Beata Kempa: Lewicowo-liberalne siły wpadły w histerię - zdjęcie
19.10.21, 18:01Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Beata Kempa: Lewicowo-liberalne siły wpadły w histerię

41

Komentując dzisiejszą debatę w Parlamencie Europejskim Beata Kempa podkreśla, że mieliśmy do czynienia z histerią lewicowo-liberalnych sił. Europosłanka zaznacza, że najbardziej przykre jest, iż w ten „bezpardonowy atak” włączyli się eurodeputowani z Polski.

Parlament Europejski debatował dziś na temat orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który 7 października potwierdził nadrzędność Konstytucji RP wobec prawa unijnego. Burzliwą debatę skomentowała w rozmowie z portalem wPoliytce.pl europoseł PiS Beata Kempa.

- „Osobiście jest mi smutno, przykro, bo głosowałam za wejściem do Unii Europejskiej, jaką wtedy nakreślali Ojcowie Założyciele. Jako młoda dziewczyna wychowana w czasach PRL, z UE wiązałam wielkie nadzieje. Dziś, gdy siedzę na sali plenarnej PE i słyszę wszystkie te bezpardonowe ataki, zwłaszcza ze strony Niemców, co też boli, to jestem zdumiona i chcę sobie odpowiedzieć na pytanie, w jakim kierunku zmierza Europa”

- stwierdziła.

Zauważyła przy tym, że wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego otworzył w Europie dyskusje, której nikt już nie zatrzyma. To dyskusja na temat kompetencji unijnych instytucji.

- „Tej dyskusji nikt już nie zatrzyma, ona toczy się już nie tylko w gronie polityków czy publicystów, ale również wybitnych prawników w różnych krajach członkowskich UE. Niektóre instytucje zapędziły się nieco w swoich działaniach i powinny wrócić do lektury traktatów”

- podkreśliła.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (41):

Mariusz2021.10.20 7:23
Szef Platformy podczas zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej zarysował inny scenariusz niekorzystny dla PiS — jego zdaniem największym zagrożeniem dla władzy jest drożyzna i nadciągający kryzys gospodarczy. Tusk, który dotąd nie wierzył w przyspieszone wybory, tym razem po raz pierwszy przyznał, że to realny scenariusz. Szef PO uważa, że głosowanie wiosną mogłoby być dla Kaczyńskiego ucieczką do przodu — w kwietniu czy maju PiS miałoby szansę wygrać wybory, a głosowanie w późniejszym terminie może się zakończyć klęską. Tusk przedstawił argumenty za wiosennym terminem wyborów. Po pierwsze, na przełomie roku wypłacane będą trzynastki i czternastki, co na krotką metę poprawi nastroje wyborców i zwiększy szanse PiS. Po wtóre, im później odbędą się wybory, tym ostrzejszy może być konflikt z Unią Europejską — a większość Polaków go nie chce. Po trzecie wreszcie, Tusk twierdzi, że ma informacje o przygotowywanej przez media PiS dużej operacji dyskredytowania polityków PO oraz wspierających ich naukowców i artystów. Zdaniem Tuska to wpisuje się w pomysł wyborów na wiosnę. Tusk zarządził mobilizację, w tym zakaz happeningów na granicy z Białorusią oraz umiar w sporach podczas trwających wyborów wewnątrz PO. Jego zdaniem partia nie może się podzielić, gdy nadchodzi ostateczne stracie z PiS.
Mariusz2021.10.20 7:00
Właściwie to powinniśmy stanąć na baczność, ogłaszając tę informację: oto Jarosław Kaczyński zapowiedział rezygnację ze stanowiska wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Wszystkich, którzy poczuli lęk spieszymy pocieszyć — Kaczyński jako zwierzchnik aparatu bezpieczeństwa i tak niewiele robił, więc jego dymisja nic w naszym bezpieczeństwie nie zmieni. Jako członek rządu Kaczyński osiągnął jedno — przyhamował publiczne pranie brudów między Zbigniewem Ziobrą, a Mateuszem Morawieckim. Ale nie ma mowy o zawieszeniu broni: Morawiecki wciąż podejrzewa, że Ziobro zbiera biznesowe haki na niego i jego żonę. W tym sensie rządowa misja Kaczyńskiego jest sukcesem jedynie doraźnym. Odejście Kaczyńskiego wpisuje się w planowaną, przeciągającą się rekonstrukcję rządu. W mijającym tygodniu autorzy „Stanu po Burzy” poznali kolejne planowane zmiany, których mianownik jest taki sam: z rządu i spółek skarbu odejdą ludzie Morawieckiego, co dowodzi, że rekonstrukcja ma na celu m.in. osłabienie premiera. Morawiecki już stracił perłę w swej biznesowej koronie — kontrolę nad największym bankiem w Polsce, państwowym PKO BP. To zmiana wręcz kopernikańska — ludzie premiera kierowali tym kolosem od ponad dekady. Tak, tak — także w czasach Platformy, bo Morawiecki jako doradca premiera Donalda Tuska miał wówczas wpływ na obsadę spółek skarbu. Dziś udaje, że tego nie pamięta. Ale nie tylko Ziobro ma dobrą pamięć — „Stan po Burzy” także. Z drugiej jednak strony odejście Kaczyńskiego z rządu to sygnał, że chce się on skupić na partii. Ta nagła roszada podsyca plotki o tym, że prezes przygotowuje PiS na przyspieszone wybory. Podczas niedawnego, zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk przyznał, że po raz pierwszy na poważnie zakłada, że Kaczyński rozwiąże Sejm i w kwietniu lub maju dojdzie do wyborów. Prezes PiS cieszy się chwilową ulgą. Za dużą cenę — rozdając stołki ministrów i posady w państwowych instytucjach — kupił sobie poparcie małych partii w Sejmie, dzięki czemu odzyskał arytmetyczną większość. Najwięcej zapłacił formacji zwanej złośliwie „zbielaniną“. Nazwa nie jest przypadkowa. To zbieranina posłów z rożnych formacji, kierowana przez Adama Bielana. Szantażowali Kaczyńskiego tak skutecznie, że musiał specjalnie dla nich reaktywować Ministerstwo Sportu — w ten sposób za limuzyny i gabinety „zbielaniny” zapłacimy my wszyscy. Sojusz PiS i „zbielaniny” martwi Mariana Banasia. Szef NIK obawia się, że mając znów większość w Sejmie, Kaczyński uchyli mu immunitet i wsadzi za kraty. Dlatego Banaś przygotowuje kanonadę wymierzoną w PiS. Oj, będzie się działo — zapowiadają autorzy „Stanu po Burzy” Agnieszka Burzyńska z „Faktu” oraz Andrzej Stankiewicz z Onetu.
! ! ! ! !2021.10.20 3:06
Pani Kempa, Bruksela wydaje się pani wredna? Nie, Bruksela nie jest wredna - UE jedynie nie toleruje PiS-dowatych nacjonalistów. Bruksela również nie toleruje nacjonalistów niemieckich (AfD) którzy rosną w siłę i pewnie patrzą na panią i sobie przeliczają ile to było by z pani pulchnego ciała użytecznego mydła dla IV Rzeszy.
Anonim2021.10.20 5:11
Ja tu widzę raczej tęsknotę za intelektem, ale interpretacja może być różna, zależy jak kto patrzy...
Konrad Józef Turzyński2021.10.19 22:50
Nic nie jest lewicowo-liberalne. Albo coś jest lewicowe, albo to samo coś jest liberalne. Nic, a więc - siły również nie mają tych dwóch cech zarazem.
XYZ2021.10.19 21:37
Ta Kempa na sali obrad mogła by się chociaż uczesać,bo wygląda jak zaniedbana baba.
Pet2021.10.19 20:59
Towarzyszka Kempa wychowana za PRL, z domu przesiąknięta PZPR, usiłująca wprowadzać stare komunistyczne wzorce.
AAAtomek2021.10.19 20:23
Beatka, córka Walentego Płonki, członka PZPR, w okresie PRL dyrektora Sycowskich Zakładów Przemysłu Terenowego, oddziału Ligi Obrony Kraju oraz kierownika Wojewódzkiej Spółdzielni Transportu Wiejskiego[ i Wielisławy.
AAAtomek2021.10.19 20:22
Jak Morawiecki rzucił z mównicy, że walczył z komunizmem, telewizor parsknął ze śmiechu! 😂😂😂😂😂 ⚡️⚡️⚡️
qwert2021.10.19 19:57
Kempa Beata : "...przedstawienie stanowiska przez premiera Rzeczypospolitej Polskiej było bardzo dobre, bardzo merytoryczne i trafiło „w punkt”...poleciało czupiradło przekazem dnia...i zrozumiałe...bo aby używać własnego mózgu trzeba by go przecież mieć..
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.19 19:54
Kempa sie nadaje jedynie do kiwania sie na urodzinach Rydzyka w Toruniu
harry2021.10.19 19:26
Oduczcie się wreszcie tej bezczelnie KŁAMLIWEJ NARRACJI! NIE MA ŻADNEGO ATAKU NA POLAKÓW! Jest atak na niepraworządny, niedemokratyczny, kłamliwy, oszukańczy, złodziejski RZĄD ZŁAJDACZONEJ PRAWICY !!
Anonim2021.10.19 19:34
Pani Beato. PiS- to nie Polska. Cały świat o tym wie. Wszędzie dostajecie tylko łomot, czyli to, na co zasługuje uzurpator.
Tom2021.10.19 20:37
Zapomniałeś dodać DEMOKRATYCZNIE wybrany przez Polaków Rząd.
Hue2021.10.19 20:42
To niech zacznie w końcu przestrzegać tej demokracji. A nie zgrywać komuchow.
Samo gęste2021.10.19 18:47
Jako młoda dziewczyna wychowana w czasach PRL, z tatusiem w PZPR...
matis892021.10.19 18:46
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
debata z bata2021.10.19 18:44
Jeśli >lewicowo-liberalne siły wpadły w histerię i wyją jak wściekłe psy > to wyślijcie je do weterynarza albo do psychiatry. Albo do dr Sumińskiej co w ma programy w tok-efm i propaguje hasło > zwierzę to też człowiek.....
Po 11 ... DANIEL PASSENT2021.10.19 18:31
Day after day, almost all of your life you've wasted on hatred. You jew-bolsheviks of the PRL had and still have a privileged life, but the dreams of Polin and the jew-bolshevist paradise are GONE. No thanks to you, but regarded by you with contempt; JPII with the Polish Catholic Church and Polish "robol". . . . . . . . Hate, hatred, arrogance, an animal urge to humiliate, total contempt for everything that is Polish. Endless denigration of all Polish; history, heroes, cultural achievements, Polish contribution to European and world history. Putting all of this together can explain WHY death camps happened to you.
Po 11 ... JERZY URBAN2021.10.19 18:30
Day after day, almost all of your life you've wasted on hatred. You jew-bolsheviks in PRL had and still have a privileged life, but the dreams of Polin and the jew-bolshevist paradise are GONE. No thanks to you, byt regarded by you with contempt; JPII with the Polish Catholic Church and Polish "robol". . . . . . . . Hate, hatred, arrogance, an animal urge to humiliate, total contempt for everything that is Polish. Endless denigration of all Polish; history, heroes, cultural achievements, Polish contribution to European and world history. Putting all of this together can explain WHY death camps happened to you.
Po 11 ...2021.10.19 18:28
Osobiście jest mi smutno, przykro, bo głosowałam za wejściem do Unii Europejskiej, a teraz widzę jak przestępcy z PiS niszczą dorobek naszej walki o wolność, naszą reputację, jak plują na wartości. Smutny widok.
"Twoj dorobek" to PRL, arogancka kurwo żydowska!2021.10.19 18:33
"dorobek naszej walki o wolność, naszą reputację, jak plują na wartości"
YORK2021.10.19 18:20
Hej kto polske ma w sercu, wszyscy razem pogonmy polskojezyczna bande zdrajcow precz . BOZE CHRON NASZA OJCZYZNE OD ZDRAJCOW WSZELAKICH , ZEWNETRZNYCH A ZWLASZCZA WEWNETRZNYCH . CZESC I CHWALA WIELKIEJ POLSCE!
matis892021.10.19 18:23
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
PUTIN2021.10.19 18:18
Сделайте еще больше дыма - вот что мы имеем в виду
Foster2021.10.19 18:16
Pani Beato jak jest tak dobrze, to dlaczego chcecie wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej ?
B5222021.10.19 18:21
problem polega na tym że unię opanowali bolszewicy i powstaje pytanie jak wyprowadzić komunistów z Brukseli
Kto chce? Nie powtarzaj bredni!2021.10.19 18:21
"dlaczego chcecie wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej ?"
Foster2021.10.19 18:32
Jak to kto ?. Sam sobie odpowiedz. Która partia uważa UE za okupanta ?. Z której partii jest pani (obecnie sędzia Trybunału Przyłębskiej), dla której Unia Europejska i jej flaga są szmatą ?. Z której partii jest pan, który uważa Unię Europejską za wyimaginowaną wspólnotę z której nic nie wynika ?.
matis892021.10.19 18:22
To UE chce wypchnąć Polskę, a lewacki PIS trzyma się UE nawet jak ta oddaje mocz na Polskę.
B522021.10.19 18:16
trzeba bolszewikom podwozić kozich synów autobusami pod bramę brandenburską
PUTIN2021.10.19 18:15
Сделайте еще больше дыма - вот что мы имеем в виду
matis892021.10.19 18:13
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Św. Doroteusz z Gazy:2021.10.19 18:16
Nie ma nic gorszego, jak osądzać bliźniego i gardzić nim.
matis892021.10.19 18:19
Patrzcie jak lewakoateiści i lewackie trolownie chronią PIS przed katolikami.
O!!!2021.10.19 18:12
Pani psalmistka :))))))))))))))))))))))) Mokra po zderzeniu
B522021.10.19 18:18
oj słaby wpis jak barszcz
Portofino2021.10.19 18:08
Anulować tym padalcom paszporty!
SZOK! PILNE!! TYLKO U NAS!!!2021.10.19 18:13
To nie polski sejm, żeby reasumpcję robić bo przegramy dzbanie
Portofino2021.10.19 18:17
Sam zrobiłeś z siebie dzbana. Dziś żadnego glosowanie nie było.
Anonim2021.10.19 18:19
wydawania paszportów też