Atak na francuską Polonię po skandalicznej konferencji! 'Rasiści, antysemici' - zdjęcie
06.03.19, 16:45

Atak na francuską Polonię po skandalicznej konferencji! 'Rasiści, antysemici'

11

Stowarzyszenie Francuskich Polonistów (Sfep) opublikowało list otwarty atakujący przedstawicieli francuskiej Polonii, którzy protestowali przeciwko kłamliwym wypowiedziom grupy polskich historyków na paryskiej konferencji na temat Holokaustu. Z tych, którzy nie godzili się ze skandalicznymi wypowiedziami, próbuje się zrobić rasistów i antysemitów, którzy mieli przerywać wypowiedzi prelegentów. 

"Manifestacje o charakterze rasistowskim i antysemickim, nasilające się w niektórych środowiskach Polonii, niepokoją szczególnie dlatego, że niszczą obraz Polski, szkalują jej obywateli, przedstawiając społeczeństwo polskie jako nietolerancyjne, niezdolne do demokratycznej debaty i autorefleksji"-czytamy w liście otwartym Sfep. 

Zarząd Stowarzyszenia Francuskich Polonistów zarzuca również niektórym uczestnikom próby przerwania konferencji  „Nowej Szkoły Badań Historii Holokaustu” przez gwizdy i krzyki. Jak się jednak okazuje, taka sytuacja nie miała miejsca. Jakub Kumoch, ambasador RP w Bernie przesłuchał kilka nagrań z paryskiej konferencji. Ambasador przekonuje, że nie słychać tam żadnych gwizdów czy okrzyków.

"Kolejne nagranie z Paryża. Tym razem na stronie Fondation de la Shoah. Mówi Jan Tomasz Gross. Mówi 1 godzinę i 45 minut. Mówi o stosunkach polsko-żydowskich, o swojej pracy badawczej, o tym co uważa za niszczenie demokracji w obecnych czasach. Mówi całkowicie bez przeszkód. Na sali nikt nie wznosi żadnych okrzyków. Słychać jak ktoś kaszle, ale ja nie słyszę żadnego słowa sprzeciwu"- napisał Kumoch na Facebooku. 

Pod listem zarządu Stowarzyszenia Francuskich Polonistów (Sfep) podpisało się kilkadziesiąt osób.

yenn/petycjeonline.com, Fronda.pl

Komentarze (11):

anonim2019.03.7 0:09
Wystarczy poczytać komentarze pod tym artykułem i już widać, że antysemityzm wśród cebulaków miewa się doskonale.
Wojtek Polak2019.03.7 9:37
a jak nazwać kogoś kto ciągle łże i obrzuca błotem po to tylko że by mógł okradać Polskę i Polaków.
Kokos2019.09.30 23:09
Zadziwiające jak często spostrzegawczość nazywana jest antysemityzmem.
trasz2019.03.6 20:39
Nie "polonię", a bydło, które zakłócało konferencję.
Alojzy Cedzidlo. 2019.03.6 22:37
Przeczytaj wolno i ze zrozumieniem STOWARZYSZENIE FRANCUSKICH POLONISTÓW .Dla ścisłości ,,francuski polonista " ma tyle wspólnego z Polską co czosnek z Izraela z naszym jabłkiem A konferencja z ,,akademią o Polsce " we Francji , tyle z Francją ,że tam pozwolili ją zorganizować
Alojzy Cedzidlo2019.03.6 18:15
Stowarzyszenie Francuskich POLONOISTÓW . Sprawdził bym ,,korzenie " tych francuskich polonistów . Bo jesli do Polaków , wg Grossa sprawców holokaustu , dorzucili jeszcze . rasistów , antysemitów , to na mur byli to ci (albo ich wnuki ) co to z własnej chęci , ochoczo , ładowali do wagonów Żydów wiozących ich ,Żydów , do ,,polskich obozów śmierci. " . Ci Poloniści to przecież nie to samo POLACY . Chociaż ..... Może list NADANY W BRUKSELI .
anonim2019.03.7 0:10
A czy kazałbyś im cebulaku ściągać spodnie w ramach tego "sprawdzania" ?
Wojtek Polak2019.03.7 9:30
kazałbym im szaber goju przestać szabrować Polskę i polaków.
Marian2019.03.6 17:50
Ci "polonisci" wszyscy sa obrzezani i tak bardzo martwi ich wizerunek Polski ktory sami psuja
infor2019.03.6 17:37
Niestety coraz więcej antypolskich śmieci, teraz we Francji skupili się w jakimś NIKOMU NIEPOTRZEBNYM stowarzyszeniu Francuskich polonistów (Sfep)
Alojzy Cedzidlo2019.03.6 18:22
Oooooo ... Nieeee ... Nie zgodzę się na to ,,nikomu niepotrzebnym "". Obrzezani nie robią nic co by im nie pomagało wydoić Polskę z kasy . Pieniądze to ich Bóg i jedyny cel w życiu .Judasz przecież był ŻYDEM . To im zostało do dziś