Antoni Macierewicz przeciwko osiedlania islamskich imigrantów w Polsce - zdjęcie
15.11.15, 19:43

Antoni Macierewicz przeciwko osiedlania islamskich imigrantów w Polsce

19

– Każdy musi teraz ocenić, jak wielkim błędem jest próba osiedlania dużych zbiorowości islamskich imigrantów w Polsce – ocenił poseł Antoni Macierewicz. Przyszły minister obrony narodowej podkreślał, że to „działanie, które nie może i nie będzie w Polsce kontynuowane”.

W piątek w Paryżu doszło do ataków terrorystycznych, w których zginęły 132 osoby. Zdaniem Antoniego Macierewicza te wydarzenia są dowodem na to, jak wielkim błędem były próby osiedlania dużych grup imigrantów w Polsce.

Zdaniem przyszłego szefa MON polskie służby nie byłyby w stanie zagwarantować Polakom bezpieczeństwa. – Sytuacja w polskich służbach specjalnych wskazuje, że przez osiem lat rządów Platforma Obywatelska nie przygotowała ich, by mogły sprostać takim działaniom – tłumaczył.

– Ta sytuacja tylko potwierdza, iż nie możemy przyjmować tak dużej liczby imigrantów, bo nie jesteśmy w stanie dokonać rzeczywistej selekcji i zagwarantować Polakom, że byłoby to działanie bezpieczne – uzupełniał.

mm.tvp info


Komentarze (19):

anonim2015.11.15 20:02
Powinniśmy przyjmować uchodźców wyznania chrześcijańskiego, którzy są prześladowani i zabijani. Natomiast pomocą dla muzułmanów powinny się zająć głównie bogate państwa, w których panuje to wyznanie. To mogłoby się nawet przyczynić do wzmocnienia chrześcijańskiej tożsamości Europy. I tego się chyba obawiają jej wrogowie z lewicy.
anonim2015.11.15 20:08
DonatioConstantini Konkret jest taki,że według arytmetyki europejskiej 7 tys=70 tysięcy. O łączeniu rodzin, które jest zasadą w EU słyszałeś ?
anonim2015.11.15 20:10
dokładnie tak jak Eccehomo
anonim2015.11.15 20:15
DonatioConstantini załganej Kopacz POpytaj w końcu to ona zgodna na wyraziła na duże zbiorowości imigrantów.
anonim2015.11.15 20:22
Panie Antoni liczymy na Pana. Obyśmy się nie zawiedli.
anonim2015.11.15 21:00
Co byście zrobili gdybyście wiedzieli że wśród gości jest osoba, która zagraża waszemu życiu? Zapraszacie gości czy, rezygnujecie z gości mimo że są wobec was uprzejmi.
anonim2015.11.15 21:11
Przyjmujemy uchodźców z Ukrainy czy to się nie liczy. Dlaczego UE wyróżnia imigrantów z Syrii a prawdziwych uchodźców z Ukrainy marginalizuje.
anonim2015.11.15 21:28
W tym przypadku, Macierewicz ma jak najbardziej rację. Za rządów PO specsłużby zajmowały się wszystkim, oprócz tego do czego zostały stworzone. Jeżeli można było nagrać w restauracji, wiodących polityków w państwie, to tym bardziej bez większego trudu można by przeprowadzić terrorystyczny zamach.
anonim2015.11.15 21:30
"Konkret jest taki,że według arytmetyki europejskiej 7 tys=70 tysięcy." Gruba przesada. Osoba, która uzyska status uznanego azylanta lub uchodźcy może sprowadzić jedynie żonę/męża i dzieci do lat 16.
anonim2015.11.15 21:35
"Dlaczego UE wyróżnia imigrantów z Syrii a prawdziwych uchodźców z Ukrainy marginalizuje." Choćby dlatego, że Ukraina jest uznana za bezpieczne państwo. Mają tam problemy gospodarcze, ale i demokrację. Ukraińcy mający problemy na wschodzie Ukrainy mogą spokojnie wyjechać na część zachodnią. Natomiast przybyli do Europy uchodźcy muszą zostać rozlokowani po wszystkich państwach, bo inaczej w miejscach gdzie się obecnie zgromadzili (nie chodzi wcale o Niemcy) może wybuchnąć katastrofa humanitarna.
anonim2015.11.15 22:31
@Klara (oporna uczennica Pańska) Na Ukrainie w pasie działań wojennych nikt nie jest bezpieczny. To jest pytanie retoryczny na które znam odpowiedz.
anonim2015.11.15 22:35
Przyjmujmy, ale tylko chrześcijan. Meczety zamykamy, tak jak inne państwa europejskie. Panie ministrze, dziękujemy za Pańską postawę. Trzymam za Pana kciuki aby nas Pan nie zawiódł.
anonim2015.11.15 22:47
(1 Mch 1,10-15.41-43.54-57.62-64) Wyszedł korzeń wszelkiego grzechu - Antioch Epifanes, syn króla Antiocha. Przebywał on w Rzymie jako zakładnik, zaczął panować w sto trzydziestym siódmym roku panowania greckiego. W tym to czasie wystąpili spośród Izraela synowie wiarołomni, którzy podburzyli wielu ludzi, mówiąc: Pójdźmy zawrzeć przymierze z narodami, które mieszkają wokoło nas. Wiele złego bowiem spotkało nas od tego czasu, kiedyśmy się od nich oddalili. Słowa te w ich mniemaniu uchodziły za dobre. Niektórzy zaś spomiędzy ludu zapalili się do tej sprawy i udali się do króla, a on dał im władzę, żeby wprowadzili pogańskie obyczaje. W Jerozolimie więc wybudowali gimnazjum według pogańskich zwyczajów. Pozbyli się też znaku obrzezania i odpadli od świętego przymierza. Sprzęgli się też z poganami i zaprzedali się im, aby robić to, co złe. Król wydał dekret dla całego państwa: Wszyscy mają być jednym narodem i niech każdy zarzuci swoje obyczaje. Wszystkie narody przyjęły ten rozkaz królewski, a nawet wielu Izraelitom spodobał się ten kult przez niego nakazany. Składali więc ofiary bożkom i znieważali szabat. W dniu piętnastym miesiąca Kislew sto czterdziestego piątego roku na ołtarzu całopalenia wybudowano "ohydę spustoszenia", a w okolicznych miastach judzkich pobudowano także ołtarze - ofiary kadzielne składano nawet przed drzwiami domów i na ulicach. Księgi Prawa, które znaleziono, darto w strzępy i palono ogniem. Wyrok królewski pozbawiał życia tego, u kogo gdziekolwiek znalazła się Księga Przymierza albo jeżeli ktoś postępował zgodnie z nakazami Prawa. Wielu jednak spomiędzy Izraelitów postanowiło sobie i mocno trzymało się swego postanowienia, że nie będą jeść nieczystych pokarmów. Woleli raczej umrzeć, aniżeli skalać się pokarmem i zbezcześcić święte przymierze. Oddali też swoje życie. Wielki gniew Boży strasznie zaciążył nad Izraelem.
anonim2015.11.15 23:03
Politycy Pis zaczynają w swoich wypowiedziach "kluczyć" mówiąc o nie przyjmowaniu "emigrantów ekonomicznych", "dużych zbiorowości", "w takiej liczbie", "tylko uchodźców", "po zweryfikowaniu", co oznacza, że zostawiają sobie furtkę do przyjęcia narzuconych kwot. Nie tą drogą Panowie z PIS-u, tylko ludzie pokroju Orbana, o mocnych charakterach zdolni są podejmować słuszne decyzje, wbrew naciskom innych.
anonim2015.11.16 5:12
Kiedy przybywali do nas masowo, milczałem, wszak jesteśmy całemu światu winni pomoc. Kiedy budowali meczety, milczałem – mamy przecież wolność wyznania. Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem – mamy przecież wolność słowa. Kiedy wysadzali wieżowce, milczałem – to byli tylko chorzy ekstremiści. Kiedy wywołali zamieszki, milczałem – to wina systemu i błędnej polityki. Kiedy było ich tak dużo, że uzyskali większość w parlamencie, milczałem – mamy przecież demokrację. Kiedy wprowadzili w państwie prawo Szariatu, milczałem - przecież większość narodu tego chciała. Kiedy moja córka została ukamienowana za brak chusty na głowie, milczałem, bo nie wolno było już krzyczeć
anonim2015.11.16 6:59
Klara (upiorna miłośnica imigrantów) jak zwykle broni swoich pupili, głosząc dezinformację, że: "Osoba, która uzyska status uznanego azylanta lub uchodźcy może sprowadzić jedynie żonę/męża i dzieci do lat 16" Otóż wedle dyrektywy unijnej: "Państwa UE mogą zezwolić pod pewnymi warunkami na łączenie rodzin w przypadku: bezpośrednich wstępnych pierwszego stopnia w prostej linii (rodzice cudzoziemca)", czyli ten zapis otwiera drogę nie tylko dla kilku osób spoza najbliższej rodziny imigranta, lecz dla wielu jego braci i sióstr, czyli innych dzieci jego rodziców. To zaś pociąga za sobą kolejne "łączenie rodzin" itd.
anonim2015.11.16 7:12
Francuzi z - otwartymi ramionami - przyjeli imigrantów którzy za tzw. ,, ratunek " odpacją się / pięknym za nadobne / ! Francuzi na własne życzenie znaleźli się w sytuacji jak zając na polowaniu !
anonim2015.11.16 7:56
@bielzz - myślę dokładnie tak, jak Ty. Pozdrawiam.
anonim2015.11.16 8:08
Jestem Polakiem