Argentyna wprowadza mobilne kliniki aborcyjne, by walczyć z klauzulą sumienia - zdjęcie
12.08.14, 20:10fot. sxc hu

Argentyna wprowadza mobilne kliniki aborcyjne, by walczyć z klauzulą sumienia

3

W Argentynie wynaleziono metodę, która ma doprowadzić do zwiększenia ilości wykonywanych na nienarodzonych morderstw. Będzie to specjalna mobilna klinika aborcyjna, która ma zagwarantować wszystkim kobietom z prowincji Buenos Aires dostęp do aborcji. W prowincji tej żyje ok. 13 mln osób, co stanowi ponad 30 proc. ludności Argentyny (w skład tej prowincji nie wchodzi miasto Buenos Aires). Celem powołania do życia ruchomej kliniki aborcyjnej jest osiągnięcie pułapu „100 proc. bezpiecznych i pewnych aborcji”.

Mobilna klinika ma jeździć po całej prowincji i współpracować ze szpitalami, by w każdym miejscu regionu można było zabić swoje dziecko. Ma to na celu zwalczenie „problemu” jaki tworzą lekarze, którzy z powodu sprzeciwu sumienia nie chcą dokonywać morderstw na nienarodzonych.

Przeciwko barbarzyńskiemu pomysłowi władz protestują biskupi La Platy, zwłaszcza abp Hector Ruben Aquero oraz biskupi pomocniczy msgr Nicola Baisi oraz msgr Alberto Bochatey. „Aborcja jest celowym i bezpośrednim morderstwem” – stwierdzili w wydanym niedawno oświadczeniu. „Prawo klauzuli sumienia nie może być przedstawiane jako przeszkoda, tak samo jak zabicie człowieka nie może być przedstawiane jako pomoc medyczna. Celowa aborcja człowieka w początkach jego istnienia, od poczęcia aż do narodzin, jest, bez względu na okoliczności w jakich jest przeprowadzana, bez żadnych wątpliwości morderstwem” – napisali biskupi La Platy.

 pac/katholisches.info

Komentarze (3):

anonim2014.08.12 21:39
Tak..tak, jakie to oczywiste..po co myśleć "przed" jak można "po" pozbyć się problemu, to takie piękne, że władze dają taką wspaniałą możliwość mordowania dzieci.
anonim2014.08.14 9:58
@ GenesisX Chyba niedokładnie przeczytałeś tekst - nigdzie tam nie ma o obejściu obowiązującego prawa, ale jest o obejściu klauzuli sumienia: " Władze argentyńskiej prowincji Buenos Aires wymyśliły sposób na obejście klauzuli sumienia. " " To nawiedzeni, za pomocą kaluzuli sumienia, obchodzą prawo, uniemożliwiając legalne aborcje." Klauzula sumienia w Argentynie występuje i powoływanie się na ten przepis prawa NIE JEST obejściem prawa :)
anonim2014.08.14 17:03
@Solidarny2014 ... "lekarze tacy jak młody Hazan, ktory zarabiał na aborcji" Prof. Chazan wykonywał je w ramach obowiązków służbowych, gdy klauzula sumienia nie istniała. "Dorobił się"... hm... jeśli otrzymywanie pensji przez lekarza szpitalnego nazwiesz "dorabianiem się", to tak, dorobił się. Jak my wszyscy. Nawet na umowach "śmieciowych".