Bagnetem zaatakował policjantów. Miał prawie 2 kilogramy narkotyków - zdjęcie
23.03.21, 12:23fot. policja.pl

Bagnetem zaatakował policjantów. Miał prawie 2 kilogramy narkotyków

5

W trakcie zatrzymania przez świebodzińskich policjantów 44-letni mężczyzna zaatakował policjantów bagnetem. Groził im pozbawieniem życia oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Zatrzymanie miało związek z podejrzeniem posiadania oraz przygotowaniem do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu ujawniono blisko 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 400 tabletek ecstasy oraz ponad 300 gramów marihuany o łącznej wartości ponad 80 tysięcy złotych. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące - grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podstawowym zadaniem policji jest zapewnianie bezpieczeństwa obywatelom. Dotyczy to między innymi zapobiegania przestępstwom lub wykrywanie ich sprawców. Wiele interwencji wiąże się z ryzykiem, ponieważ nigdy nie wiadomo jak może zachować się zatrzymywana osoba. Część z nich jest niebezpieczna i bywa bardzo agresywna. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie  ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego zajmuje się handlem narkotykami. Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić, że mężczyzna posiada znaczną ilość substancji psychotropowych oraz trasę, którą może się przemieszczać. Pojazd, którym poruszał się, został zatrzymany przez policjantów. Zaskoczony mężczyzna był bardzo agresywny, usiłował ponownie uruchomić pojazd, jednak jeden z funkcjonariuszy uniemożliwił mu to, wyciągając kluczyki ze stacyjki. Jednocześnie dostrzegł, że kierowca sięga po znajdujący się w kaburze przymocowanej przy siedzisku  bagnet. Po chwili 44-latek bagnetem zaatakował funkcjonariuszy, jednocześnie grożąc im śmiercią. Policjanci wytrącili mu bagnet z ręki oraz obezwładnili go. W toku dalszych czynności, w miejscu zamieszkania zatrzymanego ujawniono blisko półtora kilograma amfetaminy, ponad 400 tabletek ecstasy oraz ponad 300 gramów marihuany o łącznej wartości ponad 80 tysięcy złotych. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina śledztwo wskazuje na to, że mężczyzna nie tylko posiadał znaczne ilości środków, ale również, że najprawdopodobniej przygotowywał się do wprowadzenia ich do obrotu.

Za powyższe grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Zatrzymany ponadto dopuścił się czynu w okresie niespełna półtora roku od wyjścia z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności, między innymi za przestępstwa narkotykowe. Odpowie on również za groźbę użycia noża, znieważanie oraz naruszenie nietykalności cielesnej zatrzymujących go funkcjonariuszy.  Sąd Rejonowy w Świebodzinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

 

mp/policja.pl

Komentarze (5):

najlepsza kara2021.03.30 9:55
niech zje całe to paskudztwo, którym chciał zaszkodzić innym osobom
kgb2021.03.24 11:48
dlaczego nie został postrzelony w dwa kolana , chodziłby do końca życia o kulach
oreo2021.03.24 11:19
a pisowski kłamca Morawiecki powiedział publicznie, że zostaną zaostrzone kary za ataki na policjantów i tradycyjnie ja przystało na pisowskiego kłamcę nie zostało w tym kierunku zrobione NIC
rebeliant2021.03.23 15:56
"grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności" - to jest kpina z każdego, kto zajmuje się wytwarzaniem dobrych owoców, z każdego kto przyswaja wciskaną od małego naukę szkolną, aby być grzecznym oraz kpina z policjantów i ich niebezpiecznej pracy. Ujęty taki bandzior powinien trafić na dożywocie do obozów pracy przymusowej, gdzie - tak jak na wolności - nie wykonujesz pracy, to nie dostajesz posiłku (i niech zdycha z głodu - on sobie chwali jeśli jakiegoś "frajera" zabije). A obecnie mamy koszary doskonalenia bandyctwa na koszt "frajerów". Po dwóch latach wyjdzie, swoimi narkotykami zabije bądź zepchnie do prostytucji parę osób, a na końcu i tak złapią go raz jeszcze bo ta gnida kogoś zabije. Obozy pracy przymusowej są o niebo lepsze.
Brawo PiS !!2021.03.23 12:42
Brawo policja !!