Antyaborcyjne pikiety pod... Empikami! - zdjęcie
26.11.14, 09:50Antyaborcyjne pikiety pod... Empikami! (fot. Fundacja Pro-prawo do życia)

Antyaborcyjne pikiety pod... Empikami!

12

Fundacja Pro-prawo do życia jest inicjatorem bojkotu Empiku. Chodzi o świąteczną reklamę sieci sklepów, w której wystąpiła aborcjonistka Maria Czubaszek oraz lider zespołu Behemoth Adam Darskki. O sprawie pisaliśmy na Fronda.pl już kilkakrotnie. W efekcie ponad 33 tysiące Polaków sprzeciwiło się reklamom Empiku.

W internecie akcja bojkotowania Empiku jest skupiona na fanpage'u Świątecznych zakupów nie robię w Empiku. Teraz Fundacja Pro zaprasza do wzięcia udziału w pikietach pod salonami Empik.

Podajemy terminy najbliższych pikiet:

Warszawa, sobota 29 XI, godz. 12:00 przed Empikiem na Rondzie De Gaulla;

Kraków, sobota i niedziela 29 i 30 XI, godz. 13:00 - 15:00 Galeria Krakowska, wejście od strony placu Jana Nowaka Jeziorańskiego;

Toruń, 13 i 20 XII (soboty), godz. 12:00 – 14:00, Wielkie Garbary 18

O kolejnych pikietach będziemy Państwa na bieżąco informować.

„Pokażmy, że nie godzimy się na satanistę i aborcjonistkę w bożonarodzeniowej kampanii reklamowej” - zachęca Fundacja Pro.

Swoją dezaprobatę wobec świątecznych reklam Empiku można również wyrazić za pomocą petycji na portalu Citizengo.org. „Zachowanie Empiku wobec krytyki, zmiany w nazwie kampanii, której spoty przed bojkotem były określane jako świąteczne, a teraz już tylko jako nowe, pokazują że zdanie tak dużej grupy konsumenckiej budzi ich poważny niepokój, a nie zadowolenie” - pisze Fundacja Pro, autor petycji.

Poniżej treść proponowanej petycji do Empiku:

„Szanowni Państwo,

pragnę poinformować, że rezygnuję, wraz z rodziną, ze zrobienia tegorocznych świątecznych zakupów w sklepach sieci Empik.

Motywem mojej decyzji jest wykorzystanie w przedświątecznej kampanii reklamowej wizerunku pani Marii Czubaszek, określającej wykonanie dwóch aborcji słowami "Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam." oraz p. Adama Darskiego ps. Nergal (dawniej Holocausto) znanego z takich utworów muzycznych jak "Chrześcijanie dla lwów" oraz wielu innych chamskich i wulgarnych wypowiedzi.

Jednocześnie proszę o usunięcie mojego internetowego konta klienckiego, gdyż do czasu zmiany polityki reklamowej potwierdzonej faktami, a nie absurdalnymi zapewnieniami, nie planuję korzystać z usług Empiku”.

Petycję można podpisać TUTAJ. Podpisało ją już prawie 4 tys. osób. 

MaR

Komentarze (12):

anonim2014.11.26 10:13
No i nie pójdę w sobotę z dzieciakami na spacer Nowym Światem.
anonim2014.11.26 10:27
"Zgadzam się z Nergalem!" http://www.kobietawkosciele.pl/komentarze/zgadzam-sie-z-nergalem.html
anonim2014.11.26 10:42
Przerazajace do czego mozna sie posunac ,bedac fundamentalista.Jakiejkolwiek wiary...Wstydz sie Frondo!
anonim2014.11.26 10:58
Mam pytanie do obrońców życia i zwolenników prof. Chazana. Jeśli uznamy aborcję za morderstwo, to: 1) Czy osoba, która wielokrotnie wykonała aborcję, jest wielokrotnym mordercą? 2) Czy wielokrotnych morderców należy karać? 3) Jeśli odpowiedź na pytanie 2) brzmi "tak", to jaka jest słuszna i sprawiedliwa kara dla wielokrotnego mordercy? 4) Czy można odstąpić od ukarania wielokrotnego mordercy, jeśli wyrazi on skruchę i obieca, że już więcej nie będzie mordował?
anonim2014.11.26 11:59
@kobietawkosciele.pl - powtarzam: EMPiK został założony przez komunistów na początku PRL, jest to dalej sieć o tego rodzaju profilu, więc nie ma się co dziwić. Zwłaszcza Czubaszek wywołuje we mnie odrazę, bo ten pajac Darski to taka czarna wersja komercyjnej laleczki Barbie. Ale Pani tekst jest dobry.
anonim2014.11.26 12:00
@grzechol - tak, "aborcja" to morderstwo, w związku z tym jej sprawca powinien wisieć jak każdy morderca. Jednak skoro KS w Polsce nie można wprowadzić, należy go wykorzystać jako przykład dla innych lekarzy tego rodzaju.
anonim2014.11.26 13:24
Ktoś już kompletnie odleciał... oj wzrośnie Empikowi sprzedaż w tym roku, choć dla większości to i tak był za drogi sklep, ale ludzie są przekorni. A pikietowanie przed sklepem jak przed kliniką aborcyjną to już dla wielu zbyt wielka niedorzeczność i narzucanie fundamentalizmu w przestrzeni publicznej, tzn. nie tylko katolickiej. W Ameryce dochodzi do tego, że chrześcijanie, przez wzgląd na swą wiarę, czują się uprawnieni do strzelania do lekarzy pod klinikami aborcyjnymi... Żeby i u nas nie poszło to w takim kierunku...
anonim2014.11.26 14:55
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! ,,Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się. Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami...”. (Jan Paweł II) ,,Brońcie dalej życia! Jest to wasz wielki wkład w budowanie cywilizacji miłości. Niech szeregi obrońców życia wciąż rosną. Nie traćcie otuchy. To jest wielkie posłannictwo i misja, jakie Opatrzność wam powierzyła”. (Jan Paweł II) ,,Tym, co najbardziej niszczy pokój we współczesnym świecie jest aborcja - ponieważ jeśli matka może zabić własne dziecko, co może powstrzymać ciebie i mnie od zabijania się nawzajem?" (Matka Teresa z Kalkuty) krucjatarozancowazaojczyzne.pl
anonim2014.11.26 16:18
@Jack_Holborn Szacunek za konsekwencję, spójne poglądy i pryncypialność.
anonim2014.11.26 18:14
agonowa, za gwałt nikt nie powinien wisieć. Kara smierci ma byc za MORDERSTWO. To czy powinna wisiec ma rozstrzygnąć sąd. Nie postulujemy karać takich "matek" na gardle, sa raczej podobne do zbrodni w afekcie, ale różnie może być. Trafić się może wywłoka, która z sadyzmu lub dla sekty zaciąży. Wtedy stryk bez 2 zdań. Jest cała masa zawodowych morderców 12-letnich, bolszewia sie takimi posługiwała, obecnie różne sekty afrykańskie. Należy nakarmić nimi świnie. Co to za parszywstwo - lżej karac mordercę "bo młody".
anonim2014.11.27 12:04
Bojkotujący sami sobie strzelają w stopę. Dlaczego? Bo takimi akcjami przysparzają sobie więcej przeciwników niż zwolenników. OK - mogli wyrazić niezadowolenie, jeśli chcieli. Ale pikieta?? To już zapuszczanie się w najdalsze czeluści absurdu i szkodzenie sobie własną nadgorliwością - a opinia publiczna to widzi i nie odpuści.
anonim2014.11.27 13:32
@twowish Tak jest, taki światopogląd prowadzi do rzezi i prześladowań, tyle, że jest to Twój światopogląd i Twojej lewackiej braci. Jakoś nigdy nie słyszałem takiego "wierszyka" w kościele, ale raczej przypomina mi on literatów sowieckich. Tak więc lekarzu lecz się sam