Atak na prezydenta elekta już rozpoczęty - zdjęcie
20.07.15, 09:26fot. Facebook

Atak na prezydenta elekta już rozpoczęty

19

Do zaprzysiężenia prezydenta-elekta Andrzeja Dudy jeszcze trzy tygodnie, a dziennikarze, którzy jego poprzednika „nosili na rękach” choć pilnował tylko przysłowiowego żyrandola, coraz śmielej biorą się za jego rozliczanie.

W ostatnią sobotę i w niedzielę, próbowano uczynić sensację z zapłacenia walutą euro przez Andrzeja Dudę faktury za niedawne wczasy we włoskiej Toskanii z prześmiewczym podtekstem, że skoro protestował on w kampanii wyborczej w sprawie przyjmowania tej waluty przez Polskę, to nie powinien się nią posługiwać.

Propagatorami tej swoistej złotej myśli byli dwaj dziennikarze: jeden z czołowego w Polsce tabloidu ale drugi z uchodzącego za poważny i opiniotwórczy dziennika Rzeczpospolita.

Niektórzy dziennikarze zażądali także, żeby Andrzej Duda, skoro chce być prezydentem wszystkich Polaków, przestał uczestniczyć w kościelnych uroczystościach, bo oni sobie tego nie życzą.

To rozliczanie zaczęło się zresztą prawie natychmiast po rozstrzygnięciu wyborczym 24 maja, a więc wtedy kiedy do objęcia funkcji pozostawało ponad 2 miesiące.

Już wtedy rozpoczął się w mediach wręcz festiwal wypowiedzi z jednej strony żądających wręcz natychmiastowego wywiązania się ze wszystkich obietnic wyborczych, z drugiej strony podliczających ich skutki finansowe, przy czym padały kwoty związanych z nimi wydatków od 100 do 400 mld zł.

Te żądania nasilają się mimo tego, że prezydent Andrzej Duda na realizację swych obietnic wyborczych ma przynajmniej 5 lat, i należy się spodziewać, że większość z nich będzie realizował z nowym rządem wyłonionym po październikowych wyborach parlamentarnych, z dużym prawdopodobieństwem wygranych przez Zjednoczoną Prawicę.

To bowiem dosyć oczywiste, że tylko jej wygrana, da szansę na utworzenie większości parlamentarnej, która opowie się zdecydowanie za gruntownymi zmianami w Polsce w tym także w polityce gospodarczej i w zakresie finansów publicznych, co pozwoli na zgromadzenie środków na realizację zapowiedzi prezydenta-elekta.

Ale prezydenta -elekta nie tylko rozliczają ale zaczynają straszyć.

Tak było z wystąpieniem prezesa związku Banków Polskich Krzysztofa Pietraszkiewcza, który zupełnie niedawno domagał się spotkania z prezydentem-elektem i chciał go jak wynikało z jego wywiadu dla TV Onet, przestraszyć idącymi w dziesiątki miliardów złotych stratami jakie w wyniku przewalutowania kredytów frankowych miałyby ponieść banki w Polsce.

Przypomnijmy tylko, że przedstawiciele środowiska tzw. frankowiczów, spotkali się pomiędzy I i II turą wyborów prezydenckich z kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą.

Uzyskali od niego wtedy deklarację, że jeżeli zostanie wybrany już w pierwszych miesiącach swego urzędowania złoży projekt ustawy, który uzna tzw. kredyty walutowe za instrumenty spekulacyjne wysokiego ryzyka i tym samym pozwoli wszystkim zainteresowanym na ich przewalutowanie na złote po kursie z dnia uzyskania kredytu.

Po wyborze zresztą prezydent - elekt Andrzej Duda, tę deklarację bardzo zdecydowanie potwierdził.

Kredyty te najprawdopodobniej w tym projekcie zostaną potraktowane jako kredyty złotowe od momentu ich udzielenia i w związku z tym tak jak tamte oprocentowane, jednocześnie jednak kredytobiorca uzyskałby możliwość odzyskania od banków poniesionych kosztów tzw. spreadów (na tym właśnie banki udzielające tzw. kredytów frankowych głównie zarabiały).

Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz, odpowiadając na pytanie TV Onet o skutki przewalutowania tzw. kredytów frankowych dla systemu bankowego, stwierdził że kosztowałoby to od 20 do 65 mld zł i w konsekwencji oznaczałoby głęboką recesję w polskiej gospodarce, co jego zdaniem powinno powstrzymać prezydenta Andrzeja Dudę od jakichkolwiek działań w tej sprawie na rzecz tzw. frankowiczów.

Skoro już teraz rozliczają i straszą prezydenta-elekta Andrzeja Dudę, to co będzie po jego zaprzysiężeniu i przejęciu obowiązków od Bronisława Komorowskiego.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (19):

anonim2015.07.20 9:31
Gdzie atak na AD rozpoczęty, tam i przygotowana obrona bezpośrednio ze sztabu Frondy. Ładnie tak strugować pisowskie media? Jak tak dalej będziecie zbierać pisowski elektorat i słupki oglądalności sięgną wpotylicy, to zacznie się wojna na górze, jakiej świat nie widział. Karnowscy mają swoje miejsce u stóp prezesa...
anonim2015.07.20 9:33
To że jest prezydentem, nie oznacza że jest świętą krową. Podlega krytyce jak każdy jego poprzednik i nastepca, szczególnie w erze internetu! I przestańcie wreszcie każdą krytyczną uwagę pieczętować słowem atak.
anonim2015.07.20 9:34
Atak sratak. Co za debil doradził prezydentowi elektowi na pierwsze wakacje jechać za granicę?
anonim2015.07.20 9:36
Swoją drogą nie przypominam sobie kiedykolwiek ani jednego dobrego słowa na frondzie o ustępującym prezydencie... A przecież ani Komorowski nie był złem wcielonym, ani Duda nie jest samym chodzącym dobrem... Dodam że cieszę się ze zmiany w pałacu prezydenckim, uprzedzając wyzwiska :)
anonim2015.07.20 9:53
"Niektórzy dziennikarze zażądali także, żeby Andrzej Duda, skoro chce być prezydentem wszystkich Polaków, przestał uczestniczyć w kościelnych uroczystościach, bo oni sobie tego nie życzą" Dobre :D Trzeba zapamiętać i jeśli kiedyś się zdarzy, że prezydentem zostanie ateista - żądać od niego przynajmniej coniedzielnego uczestnictwa w Mszy św., bo katolicy sobie tego życzą.
anonim2015.07.20 9:54
Toskania za 14 tys. tygodniowo, znajomy milioner - a taki swojak miał być z tego Dudy, jeden z nas po prostu.
anonim2015.07.20 10:09
pieski ujadają i będą ujadać. Tak w prasie, jaki w tv i również na Frondzie. Taka ich sobacza natura, za to pełna micha.
anonim2015.07.20 10:16
Oj nieładnie... 1. Nikt nie zarzucał Dudzie faktu zapłacenia w euro. Co najwyżej ironiczny komentarz, że ktoś kto tak bardzo chce promować Polskę, mógłby pojechać na wakacje np. na Mazury czy w inne piękne miejsce naszej Ojczyzny. 2. ... cała "afera" została zresztą opisana przez "GW" jak "dmuchana". 3. ... a jakoś nie pamiętam podobnych tytułów przy przypadkowym zdjęciu Prezydenta Komorowskiego (jakich pewnie zrobił tego wieczora co najmniej kilkadziesiąt) z łebkami od SKOKu Wołomin. I nie bardzo pamiętam, abyście z innymi wyznawcami Prezesa przypominali, że to Sejm głosami głównie PO objął SKOKi gwarancjami finansowymi (na które składają się znienawidzone przez Was banki) tak, aby ludzie których pieniądze poszły na (średnio legalnie finansowaną) kampanię wyborczą PiS mogli otrzymać swoje środki z powrotem, gdy SKOKi zaczęły upadać wyprowadziwszy masę pieniędzy do "spółek podwykonawczych " z Luksemburga... Odrobina uczciwości by się jednak (ponoć) katolickiemu pismu przydała...
anonim2015.07.20 10:34
"próbowano uczynić sensację z zapłacenia walutą euro przez Andrzeja Dudę faktury za niedawne wczasy we włoskiej Toskanii" ładnie przemilczane o co tak naprawdę chodzi w tej "aferze z Toskanią":)
anonim2015.07.20 10:34
Śmieszne zarzuty o walutę realizowania płatności.Absurdalna absurdalność,świadczy tylko o poziomie dziennikarstwa ale także opanowaniu pewnego systemu:..dajcie człowieka paragraf zawsze się znajdzie.
anonim2015.07.20 10:52
System tak pracowicie budowany od stanu wojennego nie odda ot, tak po prostu władzy...Zaręczam, że im bliżej wyborów, tym będzie gorzej. Układ nie może dopuścić opozycji do uzyskania większości konstytucyjnej ze swoim prezydentem. Tylko o to im chodzi. Tylko z tym nie będą sobie w stanie poradzić. Każdą inną opcję spokojnie rozegrają...
anonim2015.07.20 11:06
@alex @towarzysz @btard i inni jest róznica między normalną merytoryczną rozmową, a postawą prześmiewczą czy straszeniem. Tylko debil może zrozumieć słowa AD o tym, że chce być prezydentem dla wszystkich jako narzucanie wszystkim swojej religijności, bo jak rozumiem, tym są zaniepokojeni dziennikarze. Prezydent już wielokrotnie mówił, że chce być prezydentem dialogu i w tym sensie będzie prezydentem dla wszystkich Polaków. To Komorowski i rząd PO ignoruje ludzi w naszym kraju. Czy muszę wymieniać przykłady? Chyba nie! AD różni się dla mnie od Komorowskiego diametralnie i nie chodzi wcale o to, że ten ostatni jest starszy i mniej energiczny, ale o zachowanie i mowę. Komorowski jak się wyraził 1 sędzia nie przepuści okazji by nie mówić o podziałach w Polsce. AD nie podkreśla tych podziałow, ale namawia do dialogu i wzajemnego szacunku. To nowa jakość! Jeśli tego nie widzicie, to znaczy, że Wasze mózgi są zmielone przez TVNowskie myślenie. Dobrze by było gdyby po prostu dano Dudzie spokojnie pracować, a po owocach poznamy jego działanie. Ludzie, jak nie chcecie pomóc młodemu energicznemu człowiekowi być prezydentem to choć dajecie mu święty spokój i nie krytykujcie! Krytyka ma sens jeśli celem jest rzeczywiście dobro Polski i Polaków, a nie partykularne interesy.
anonim2015.07.20 12:52
"Toskania za 14 tys. tygodniowo, znajomy milioner - a taki swojak miał być z tego Dudy, jeden z nas po prostu".... A car UE w chwilach przesilenia sp.....ał w Dolomity!!!!!.......
anonim2015.07.20 13:10
"Andrzej Duda - dobra zmiana" - rozumiem chłopa, ja też bym wolała Toskanię od Dolomitów.
anonim2015.07.20 14:00
vTowarzysz pułkownik i podobnie myślący + A pewny jesteś waszmość że zbawisz się? Takie myślenie do Nieba nie zaprowadzi, tym bardziej, że tam Sąd jest wielce Sprawiedliwy i nic nieczystego nie skosztuje uczty Por/Mt. 22,11-14. Znasz zapewne słowa Bóg jest Sędzią Sprawiedliwym który za dobro wynagradza a zło karze.. Jak myślisz wyznawca fałszywej wiary Ateizmu zbawi się jeżeli nie wierzy w Boga Jedynego w Trójcy Przenajświętszej i Jednorodzonego Syna, który przyjął naturę ludzką aby ludzi Zbawić na Krzyżu św. Co pomoże czczenie fałszywej Ideologii której piewcy są w piekle jak K Darwin K Marks F Engels Wł Lenin J. Stalin czy A Hitler / też towarzysz socjalista i mason z stowarzyszenia Thule którzy podobnie jak Herszt Rozbójników fałszywy prorok Mahomet wyją i lamentują w piekle dręczeni przez tego któremu uwierzyli tj Wężowi piekielnemu /Rdz. 3,1 nn.. Każdy oczywiście podlega krytyce ale tak krytyka powinna opierać się na prawdziwych faktach a nie zmyślonych tzn. bez pokrycia w Prawdziwych działaniach danej osoby. Zresztą Towarzyszu pułkowniku przygotujcie się bo Boży Sąd stoi u proga - bo oczyszczenie w ogniu całego świata gorsze niż Potop za dni Noego wkrótce nastąpi i co gorsza to diabły przybyłe w nim, będą wydzierać dusze potępionych Ateistom wszelkim bezbożnikom. To ostrzeżenie nie ma żadnego związku z ww Prezydentem elektem jest tylko wyrazem troski, aby ludzie źle myślący zastanowili się najpierw nad sobą i dopiero wtedy rzucali swój kamień na grzesznika.
anonim2015.07.20 15:29
Skąd w ludziach tyle nienawiści? Może niech najpierw zacznie być prezydentem i potem zobaczymy...
anonim2015.07.20 16:43
Gdzie tu problem? Lisowate beda szczekac jak psy, a Duda z karawana pojedzie dalej nie ogladajac sie na przyglupow. Potem PiS przejmie wladze i zrobi to samo co tusk z dziennikiem >Rzeczpospolita< i no i bedzie po sprawie hehehehehehehe!!!
anonim2015.07.20 16:50
Czemu te platfusy z forum Frondy takie przymulone niczym bul z nadziejia?? Te tutejsze durnie nie wiedza, ze to BOR zalatwia dom na wczasy prezydenta?
anonim2015.07.22 9:23
Zajmij się gumofilcu w kiblu. Tam miejsce na twe wypociny.