Beata Szydło: Audyt - poraża niegospodarność i rozrzutność PO - zdjęcie
02.03.16, 10:08

Beata Szydło: Audyt - poraża niegospodarność i rozrzutność PO

4

Premier Beata Szydło mówi, że każdy przypadek niegospodarności zostanie przez obecny rząd dokładnie przeanalizowany, a sam audyt zostanie opublikowany tak, aby każdy "mógł sam wyrobić sobie zdanie o stanie instytucji państwa". - Przygotowanie audytu zajmuje się pani minister Beata Kempa - mówi Szydło. I zdradza, że badania obejmą skalę wydatków PO-PSL na działania PR-owe, działania prawne wokół katastrofy smoleńskiej, a także wyprzedaż majątku narodowego.

Premier powiedziała również: - W działaniach propagandowych Platforma i PSL osiągnęły bardzo wysoki poziom. Dzisiaj widzimy, że starano się je zakamuflować - zaznacza i wskazuje, że część umów została skonstruowana tak, że w przypadku ich zerwania państwu grożą wysokie kary. - Jeden z teatrów otrzymał gwarancję wsparcia przez najbliższe pół wieku - podaje przykład. Premier deklaruje też, że dołoży wszelkich starań, by opisać i podliczyć przypadki wynajmowania kancelarii prawnych "do walki z rodzinami smoleńskimi", jak to ujmuje Gójska-Hejke. Nie wyklucza także zgłaszania wyników pracy rządu w tej kwestii do prokuratury. Kolejny przykład jaki podaje Pani Premier dotyczy świątecznego spotkanie dla pracowników KPRM, które kosztowało podatników "niemal 100 tysięcy złotych".

- Do naszego państwa już niewiele należy - mówi premier w odpowiedzi na pytanie o skalę wyprzedaży majątku narodowego przez poprzedni rząd, powołując się na opis stanu posiadania państwa przygotowany przez resort skarbu, który jest częścią audytu. Szydło zapowiada działania mające na celu wzmocnienie pozycji państwa w spółkach Skarbu Państwa. - Będziemy także powracać właścicielsko do tych firm, które kiedyś zostały wyprzedane, a do których można jeszcze z własnością publiczną wrócić - zapowiada.

Z kolei Antoni Macierewicz o audycie przeprowadzonym w MON powiedział: - Przeprowadzony w MON audyt wskazuje na korupcję, która przyczyniła się do złego stanu wojska. Dodał, że o niektórych sprawach została zawiadomiona prokuratura. - Jednym z elementów audytu będzie informacja na temat wykrycia szerokiej, naprawdę olbrzymiej siatki skorumpowanych polityków, urzędników, wysokich funkcjonariuszy państwa polskiego, który doprowadzili wojsko do złego stanu - powiedział Macierewicz, który wziął udział w #TweetupMON zorganizowanym na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.

Naprawa Polski trwa. Skala zniszczeń dokonana przez ekipę PO-PSL naprawdę duża!

mko/Gazeta Polska

<<<JEDYNA TAKA KSIĄŻKA W POLSCE! PRZEWODNIK PO WORK-LIFE BALANCE! POLECAMY! >>>


Komentarze (4):

anonim2016.03.2 10:39
Kupili Polaków za 5 stów.Naród spadł na psy
anonim2016.03.2 10:56
Poraża to niewiedza Broszki - używa słów których znaczenia nie zna "Audyt – systematyczna i niezależna ocena danej organizacji, systemu, procesu, projektu lub produktu. Przedmiot audytu jest badany na zgodność z określonym punktem odniesienia – listą kontrolną, przepisami prawa, normami, standardami lub przepisami wewnętrznymi danej organizacji (polityki, procedury)." Świąteczne spotkanie dla pracowników KPRM - prawie 180 zł na głowę - a można było zamówić katering u Chińczyka za 20 zeta.Teraz nie ma takich problemów bo spotkania świąteczne odbywają się w Toruniu - opłacone z góry 26 milionów. A co do wyprzedaży majątku narodowego to nie kto inny tylko PIS sprzedał za złotówkę bezcenną perłę w klejnocie polskiej gospodarki kopalnię Brzeszcze.
anonim2016.03.2 13:03
Znowu mrzonki jak zielona teczka? Może niech PiS lepiej się zabierze za swoje obietnice?
anonim2016.03.2 13:34
"Znowu mrzonki jak zielona teczka? Może niech PiS lepiej się zabierze za swoje obietnice?" Oj zabierze, zabierze. Już kolega POseł B. pakuje szczoteczkę do zębów...