14.12.15, 18:23

"Antyfaszystowski" terror na ulicach Lipska

69 niemieckich policjantów zostało rannych w sobotę w wieczornych zamieszkach w Lipsku. Funkcjonariusze próbowali rozdzielić neonazistów i zwolenników skrajnej lewicy - podaje "Polskie Radio".

W dzielnicy Suedvorstadtdemonstrowało około 130 neonazistów, a przeciwko ich przemarszowi protestowało przeszło dwa tysiące ludzi. Z początku próbowali oni uszkadzić trakcję metra, aby uniemożliwić neonazistom dojazd do centrum miasta. W tym celu podpalili na pobliskich stacjach metra pomieszczenia z kablami elektrycznymi. Interweniujący strażacy byli atakowani. Kiedy do akcji wkroczyła policja, doszło do zamieszek.

Zwolennicy skrajnej lewicy obrzucili policjantów kamieniami i butelkami. Funkcjonariusze odpowiedzieli armatkami wodnymi i gazem łzawiącym. W policyjnej akcji wykorzystano też helikoptery i oddziały konne. 69 policjantów odniosło obrażenia, uszkodzono 50 radiowozów. 23 uczestnków zamieszek zostało aresztowanych.

Policja zatrzymała angażującego się w walkę ze skrajną prawicą księdza Lothara Koeniga, zarzucając mu naruszenie porządku publicznego. Koenig przemawiał na wiecu lewicowych demonstrantów. Już w 2011 roku władze zarzucały duchownemu, że nawoływał do przemocy wobec policji.

bjad/Polskie Radio

Komentarze

anonim2015.12.14 20:12
"Funkcjonariusze próbowali rozdzielić neonazistów i zwolenników skrajnej lewicy." Jeśli naziole z lewakami chcieli się naparzać, to po co im przeszkadzać. :)
anonim2015.12.14 20:27
Co na to idiota Hakacista? Gdzie łamane są standardy demokratyczne? Haha...
anonim2015.12.14 22:33
Na marginesie dodam, że tam chyba są sami idioci. Narodowy socjalizm, czyli nazizm bije się na ulicach z międzynarodowym socjalizmem, w nowszej wersji komunizmu kulturowego, czyli lewakami...A niech mnie...
anonim2015.12.14 23:10
marekwu + Hakacista ma pewnie dyżur na zmywaku u jakiego swojskiego junkra i zabiega o jego względy... Żeby mógł pisać "u was" i "u nas";-)
anonim2015.12.14 23:35
@campeador Na, bo tak jest... Niestety Zygmunt Stary popełnił błąd, który do dzisiaj nie został naprawiony. Ps. Polska powinna jak najszybciej wejść w sojusz militarny, finansowy i gospodarczy z Chińczykami... Abstrahując od tegorocznego laureata konkursu chopinowskiego nasze narody chcą tego samego od zawsze (choć Chińczycy znacznie dłużej)...Spokojnie żyć na własnej ziemi. Taka jest prawda.