Autorki gdańskiej profanacji idą w zaparte! - zdjęcie
29.05.19, 14:00Zdj. TwItter

Autorki gdańskiej profanacji idą w zaparte!

42

Ogólnopolski ruchu Dziewuchy Dziewuchom odciął się oficjalnie od wyszydzania obrzędów i sakramentów katolickich, które miało miejsce podczas V Trójmiejskiego Marszu Równości. Okazało się jednak, że do obraźliwego happeningu przyznaje się Trójmiejski odłam Dziewuchy Dziewuchom. Właściwie nie tylko przyznaje, ale wręcz atakuje katolików, prolajferów oraz prezydent Dulkiewicz, która opublikowała wczoraj list, w którym wyraziła swoje oburzenie happeningiem.

"Happening Królewskiej Waginy z Tęczowymi Madonnami jest naszym autorskim dziełem. Organizatorzy Marszu nie mieli z nim nic wspólnego"-piszą.

"Królewska Wagina niczego nie imituje i nie jest zamiast. Jest tym czym ma być. Jest symbolem wolnych kobiet, dla których ich kobiecość jest święta. Łączy się z hasłem Królestwo jest moje! - moje ciało i moje życie należy do mnie - kobiety. Ponieważ szczególne zakusy od wieków patriarchalny świat ma na kobiece narządy rozrodcze – nieprzypadkowo pośrodku serca znajduje się właśnie wagina. W koronie"-stwierdzają.

"Oskarżanie niewygodnych innych o obrazę uczuć religijnych to zajadła walka ze wszystkimi, którzy myślą, czują i żyją inaczej; oskarżanie o obrazę rodzi przemoc symboliczną (...) Katolicy nie mają monopolu na wstążki, serca, waginy, korony, rzeczy na patykach"-uznają.

"Biorąc pod uwagę ile aktów przemocy, dyskryminacji, nienawiści, zbrodni – zrodził fanatyzm Kościoła Katolickiego, sugerujemy osobom o urażonych uczuciach religijnych wyjęcie belki z własnego oka a nie szukanie źdźbła w naszym. Urażanie godności i łamanie praw innych ludzi staje się w Polsce przywilejem fundamentalistycznych katolików"-podkreślają.

"Oburzonym włodarzom miast sugerujemy zajęcie się w trybie pilnym aktami rzeczywistej nienawiści i dyskryminacji fundacji Pro Prawo do życia, które miały również miejsce na Marszu Równości, a z jakiegoś powodu takiego oburzenia nie budzą jak Królewska Wagina"-te słowa skierowano, jak się wydaje, do prezydent Dulkiewicz.

"Z celebrowania i dumy ze swojej kobiecości nie zrezygnujemy"-deklarują.

Jedno pytanie, czy szefowe ruchu nie panują nad retoryką i oficjalnymi komunikatami wydawanymi przez lokalne struktury?

Tysol.pl

Komentarze (42):

Mikołaj2019.05.30 6:30
Jeno , że autorki tego hepeningu, oślepły od samego początku a chcą przywracać wzork katolikom .To ich pornograficzne "dzieło" to nie " wagina" (pochwa ) gdyż jest to narząd wewnetrzny tylko wargi sromowe , inaczej srom . W jęzku polskim tego wyrazu nie trzeba tłumaczyć , gdyż jest synonimem wielkiego wstydu . A te delikatnie mówiąc " nieskromne " kobiety , aby nie powiedzieć obleśne wywłoki i latawice , uczyniły z tego totem !.Kwestia parodiowania procesji euchrystycznej , to już obraz ich wewnętrznej nędzy i upodlenia , którego nawet nie mogą objąć rozumem i wyobraźnią , gdyz są niewolnicami grzechu .
anonim2019.05.30 4:51
"a frondowskie nieuki dalij ida w zaparte" Nie dadzą się przekonać, że wagina to nie cipka? Może nie pani Prezydent Gdańska, ale.....
Hanys2019.05.30 4:41
Uważam że jednak powinno się tytuły naukowe co jakiś czas poddawać weryfikacji. nie może byc tak, że raz zdobyty tytuł w pewnym momencie można ześwinić i nic się nie dzieje, żadnych konsekwencji, dalej można deprawować młodzież.
andrzejhahn32019.05.30 0:36
a frondowskie nieuki dalij ida w zaparte........................ciemne zacofane nieuki
guess who you piece of dog shit2019.05.30 1:51
zyklon b motherfucker, perfect on jews infestation.
zatroskany2019.05.29 20:36
ŻAŁOSNE
Bilans musi wyjsc na zerr02019.05.29 20:17
Jak widzę ten jad popstępowej nienawiści, to sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy albo skorpiony.
8882019.05.29 19:34
Autostrada do wiecznego zatracenia jest taka książka warto przeczytać.Wszystkie cierpienia od początku świata połączone razem są niczym w porównaniu do cierpień nieskończonych. Kara za sodomę i gomorę była dana Warszawie w 1944 powstanie warszawskie. Jeśli odda się pokłon diabłu on wyniesie człowieka wysoko w popularności, finansowo ale w zamian zabierze dusze do piekła. Każdy ma prawo i obowiązek moralny wypowiadać się w obronie swoich wartości. Pan Jezus rozmawiał ze wszystkimi ludźmi nawet z diabłem ( oczywiście w trybie rozkazującym-precz szatanie...) za wyjątkiem Heroda, milczał jedynie przed nim, również milczy dziś przed tymi co robią sobie ubaw (szydząc zejdź z Krzyża zrób nam cud...) przed Jego św. obliczem. Hitler też podobnie uważał, że jest wrogiem szczególnie 1 przykazania bożego, dlatego wypowiedział wojnę dekalogowi i zaczął wojnę od zbombardowania Kościoła w Wieluniu następnie szpitala niedaleko Kościoła. Zaskakująca inteligencja i strategia działania szatana. ( Kościół w wkrótce szpital) Dziś szatan działa nowocześniej, postępowo, usuwa Krzyż w imię poprawności politycznej,wolności pod płaszczem tolerancji i miłości a następnie wabi poprzez świecidełka sprawiające wrażenie dobrego nastroju i swobody. Inżynierowie budując Tytanica chełpiąc się "Ani Boga, ani Pana"Na jednej z burt Titanica napisali "Ani sam Chrystus nie zatopi tego.."Wielki muzyk Don Lennon wypowiedział słowa, "że jesteśmy bardziej popularni od samego Jezusa Chrystusa, chrześcijaństwo przeminie udzielając licznych wywiadów medialnych chwalił się że podpisał cyrograf i zawarł pakt z diabłem " a w niedługim czasie został zamordowany przez swojego fana. Dziś jego polski fan budując zespół na Lennonie "uniwerse" ( Universe - Mr Lennon ) w 2007r. 02.11. popełnia samobójstwo... módlmy się od jego zbawienie na pewno był nieświadomym fanem. Tak właśnie wygląda strategia działania szatana. https://www.youtube.com/watch?v=sLK2ONm4Uh8
Rafał2019.05.29 18:54
Przecież to wydarzenie nie miało nic wspólnego z obrzędami katolickimi. Nie było ani ich naśladownictwem, ani ich parodią. Raczej było wzorowane na pogańskich paradach z posągami lokalnego bóstwa. Jeśli ktoś mógłby czuć się nim urażony to prędzej wyznawcy polskiego kościoła rodzimowierczego.
Bilans musi wyjsc na zerr02019.05.30 8:32
Nie bydłaokuj co za bydłactfok, nawet przyznać się do swojego zbydłakowania nie potrafią teraz będa bydłaczyć pod starowierców frajerstfo, kij im w duszę
Durczykiewicz2019.05.29 18:42
Wg mnie jak rozumiem te panie ograniczyły swoje jestestwo swą kobiecość do pochwy...a ja biedna myślałam, że mój najważniejszy organ to serce i mózg...dzięki drogie panie za uświadomienie mnie zacofanej...
Maria Blaszczyk2019.05.29 21:28
Nie. Użyły waginy jako symbolu kobiecości. Bo trudno uznać za niego mózg lub serce - co nie wynika z rankingu ważności tych organów, tylko tego, że sa one wspólne dla wszystkich ludzi, a także zwierząt. Trudno byłoby uznać za łatwy do odczytania da każdego symbol kobiecości serce czy mózg, nie sądzisz?
gośka2019.05.29 17:47
brawo! ;-) ciało kobiety należy do kobiety i nikogo innego!....szukajcie sobie świętych prawiczków bo świętych dziewic już jest za dużo!
zatroskany2019.05.29 20:41
Ciekawe stwierdzenie, Kubuś Puchatek mówił że pszczoły robią miodek tylko po to żeby on mógł go jeść... . Ale jak wszyscy wiedzą był misiem o bardzo małym rozumku
Tak sie pytam2019.05.29 16:23
Tęczowe aureole i stylizacje które w szyderczy sposób miały poprzypomina Matkę Boską to też nadinterpretacja?
Ha, ha ...2019.05.29 16:15
W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Każdy może to sprawdzić. GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
Wojciech2019.05.29 16:04
Należy zakazać propagandy homoseksualnej, tak jak to jest w Rosji i na Litwie.
ateista 2019.05.29 17:06
lepiej propagandy katolskiej
Bilans musi wyjsc na zerr02019.05.29 19:58
jak będzie trzeba, udowodnimy wam czynem, że postempactfo to robactfo.
Maria Blaszczyk2019.05.29 21:23
Zwłaszcza przykład rosyjski jest bardzo krzepiący. Zabójstwa, pobicia, obozy koncentracyjne. Miodzio.
Maria Blaszczyk2019.05.29 15:51
Katolicka potrzeba, by czuć się obrażonym, jest dość zabawna. Nie wszystko, co się na świecie dzieje, ma związek z Wami. Jak komuś się wydaje, że jest pępkiem świata i wszystko się dzieje ze względu na niego - nazywamy go narcyzem. A ta wrażliwość w przypadku osób, które są w stanie nazywać osoby LGBT "pedofilami" i "zboczeńcami" jest zupełnie niewiarygodna.
marek2019.05.29 18:13
Bo są zboczeńcami i pedofilami, czynnymi albo potencjalnymi. Taka prawda, niestety...
Maria Blaszczyk2019.05.29 18:26
To jest łgarstwo. Wyjątkowo paskudne. Napisanie czegoś takiego wymaga kompletnego rozwodu z przyzwoitością. Są w dokładnie w takim samym stopniu "zboczeńcami i pedofilami, czynnymi albo potencjalnymi" jak każdy inny człowiek.
Bilans musi wyjsc na zerr02019.05.29 19:56
Napisanie prawdy jest okej, bez względu na okoliczności. Osoby LGBT to sa po prostu zboczeńcy, nazbyt często bardzo niebezpieczni zboczeńcy, i wcale nie chodzi o pedofilię, choc w przypadku pedofilii związki są niezwykle wręcz mocne. Dokąd temat nie stał się (z powodów politycznych) zakazany, wszyscy ludzie, lekarze i uczeni określali to jednoznacznie. Teraz WY wprowadzacie cenzurę, zakłamanie i tematy wyklęte, więc jest jak jest. Totalitaryzm narasta.
Maria Blaszczyk2019.05.29 20:34
Nie. Osoby LGBT, choć oczywiście mogą się wśród nich zdarzyć zboczeńcy - są zboczeńcami w takim samym stopniu jak osoby hetero. I nie, nie ma żadnych związków z pedofilią. Są to dwa niezależne od siebie zjawiska. I nie ma to związku z polityką. Stwierdzenie to jest wynikiem ustaleń naukowców (dla jasności: bardzo wielu nukowców, z wielu niezależnych od siebie ośrodków badawczych, w wyniku badań przeprowadzonych różnymi metodami). Żądanie, by nie pomawiać bezpodstawnie jest wieloma rzeczami - ale akurat z totalitaryzmem nie ma nic wspólnego.
Bilans musi wyjsc na zerr02019.05.30 0:21
Osoby LGBT sa zboczeńcami Z DEFINICJI - gdyz absolutnie fundamentalnym celem popędy płciowego jest PROKREACJA. Wszystkie inne funkcje sa pochodną tej pierwotnej i podstawowej. LGBT są zboczeniem - wszyskie, zawsze i w każdej możliwej konfiguracji. Pisanie o 'niezależności' to logiczny absurd - oparty na kryteriach jawnie zaprzeczających faktom. Opieracie się na jawnym fałszu: Na Kłamstwie o wrodzonym charakterze tej patologii - gdy te dewiacje bywa wrodzona w znikomym procencie wszystkich przypadków. A sprawa jest ściśle polityczna - a jak wiadomo, naukowe bydło ZAWSZE szczeka tak, jak Władze zechcą.
olisadebe !2019.05.29 20:46
skończ pierd..olić!
Maria Blaszczyk2019.05.29 21:30
To sie nazywa celna riposta. Klasa sama w sobie, koncentracja na aspekcie merytorycznym, subtelność argumentacji, lekkość pióra... Pozazdrościć.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.29 15:48
🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈 🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈 🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈 🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈 🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈 🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈 🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈 🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈 🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈
Jestem w Kościele2019.05.29 15:36
"Kto się w opiekę odda Panu swemu, A całym sercem szczerze ufa Jemu, Śmiele rzec może, mam obrońcę Boga, Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga (...) Stąd wedle ciebie tysiąc głów polęże, Miecz nieuchronny ciebie nie dosięże, A ty zdumiały oczyma swoimi Niechybną pomstę ujrzysz nad grzesznymi."
Bilans musi wyjsc na zerr02019.05.29 15:30
W pewnym wieku pewna część kobiet dostaje tzw piehrdolca
Beno2019.05.29 18:10
Nie każda, ale bywają takie i na szczęście mniejszość, takie niedopieszczone i niedowartościowane i wcale się nie dziwią, że ich nikt nie pieścił i nie dowartościował.
gest2019.05.29 15:19
wyborcy poko piz.dę mają na sztandarach - wartości europejskie - elita. a Dulkiewicz doznała nawrócenia po ogłoszeniu wyników ? bo przed to była dumna że mogła być patronką tej imprezy, żałosne towarzystwo
łowca troli2019.05.29 15:12
Niemiec, Amerykanin oraz Ateista Dumny Gej założyli się o to, kto dłużej wytrzyma w pakamerze ze skunksem. Pierwszy wszedł Niemiec i po 30 sekundach wynieśli go nieprzytomnego. Drugi wszedł Amerykanin, niestety niewiele dłużej wytrzymał i odwieziono go na detox. Trzeci wszedł Ateista Dumny Gej i ku ogólnemu zdziwieniu zupełna cisza. Jak to długo trwało nikt nie pamięta, ale jedno jest pewne, że skunksa wywlókł z pakamery miejscowy weterynarz. Natomiast Ateista Dumny Gej spokojnie odpoczywał na pryczy. Zapytany o to co się stało ze skunksem- odpowiedział: ” ja nie ponimaju, ale wiem jedno, że gdy tylko zacząłem ściągać onuce to skuns nie wydierżał”.
Magda2019.05.29 15:11
Te lesby waginą myślą i waginie cześć oddają. Uważają się za wykształcone intelektualistki. W jaki sposób one chcą zaskarbić sympatię . Naprawdę mądry - prosty człowiek jest mi bliższy, niż wykształcony idiota.
mordechaj2019.05.29 15:08
Naprawdę brzydka jest ta wagina na rysunku. Pewnie jakiejś starej baby.
izydor2019.05.29 15:06
Tylko trzy słowa , sfiksowane niewyżyte idiotki.
Cogito ergo sum2019.05.29 14:42
Te wynurzenia są bezcenne bo pokazują nam jak zepsuci i pokręceni są ci ludzie. To może zmusi wielu tzw otwartych i tolerancyjnych ludzi do wyjęcia głowy z piasku i zmierzenie się z nagą prawdą.
..co za czasy2019.05.29 14:41
To że wszystko wolno ,nie nie znaczy że wszystko wypada!
polak2019.05.29 14:37
te ""kulturalne"' winny położyć się na wózkach zdjąć majtki i swoje pokazywać , wraz z adresem i wykształceniem ---byłyby naprawdę docenione
bezlitosny internauta2019.05.29 14:49
Po pierwsze co robisz w UK skoroś taki patriota. Polski chlebek nie smakował? A może plaża w Brighton ładniejsza od tej we Władysławowie? Po drugie - nawiązując do kwestii wykształcenia - zdanie w języku polskim zawsze rozpoczynamy wielką literą.
Beno2019.05.29 18:08
Stachu - nie pitol. Rozpoczął zdanie z małej litery całkiem świadomie, że te kulturalne nie zasługują na to, by pisać "te" śmieci z dużej litery. Paniał, albo dalej nie. Ponadto wszystko jedno gdzie on jest, ma prawo się wypowiadać. Jest wolność słowa. I tego też nie kumasz. Czas wyrosnąć z PRL-u i zacząć myśleć po europejsku.