigu prezydenckiego w 2020 roku. Jak przekonują dziennikarze "Wprost" właśnie ten ostatni, "bezpartyjny" Rzecznik Praw Obywatelskich może się okazać czarnym koniem.

Wśród wymienianych w Platformie potencjalnych kandydatów tej partii na prezydenta zdecydowanie największą popularnością cieszy się Rafał Trzaskowski, ale Adam Bodnar może się okazać czarnym koniem wewnątrzpartyjnych przymiarek - czytamy na portalu "Wprost".

Na łamach portalu pojawił się sondaż pytający m.in. kto, jeśli nie Donald Tusk, powinien wystartować w wyścigu po prezydenturę.

Największe poparcie ma Rafał Trzaskowski (16.2 proc.). Obecny prezydent Warszawy wyraźnie dystansuje innych potencjalnych kandydatów wymienianych w medialnych spekulacjach. I tak za Trzaskowskim plasuje się Aleksandra Dulkiewicz (6.1 proc.), Bartosz Arłukowicz (5.8 proc.) oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (5.4 proc.) - czytamy na portalu tygodnika.

Według ustaleń tygodnika czarnym koniem wewnątrzpartyjnych przymiarek do wyborów prezydenckich może się okazać Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich. Taka koncepcja pojawiła się w Platformie jakiś czas temu. W przeciwieństwie do poprzednich kandydatów, nie byłby jednak kandydatem partyjnym, a całej opozycji (z tego powodu nie uwzględniliśmy go w sondażu Ariadna, podobnie jak wymienianego już oficjalnie kandydata Lewicy – Roberta Biedronia) - pisze portal "Wprost". 

mor/Wprost.pl/Fronda.pl

Komentarze (6):

Foster2019.08.12 18:06
Bardzo dobry kandydat.
Balonik na druciku 2019.08.12 12:09
Ludzie mający odwagę bronić praworządności, zawsze będą solą w oku dla władzy totalitarnej. Przypomnijcie sobie co zrobiono z profesorem Rzeplińskim?
Andrzej Malik2019.08.12 11:50
...ale ktoś go wystawił? Zgłosił? Na razie to dziennikarze z Wprost napisali, i na tym koniec. Nie ma żadnej deklaracji p. Bodnara. A wy już szczujecie...
Urszula2019.08.12 10:40
Nie mogą mówić inaczej bo są takimi samymi krętaczami jak Kuchciński. Kruk krukowi oka nie wykole. Polacy to naród, który załatwia, kombinuje, kradnie, oszukuje, wykorzystuje i uważa te cechy na pozytywne, natomiast uczciwego człowieka uważa za nieudacznika i naiwniaka. To są cechy wykształcone za Polski socjalistycznej kiedy to z zakładów pracy wynoszono (ukradziono) wszystko co sie dało i nikt nie widział w tym nic złego. Wszystko było wspólne więc się nie kradło, a brało. To, niestety, zostało w ludziach.
#muremzakuchcinskim2019.08.12 9:54
– Czynienie zarzutu marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu, iż często podróżował w Bieszczady z wykorzystaniem transportu lotniczego, jest niesprawiedliwe i wynika ze złej woli – oświadczyli na konferencji prasowej samorządowcy z województwa podkarpackiego. – Gdybym była żoną marszałka, też nie jechałabym w Bieszczady osłem lub dorożką – mówiła wójt gminy Cisna. Tuż przed ogłoszeniem przez Marka Kuchcińskiego decyzji o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu, słowa poparcia postanowili wyrazić przedstawiciele podkarpackich samorządów. – Mamy moralne prawo, aby w zaistniałej sytuacji udzielić wsparcia panu marszałkowi – oświadczyli. Zebrani w Ustrzykach Dolnych samorządowcy przekazali, że dla mieszkańców tego regionu „było i jest bardzo ważne, że możemy bardzo często i na miejscu spotykać się z parlamentarzystami reprezentującymi nasze społeczności”. Wyjaśnili także, że marszałek Kuchciński był bardzo aktywny, odbywał dziesiątki spotkań w Polsce i za granicą, a mimo to znajdował czas, by wyjechać w Bieszczady. – Mieliśmy władzę na wyciągnięcie ręki – mówili. – W sytuacji bardzo aktywnego modelu sprawowania urzędu przez marszałka pozostałoby mu tylko albo zrezygnować z funkcji, albo w Bieszczady nie przyjeżdżać – oświadczyli samorządowcy, zaznaczając jednocześnie, że nie było innej możliwości dotarcia na Podkarpacie, niż skorzystanie z rządowych samolotów. – Mamy nadzieję, że to nasze wsparcie pomoże panu marszałkowi politycznie, ale i tak po ludzku. Panie marszałku, jesteśmy z panem – powiedział jeden z samorządowców.
Polak Ateista Durny Gej2019.08.12 9:54
Bodnar na szefa agencji towarzyskiej LGBT!