Beata Szydło do von der Leyen: "Polacy sami potrafią się bronić" - zdjęcie
19.10.21, 12:14fot. yt/kprm

Beata Szydło do von der Leyen: "Polacy sami potrafią się bronić"

77

- Pani przewodnicząca @vonderleyen , dziękuję, że chce Pani „bronić Polaków”. Jednak 1000 lat historii Polski pokazało, że Polacy sami potrafią doskonale się bronić przed różnymi zagrożeniami. Polacy nie lubią za to, gdy ktoś ich poucza i traktuje jako ludzi drugiej kategorii – napisała była premier a obecnie europosłanka PiS Beata Szydło w odpowiedzi na wpis przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen.

W dniu dzisiejszym odbywa się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu debata "Kryzys praworządności w Polsce a prymat prawa unijnego" z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

Jak to określił już na Twitterze europoseł Witold Waszczykowski:

- Niestety już tytuł debaty jest kłamliwy. Nie ma kryzysu w PL i nie ma prymatu prawa europejskiego.

Przyczyną zwołania debaty stał się wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 7 października mówiący o wyższości polskiej Konstytucji nad prawem unijnym.

- Ta sytuacja musi zostać rozwiązana. Chcemy silnej Polski w zjednoczonej Europie. Polacy odegrali fundamentalną rolę w budowaniu naszej Unii. Będziemy bronić ich wartości i praw. Polsko, jesteś i zawsze będziesz w sercu Europy - napisała na Twitterze Ursula von der Leyen, przewodnicząca KE.

Na jej wpis odpowiedziała była premier, a obecnie europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło.

- Pani przewodnicząca @vonderleyen, dziękuję, że chce Pani „bronić Polaków”. Jednak 1000 lat historii Polski pokazało, że Polacy sami potrafią doskonale się bronić przed różnymi zagrożeniami. Polacy nie lubią za to, gdy ktoś ich poucza i traktuje jako ludzi drugiej kategorii – napisała polska polityk.

mp/twitter

Komentarze (77):

Franek2021.11.16 12:29
Niemcy nie znają wyrażenia: ludzie drugiej kategorii. Wiedzą natomiast kim są untermenschen... Mają to w swojej tradycji.
Grom2021.11.14 13:46
Do Felek...czy aby juz zapomniales koles kto to byl mafia za 8 nierzadu PO- ZSL? Przypomne Ci tez ile wynosila stawka za godz,pracy 4zl, 20 groszy.To bylo posmiewisko na cala EUROPE i nietylko.Wystarczy czy jeszcze chcesz z grubszej rury? Mafia watowska w ktorej byli umaczani przy korycie wladzy i nietylko.Koszt niezaplaconych podatkow ok 270mld zlotych....
Teresa2021.10.22 21:22
Brawo pani poseł Szydło! Gońcie tych giermków von Jungingena...!
Anonim2021.10.22 20:08
Ale sobie dawaliśmy radę, przegraliśmy prawie wszystkie wojny i prawie wszystkie powstania.
Fredro2021.10.21 17:56
Precz z z niemieckim fałszem, zakłamaniem i ich rządzy "Drang nach Osten".
Anonim2021.10.22 20:10
Popieram. Aha i jeszcze : precz z polskim faszyzmem !
Mariusz2021.10.20 7:24
Szef Platformy podczas zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej zarysował inny scenariusz niekorzystny dla PiS — jego zdaniem największym zagrożeniem dla władzy jest drożyzna i nadciągający kryzys gospodarczy. Tusk, który dotąd nie wierzył w przyspieszone wybory, tym razem po raz pierwszy przyznał, że to realny scenariusz. Szef PO uważa, że głosowanie wiosną mogłoby być dla Kaczyńskiego ucieczką do przodu — w kwietniu czy maju PiS miałoby szansę wygrać wybory, a głosowanie w późniejszym terminie może się zakończyć klęską. Tusk przedstawił argumenty za wiosennym terminem wyborów. Po pierwsze, na przełomie roku wypłacane będą trzynastki i czternastki, co na krotką metę poprawi nastroje wyborców i zwiększy szanse PiS. Po wtóre, im później odbędą się wybory, tym ostrzejszy może być konflikt z Unią Europejską — a większość Polaków go nie chce. Po trzecie wreszcie, Tusk twierdzi, że ma informacje o przygotowywanej przez media PiS dużej operacji dyskredytowania polityków PO oraz wspierających ich naukowców i artystów. Zdaniem Tuska to wpisuje się w pomysł wyborów na wiosnę. Tusk zarządził mobilizację, w tym zakaz happeningów na granicy z Białorusią oraz umiar w sporach podczas trwających wyborów wewnątrz PO. Jego zdaniem partia nie może się podzielić, gdy nadchodzi ostateczne stracie z PiS.
Mariusz2021.10.20 7:02
Właściwie to powinniśmy stanąć na baczność, ogłaszając tę informację: oto Jarosław Kaczyński zapowiedział rezygnację ze stanowiska wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Wszystkich, którzy poczuli lęk spieszymy pocieszyć — Kaczyński jako zwierzchnik aparatu bezpieczeństwa i tak niewiele robił, więc jego dymisja nic w naszym bezpieczeństwie nie zmieni. Jako członek rządu Kaczyński osiągnął jedno — przyhamował publiczne pranie brudów między Zbigniewem Ziobrą, a Mateuszem Morawieckim. Ale nie ma mowy o zawieszeniu broni: Morawiecki wciąż podejrzewa, że Ziobro zbiera biznesowe haki na niego i jego żonę. W tym sensie rządowa misja Kaczyńskiego jest sukcesem jedynie doraźnym. Odejście Kaczyńskiego wpisuje się w planowaną, przeciągającą się rekonstrukcję rządu. W mijającym tygodniu autorzy „Stanu po Burzy” poznali kolejne planowane zmiany, których mianownik jest taki sam: z rządu i spółek skarbu odejdą ludzie Morawieckiego, co dowodzi, że rekonstrukcja ma na celu m.in. osłabienie premiera. Morawiecki już stracił perłę w swej biznesowej koronie — kontrolę nad największym bankiem w Polsce, państwowym PKO BP. To zmiana wręcz kopernikańska — ludzie premiera kierowali tym kolosem od ponad dekady. Tak, tak — także w czasach Platformy, bo Morawiecki jako doradca premiera Donalda Tuska miał wówczas wpływ na obsadę spółek skarbu. Dziś udaje, że tego nie pamięta. Ale nie tylko Ziobro ma dobrą pamięć — „Stan po Burzy” także. Z drugiej jednak strony odejście Kaczyńskiego z rządu to sygnał, że chce się on skupić na partii. Ta nagła roszada podsyca plotki o tym, że prezes przygotowuje PiS na przyspieszone wybory. Podczas niedawnego, zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk przyznał, że po raz pierwszy na poważnie zakłada, że Kaczyński rozwiąże Sejm i w kwietniu lub maju dojdzie do wyborów. Prezes PiS cieszy się chwilową ulgą. Za dużą cenę — rozdając stołki ministrów i posady w państwowych instytucjach — kupił sobie poparcie małych partii w Sejmie, dzięki czemu odzyskał arytmetyczną większość. Najwięcej zapłacił formacji zwanej złośliwie „zbielaniną“. Nazwa nie jest przypadkowa. To zbieranina posłów z rożnych formacji, kierowana przez Adama Bielana. Szantażowali Kaczyńskiego tak skutecznie, że musiał specjalnie dla nich reaktywować Ministerstwo Sportu — w ten sposób za limuzyny i gabinety „zbielaniny” zapłacimy my wszyscy. Sojusz PiS i „zbielaniny” martwi Mariana Banasia. Szef NIK obawia się, że mając znów większość w Sejmie, Kaczyński uchyli mu immunitet i wsadzi za kraty. Dlatego Banaś przygotowuje kanonadę wymierzoną w PiS. Oj, będzie się działo — zapowiadają autorzy „Stanu po Burzy” Agnieszka Burzyńska z „Faktu” oraz Andrzej Stankiewicz z Onetu.
JPIII2021.10.19 23:28
Wychowała pedophila a teraz poucza innych. To skandal. I takich polacy wybrali do europarlamentu.
gerard2021.10.20 5:12
pier...j eunuchu
XYZ2021.10.19 21:41
Gdyby nie ta broszka,pomyślałbym że to chłop.Ma taką męską urodę.
Saki Faki do pedzia2021.10.19 21:52
No bo wy LGTB tak macie a teraz chcesz poprawkę w dupcie?
Prawy2021.11.14 13:55
XYZ jestes powzny czlowieku czy uprawiasz blazenstwa myslac ze cie na to stac, I owszem zaraz ci przypomne hipokrycie jesli juz prowokujesz innych internautow ?? A jak wyglada pani bylego prezydenta Komorowskiego ???
Brawo Pani Szydło!!2021.10.19 17:46
Nie jesteśmy Generalną Gubernią UE!
Filip2021.10.19 16:17
Oglądając całe posiedzenie PE, można było odnieść wrażenie, że w jego trakcie zarówno Morawiecki, polska delegacja, jak i TVP Info stracili wiarę, że cokolwiek uda się wywalczyć, zmienić czyjekolwiek zdanie, przekonać do słuszności racji Trybunału. Telewizja Publiczna przerwała nawet wystąpienia europarlamentarzystów, aby zapętlić przemowę premiera. Polska delegacja odwołała natomiast zaplanowaną wcześniej konferencję prasową. Czy efekt mógł być inny? Szczerze wątpię. Strasburg to nie Wiejska i tutaj większość nie znajduje się rękach Zjednoczonej Prawicy, choć nawet w polskim Sejmie rzadko obrywa ona tak ostro i tak bezpardonowo, jak z ust europarlamentarzystów, którzy wzywali do obcięcia środków z Funduszu Odbudowy oraz zastosowania art. 7.
Anonim2021.10.19 15:53
Beatka ty wzięłaś już wszystko co się należało, to spier-dalaj z pola widzenia.
stara wiedźma Cyganka2021.10.19 21:53
Oho Lempart się odezwała.
Filip2021.10.19 15:47
Rządy polski i Węgier jako jedyne w UE łamią praworządność. Jarosław Kaczyński dla utrwalenia przedłużenia swojej władzy poświęca interes narodowy naszego kraju. Gdyż w wyniku łamania trójpodziału władzy i niezawisłości sądów Polska może stracić 770 mld euro dotacji w Funduszu Odbudowy. Propaganda pisowska do mistrzostwa opanowała umiejętność okłamywania i manipulowania społeczeństwem. Pragnę zwrócić uwagę zwolennikom PiS-u i Solidarnej Polski, że to nie opozycja tylko rządzący łamią praworządność i ryzykują utratą przez nasz kraj olbrzymich pieniędzy. PiS to nie Polska, tak samo jak PZPR to nie Polska.
Przeemko2021.10.19 15:42
Od 7 lat robicie z tego kraju raj dla kleru, od 7 lat gotujecie polską praworządność, mamy karnawał pedofili w kościele na czele z Jędraszewskim, Głódziem, Janiakiem, Rakoczym, Napierałom, Regmuntem, Tyrawą, Wielgusem, Gulbinowiczem i innymi gnidami...stworzyliście nam już takie piekiełko ,ze tutaj trudno się obronić...ten czas sie skończy i POlska znowu bedzie normalna, a wtedy.....zrobimy porządek z KK i wskażemu mu jego miejsce, wrócą niezawistne sądy, a ludzie znów bedą mogli być szczęśliwi..
Ala Wilk2021.10.19 15:39
Tzn. wychodzimy z NATO?
Anonim2021.10.19 15:54
Tzn. wychodzimy żydy z KIBUCY?
27:12021.10.19 14:35
Sąd sądem - sprawiedliwość musi być po naszej stronie! SIODŁAĆ KONIE!!!! NA KOŃ!!!! HAJDA!!!!!!
Kto tę bufetową 2.02021.10.19 14:13
upoważnił do wypowiadania się w imieniu innym niż jej własne?
Portofino2021.10.19 14:21
Upoważnili jej wyborcy w tym ja też.
HD2021.10.19 14:24
A kto upoważnił do wypowiadania sie przezroczysta z wygłodzenia Spurek, czy czerwonorekiego i z sercem po lewej stronie Włodzimierza ps Carex ?
HD2021.10.19 13:47
Halicki wypomina Piotrowicza a na jego grzbiecie wjechali do europarlamentu komuniści "znani i lubiani" w czasach PRL
robaczek2021.10.19 13:44
BECIA ------- królowa jewrpy ...................... tyle lat w parlamencie i nadal ................. ZUPELNIE NIC TAM NIE ZNACZY ;] .........................taka silna powiatufka sie trafila ;] .............. tak to jest jak wójt sie pcha do polityki ;]
XYZ2021.10.19 13:23
Stary Kaczyński tam powinien siedzieć i tego wysłuchiwać.
ela pawlowska2021.10.19 13:26
Kaczyński nie pojedzie. W liceum nie zdał z angielskiego- jak on tam się odnajdzie biedak.
HD2021.10.19 13:32
Za to ty ze swoją znajomością angielskiego co najwyżej " na zmywak" do Holandii
Wojtek Polak2021.10.19 13:34
Ach, ty pochybku Pucina i Łukawego, pożyteczny idioto!
Oj, Biedulko.."Elu"P.... cha.. cha..!2021.10.19 20:10
Aż tak z tobą marnie??? Przyjrzyj się obradom w PE! Nie widzisz że większość przemawia w swoich językach??.... Mają słuchawki i automatyczne tłumaczenie! ...Aj, waj.... Nie wiedziałeś/łaś/ o tym? Ale z tobą cieniutko!!
HD2021.10.19 13:28
A von der Leyen i von Thun und Hohenstein won za Don.
Michał Jan2021.10.19 13:33
człowiek, który nie potrafi kupić bułek i papieru toaletowego w osiedlowym sklepie?
Jawny2021.10.19 13:14
Widać wyraźnie, że tzw. "upadek komunizmu" w 1989 r. to była fikcja, oszustwo Kiszczaków, Wałęsów i innych kanalii. Tymczasem komunizm ma się całkiem nieźle i usadowił się w Brukseli. Ale Polska dała sobie radę z Krzyżakami, z Turkami pod Wiedniem, z czerwoną zarazą w 1920 r. Więc da sobie też radę z neokomunizmem unijnym. Choćby się towarzysz Anonim zapluł z wściekłości.
­2021.10.19 13:20
Jesteś jawnym idiotą i popychadłem Kaczyńskiego.
Kolekcjoner ołtarzy mobilnych2021.10.19 13:23
Sukces dyplomatyczny to nie był. Ale jeśli uznać, że Premier Morawiecki zwracał się do jednego tylko widzo/wodza, to był jednak sukces. Upokorzył Eurokratów, pójdzie im w pięty. Na Żoliborzu – mlaśnięcie z ukontentowaniem.
Hańba2021.10.19 13:14
Hańba temu Morawieckiemu na postronku Kaczyńskiego.
Klapaucjusz2021.10.19 13:13
To dlatego we wrześniu 1939 Francja i Anglia nie kiwnęły palcem w bucie; Polacy sami się obronią!
Oto wyszły diabły2021.10.19 13:11
Jacyś Pol i abc.
SZOK! PILNE!! TYLKO U NAS!!!2021.10.19 13:11
Gdyby w Parlamencie Europejskim czasu premierowi Morawieckiemu pilnowała marszałek Witek, to szef polskiego rządu nie powiedziałby nawet połowy tego co chciał.
BO2021.10.19 13:10
PIS niczego nie rozumie
abc2021.10.19 13:09
A Pucin i Łukawy zacierają ręce.
abc2021.10.19 13:06
Największym problemem Rzeczpospolitej jest zdradziecka piąta kolumna, którą kieruje obca agentura i łotry-zdrajcy uważający się za Polaków. Gdyby nie to, nie byłoby żadnych debat w PE. Polacy muszą sobie poradzić przede wszystkim z tą łajdacką piątą kolumną. Kto nie może działać, niech się modli; modlitwa jest potężną siłą!!!! Niech modli się, aby Polska obroniła się przed złem, zdradą, głupotą, kłamstwem i złą wolą.
To2021.10.19 13:11
Piąta kolumna to zwolennicy PIS-u?
Ależ nie!..2021.10.19 20:15
Dobrze wiesz, że V Kolumna, to POplatfusy, bez żadnego Programu!... Umieją tylko mówić:" Nie, ...bo nie.., tylko ... kasa....kasa u nich się liczy!..
Pol2021.10.19 12:56
Cała nagonka w PE oparta jest na obraźliwym kłamstwie, że polski TK jest nielegalny i polityczny. A niemiecki oczywiście nie jest. Inne kłamstwo: Tusk wyprowadził na ulice setki tysięcy kochających inaczej, pardon, kochających praworządność. No, wszyscy widzieli te setki.
PYTANIE2021.10.19 12:53
Przecież Fronda pisała ostatnio, że EU ustępuje... To był fejk nijus, kapiszon??? https://www.fronda.pl/a/ke-ustepuje-nie-zablokujemy-polskiego-kpo,168166.html
ak2021.10.19 12:49
A to ona dojechała rowerem ?
Felek2021.10.19 12:45
A kto nas obroni przed pisowską mafią?
hej2021.10.19 12:49
Bolek
HD2021.10.19 13:23
oraz Róża Barbara Grafin vonThun und Hohenstein
ks. Bartołt2021.10.19 12:43
Dlaczego PiS zrobił z Polski chlew?
bo2021.10.19 12:49
poprzednia wladza jadla z koryta
Anonim2021.10.19 12:39
Oborowa znów prowadzi nas do "moralnego zwycięstwa" 1:27 i odebrania funduszy unijnych. Jeśli to nie jest agenturalne działanie na szkodę Polski i w interesie Rosji, to ja już nie wiem co.
Kolekcjoner ołtarzy mobilnych2021.10.19 12:36
"Nie debatujemy o Polsce, bo Polska to dumny, wspaniały kraj, który wywalczył wolność Europie. Dziś mówimy o rządzie polskim, który łamie prawo" - powiedział Manfred Weber (niemiecki polityk i przedsiębiorca, poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII, VIII i IX kadencji, przewodniczący grupy poselskiej Europejskiej Partii Ludowej w PE VIII kadencji)
a.2021.10.19 12:46
A z kim Polska walczyła o tę wolność? Czy nie z agresorami i mordercami niemieckimi, rodakami webera? Szwaby walczą z polskim rządem, bo chcą wsadzić swoich lokajów, jak tusk, żeby zrobić z Polski swój polskojęzyczny land, zrobić z Polaków winnych holokaustu, umieścić tu obozy uchodźców, a kariera Polaków będzie polegała na zbieraniu szparagów w niemczech. Pan weber i jego rodacy chcą zniszczyć patriotyczny polski rząd, zniszczyć patriotów, a z reszty zrobić tanią siłę roboczą - tego chcą dziś niemcy. To jest to samo, co robił hitler, tylko innymi środkami.
Izydor2021.10.19 12:30
Becia kurki karmiła a tu leci stary i się drze: ten dziad znowu dzwoni. Becia w te pędy do telefonu i tam pośród mlaskania i siorbania zupki objawiają się takie słowa: "Becia powiedz coś o tym parlamencie europejskim. Wiesz tak prosto i bez sensu żeby nasi zrozumieli"
wania2021.10.19 12:37
pleć pleciugo byle nie długo.
hej2021.10.19 12:44
masz we lb ie zupke tylko jakajakas steaszna LURA
Anonim2021.10.19 12:28
Oborowa, taka mądra jak piękna. Ciagle w tej samej przybrudzonej koszulinie...😁😁😁
ja2021.10.19 12:46
pokaz swoje majtki pewnie nie zmienione przez tydzie bo nawet mozgiem wali smrod
kefas2021.10.19 12:28
Oczywiście, że się obronimy przed pisowieckim (nie)rządem, tak jak obroniliśmy się przed komuną !
jest wtorek2021.10.19 12:22
Wyszła Szydło z worka.
granatowy na gebie z rozpaczy2021.10.19 12:47
wole szydlo z worka niz zdrajcow z tronu
Anonim2021.10.19 12:21
O! Cwaniara! Matka założycielka IV RP, komuszo-kościelnej kliki gangusów.
SZOK! PILNE!! TYLKO U NAS!!!2021.10.19 12:18
EU miażdży, zaoruje i bronuje wypowiedź Krzywoustego!! Mega masakra!!! Czytelniku!!! Nie czytaj zdań wyciągniętych z kontekstu - tym sposobem porażkę w sukces można przekuć i odwrotnie. Wysłuchaj lub oglądnij całą debatę.
a.2021.10.19 12:38
Wysłuchałam. Morawiecki mówił konkretnie, merytorycznie i z sensem. Następnie tępe lewactwo wyłaziło na mównicę i plotło w kółko zawsze te same kłamstwa, z zawsze tą samą agresją. I było dużo głosów broniących Morawieckiego, szczególnie po francusku. Najgorsze jest polskie łajdactwo, takie, jak przemawiający w tej chwili łotr i zdrajca sikorski, czy wcześniej komuch miller. Gdyby nie to mówiące po polsku łajdactwo, putinowska i niemiecka agentura w Polsce, nie byłoby tej debaty.
HD2021.10.19 13:02
Obserwując wystąpienia niektórych europarlamentarzystów krytykujących premiera byłam w szoku nie tylko dlatego, ze przewyższał ich intelektualnie o niebo, ale rownież prezencja i ogłada. Te botki do niebieskiej sukienki z erotycznym dekoltem posłanki z Hiszpanii . Żenujące.
Anonim2021.10.19 12:18
Będziemy się bronić jak w '39. A później okupacja, rozbiory, zabory, do wyboru do koloru. Grunt żeby pani Beata i inni politycy zdążyli na samolot do Rumunii.
HD2021.10.19 12:27
A Miller. Cimoszewicz i inni znani z przynależności do władz PZPR czy będący TW - do Brukseli!!!
Nie mylisz się, Lechu- anonimku???2021.10.19 20:21
Czas najwyższy, abyś ty się spakował na samolot do swojego Kraju-Izraela? Prawda?... Czy cię tam wpuszczą, czy jesteś u nich "wyklęty", jak wcześniej pisałeś?!! Czyżby za ateizm i pedofilstwo ??
GRIZZLY2021.10.19 12:18
Morawiecki w PE poniósł zwycięstwo porównywalne do 27-1 niejakiej Beaty Szydło.
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.19 12:17
Polskę trzeba bronić przed PISem !
Anonim2021.10.19 15:57
Polskę trzeba bronić przed żydami z PO i brukseli
robaczek2021.10.19 12:16
BECIA!!! ............................ ty to lepiej przestan naciągać tych ubezpieczycieli na te .... "stłuczki" .................... eh cwaniaara ;] ;] ;] ;]
Ej, ty marny "robaku"!2021.10.19 20:23
Uważaj, bo cię robaku rozdepczę! Lepiej spadaj do swojej kryjówki!