Antysemityzm w Szwecji! Mocny apel kard. Arboreliusa - zdjęcie
19.11.19, 16:42(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Antysemityzm w Szwecji! Mocny apel kard. Arboreliusa

13

Kard. Anders Arborelius przestrzega przed rozwojem antysemityzmu w Skandynawii. Wczoraj wystosował on oświadczenie jako przewodniczący Rady Kościołów w Szwecji. Reaguje w nim na serię antysemickich incydentów, które miały miejsce w Szwecji, Danii i Norwegii w związku z 81. rocznicą kryształowej nocy.

Wydarzenia te stanowią sygnał alarmowy ostrzegający przez siłami, które chcą stworzyć społeczeństwo oparte na dyskryminacji i prześladowaniach rasowych, etnicznych i religijnych. Grupy te coraz bardziej dają się we znaki zarówno w Szwecji, jak i w innych krajach – pisze katolicki arcybiskup Sztokholmu, a zarazem przewodniczący ekumenicznej rady, zrzeszającej główne wyznania chrześcijańskie w Szwecji. Podkreśla on, że siły te stanowią zagrożenie dla demokracji. Dlatego apeluje o ich powstrzymanie poprzez odpowiednią legislację, działania policji i wymiaru sprawiedliwości, a także kształtowanie opinii publicznej.

Kard. Arborelius dodaje, że wspólnoty chrześcijańskie w Szwecji tworzą dziś osoby pochodzące z różnych stron świata, tradycji i kultur. Dlatego również i one, podobnie jak i Żydzi, są narażone na agresję. „Należy podjąć działania przeciwko tym nurtom, które coraz jawniej demonstrują swą wolę stworzenia społeczeństwa ekstremistycznego, w którym równouprawnienie i bezpieczeństwo wszystkich pozostaną tylko wspomnieniem” – pisze kard. Arborelius.

Jak podaje izraelski dziennik The Times of Israel, Żydów jest dziś w Szwecji zaledwie 20 tys. Jednakże oficjalna liczba antysemickich przestępstw wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat (2016-2018) o 53 proc., ze 182 do 280. Dziennik precyzuje, że rządowe dane nie podają, kim byli sprawcy, czy należeli do rodzimej większości, czy też do którejś z etnicznych mniejszości.
 

Krzysztof Bronk - Watykan
vaticannews.va

Komentarze (13):

Reytan2019.11.19 20:19
Rasizm to zydowsko=protestancki nazizm i nienawisc do katolicyzmu i kultury polskiej. Rasizm to frustracja dolow spolecznych na emigracji ,to bunt holoty od zlewozmywaka. Katolicyzm nie zna koloru skory,wy szwaby.
rebeliant2019.11.19 20:39
A ty jeszcze nie znasz bata od wyznawców allaha dlatego tak ci łatwo mordą mieleć. Nie ma nic wspólnego Katolicyzm z pozwalaniem na włażenie do swojego domu komu popadnie. Chcesz być świętym męczennikiem proszę bardzo, ale z cudzego potomstwa nie rób sobie muru obronnego. Bo jak na razie, to każdy jest mądry, kto jest w bezpiecznej odległości. Dzieci rdzennych Europejczyków są w bezpośredniej odległości cwaniaczku. Nawet sam Jezus szedł naprzód osobiście i nie zasłaniał się "ej Ty tam daj się porąbać". Tak samo inni święci męczennicy - oni nie ciągnęli innych na szafot.
nikt2019.11.19 20:57
Nie zwracaj na niego uwagi . To tylko popisujący się i wymądrzający , arogancki i bezczelny wielojęzyczny obywatel Polski .
nikt2019.11.19 20:54
Reytanie . Już kiedyś ci napisałam , że nie jesteś Słowianinem . A więc niczym mi nie zaimponujesz . A tak nawiasem , to Szwabów świat szanuje ( pomimo wszystko ) . Żydów przegania po bliższym poznaniu .
nikt2019.11.19 18:53
Do " rebelianta " . Ja to znam z autopsji . Jestem Ślązaczką . Na Śląsku nie było aż tak drastycznie jak w Skandynawii , ale wesoło też nie było . No i nie jest . A przed tym o czym piszesz ja przestrzegam w internecie już od dobrych 15 lat . Wyzywano mnie od niehumanitarnych rasistek , ksenofobek , faszystek itp . Wszyscy byli przeciwka mnie . Tak samo jest prawie ze wszystkim o czym piszę........kontra . Minie parę lat i okazuje się , że we wszystkim miałam rację . Ale to już szczegół . Nie zależy mi na akceptacji . Dla mnie już nie ma znaczenia to , co stanie się z Polską czy światem . Nie doczekam . A ludzie są ślepi i głusi . Moje pisanie to jak rzucanie grochu o ścianę . No , ale piszę .
rebeliant2019.11.19 19:31
Bo każdy mija się z realiami, a chce wszystkim się podobać i dla każdego być szlachetnym. Komu lewactwo będzie stręczyć "faszyzm", "rasizm" za parę cykli skoro już tej widowni nie będzie ? Ci przybysze nie będą mieć skrupułów. Wielu polityków lewicy wychowuje swoje cielaki aby miały jak w raju (wszystkim się podobać, błyszczeć szlachetnością, ...), a jednocześnie palą ziemię, na której stoją te ich cielaki. Przecież znamy to i z własnego podwórka, jest to zjawisko znane i u nas, ale przybierająca łagodniejszy przebieg i idzie to ukrócić. W przypadku przybyszów drzemiąca w nich nienawiść i zdecydowanie do ataku jest znacznie większa. A ma ona przeciwko sobie rozmemłanych połamańców bojących się etykiet. Połamanie zaczęło się od łagodnego traktowania naszych bydlaków - za mafiowanie powinno być od dożywocia wzwyż. Wszelkie te narkobiznesy, sutenerstwo, porwania dla okupu ... powinno być tępione i kończyć się dożywociem. Tacy bowiem ludzie rosną w siłę i tak wpływają na politykę, aby właśnie wszyscy byli szlachetni wobec wszystkich - wówczas każda gnida ma swój raj, a ludzie dobrej woli mają przechlapane.
nikt2019.11.19 20:50
Ja jestem za podwyższeniem kar bezwzględnego więzienia dla przestępców kryminalnych i korupcyjnych łącznie z karą śmierci . Piszesz o tych " cielakach " . To wielka polityka , która ma drugie dno a której możemy się jedynie domyślać . Poza tym- jak gangsterzy mają nie mieć wpływu na polityków skoro wielu z polityków jest ukrytymi gangsterami ? Polityka jest skorumpowana na niewyobrażalną skalę na całym świecie . Nie wiem czy się orientujesz w przyczynach upadków wcześniejszych cywilizacji ? Główną przyczyną była właśnie korupcja . Cywilizację w której obecnie żyjemy też czeka nieuchronny koniec . Przesłanek jest już tak dużo , że chyba kompletny ślepiec by tego nie zauważył .
rebeliant2019.11.19 18:21
Jak można mieć dzieci i działać dla lewicy, przeciwko temu okrętowi narodowemu, w którym jak się okazuje lepiej będzie wygrzebywać kit z okien niż dostać się pod strefę obcej cywilizacji. Niestety, chciał nie chciał, ale powoli dochodzimy do linii: albo my albo oni. Przy czym oni, to 100% harem dla waszych córek i 100% rzeźnia dla waszych synów. Za te migracje współodpowiedzialne są środowiska żydowskie, dlatego słuszne będzie ignorowanie wszelkich ich żądań, zaleceń, które nakłaniają do tolerancji, wstydzenia się, że nie ratujemy świata, że nie dajemy na banany dla murzynka itp. demonizacje. A dlatego, bo Żydzi już raz się mądrzyli i dla nich samych zakończyło się to tragedią (- nie są zatem tacy supermądrzy). I tym razem również będą tak wierzgać, że znowu nie będą mieć pola manewru. Musimy zrozumieć, że publiką, która jest czuła na "rasizm", "antysemityzm", "faszyzm" - jesteśmy my sami. Nie Araby, nie Hindusi, nie Murzyni ale my sami. Niech ta publika się wreszcie wykruszy, bo wyżej wymienieni sami mają za nic swój rasizm itp.
Reytan2019.11.19 20:13
Jakis dziki kretyn z buszu.
rebeliant2019.11.19 18:20
Ja się dziwię tym babom z lewicy, które mają dzieci, bo gdybym ja je miał, to martwiłbym się o to, aby godnie swoje życie przeżyły, a nie skończyły w haremie lub w kopalni pod batem islamisty. A niestety przy takiej cyrkulacji ludności i zachowaniu się egzotycznych odmieńców rzeczywistość postępuje właśnie w tą stronę. Co te lewe debile myślą, że gdyby Europę przejęła obca strefa kulturowa - hinduska lub arabska - to pozwolone im będzie być kimś więcej niż podczłowiekiem ? Do póki macie jeszcze swoją ojczyznę, to oni pokazują się z dobrej strony, lecz gdy nastąpi punkt przegięcia, to wasze potomstwo pójdzie na rzeź. I doskonale o tym wiecie zakute lewackie łby. Doskonale o tym wiecie, że multikulti, to w rzeczywistości ustępowanie miejsca dla anty-biały-kulti.
Reytan2019.11.19 20:14
Jestes szur z pustyni Negew.
rebeliant2019.11.19 18:19
Przecież prześladowania rasowe już są w Szwecji, Francji, Niemczech - prześladowanymi są rdzenni Europejczycy, prześladowcami nachodźcy zakładający gangi siejący klanowy terror głównie w szkołach. Tak samo jak w wojnie trojańskiej do konia ukryto najlepszych bojowników. Tak samo jest w Europie - najlepsi ich bojownicy uderzają w naszych najsłabszych ich bowiem potomstwo boje potomstwo nasze, przy czym nasze nie ma wsparcia w rodzicach, gdyż oni są zapracowani i zastraszeni "rasizmem" (chociaż rasistami są tutaj ciemnoskórzy). Nasi harują i mają co najwyżej po dwoje dzieci, a tamci żrą, są jeszcze na pewno wspierani ze swoich central w krajach islamskich i mają po sześcioro dzieci. Te dzieci nie są zastraszone "rasizmem", a wręcz przeciwnie - są uczone surowych fanatycznych zasad oraz bicia. Czy wy w ogóle zdajecie sobie sprawę do jakiej rzezi dojdzie ? Po jednej stronie bezwzględne klany solidaryzujące się w biciu białych, po drugiej stronie rozlazłe znerwicowane istoty oderwane od brutalnej rzeczywistości. Oni są również silniejsi biologicznie, więc każdy z nas nie ostałby się pośród nich nawet jako śudra (przy opcji hinduskiej), czy robotnik (przy opcji arabskiej). Oni z nami postąpiliby dokładnie tak samo jak Hitlerowcy z tymi, których uznają za gorszych.
Reytan2019.11.19 20:10
Jestes idiota genetycznym i typowym niemieckim protestantem. Przestan pisac swinio po polsku ,bo jestes wrogiem katolicyzmu,ktory jest SLEPY na kolor skory,ty bandyto.