Już jutro w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej w związku z informacjami o próbie otrucia w Rosji Aleksieja Nawalnego, jednego z głównych krytyków Kremla.

Jutro w Brukseli ambasadorowie państw NATO będą rozmawiać o próbie otrucia jednego z najważniejszych rosyjskich opozycjonistów, Aleksieja Nawalnego. Po spotkaniu z dziennikarzami spotka się sekretarz generalny NATO Jans Stoltenberg.

Wczoraj rząd Niemiec poinformował, że dysponuje dowodami potwierdzającymi, iż doszło do próby otrucia Aleksieja Nawalnego przy użyciu gazu bojowego z grupy Nowiczok. Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała rząd Rosji do pilnych wyjaśnień.

Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej oświadczyła dziś, że „zatrucie jakiegokolwiek człowieka toksycznym środkiem atakującym układ nerwowy jest traktowane jako użycie zakazanej broni chemiczne” i podkreśliła, że zarzut ten „budzi poważne zaniepokojenie”.

„Głębokie zaniepokojenie” informacjami o próbie otrucia Aleksieja Nawalnego wyraziło dziś również polskie ministerstwo spraw zagranicznych:

- „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni otruciem #Navalny nowiczokiem, użytym też do ataku na Skripala. Zdecydowanie potępiamy ten ohydny akt. Winni próby zabójstwa przy użyciu zakazanego bojowego środka chemicznego muszą ponieść odpowiedzialność. Życzymy #Navalny powrotu do zdrowia” – czytamy na Twitterze resortu.

kak/polskanews.pl, niezależna.pl, Twitter