Antoni Macierewicz: Platforma zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach - zdjęcie
16.05.20, 21:10Fot. screenschot: Youtube - Polskie Radio 24

Antoni Macierewicz: Platforma zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach

44

Wczoraj Koalicja Obywatelska zdecydowała o zastąpieniu kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich kandydaturą obecnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem marszałka Antoniego Macierewicza, kandydatura Trzaskowskiego kompromituje Platformę, a wczorajszy wybór Platformy oznacza, że partia zrezygnowała już z próby zwycięstwa w wyborach.

-„Decyzja o mianowaniu go oznacza, że Platforma zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach prezydenckich” – mówił były szef MON na antenie Polskiego Radia 24.

-„Ugrupowanie to jest świadome, iż nie ma żadnych szans na wygraną. Wybrano osobę, która ma sprawić wrażenie, że coś się zmieniło” – dodał.

Antoni Macierewicz odniósł się również do intensywnej kampanii, jaką rozpoczął prowadzić na rzecz Trzaskowskiego hejterski profil SokZBuraka:

-„SokzBuraka to medium, które powinno być poza społecznym odbiorem ze względu na przestępczą treść i sposób działania tego profilu. To po prostu obiekt dezinformacji i przestępczego ataku na poszczególne osoby oraz instytucje państwa polskiego. Dlatego uważam, że reklama w tym miejscu nikomu dobrze się nie przysłuży, nawet takiej osobie jak pan Trzaskowski”.

Podsumowując dotychczasowe rządy Rafała Trzaskowskiego w Warszawie polityk stwierdził, że były to rządy „nieudolne” i nastawione na różne własne interesy. Jako przykład podał postępowanie Trzaskowskiego ws. oczyszczalni „Czajka”:

-„Było to zachowanie, które do dziś jest niewyjaśnione i powinno być przedmiotem badań ze strony Najwyższej Izby Kontroli. Dziwię się, że pan Banaś się tym nie zajął. Również służby takie jak Centralne Biuro Antykorupcyjne powinny to zbadać” – mówił Macierewicz.

Dodał też, że Trzaskowski w Warszawie prowadził działania, które miały na celu forsowanie ideologii LGBT:

-„Działania Rafała Trzaskowskiego w Warszawie mają na celu między innymi wprowadzenie założeń LGBT do wychowania naszych dzieci. To jego drugie oblicze”.

kak/Polskie Radio 24, telewizjarepublika.pl

Komentarze (44):

Robert2020.05.18 4:03
Szalony Antek, to typowy przedstawiciel PiS.
Uwaga !2020.05.17 11:56
Ludzie, zobaczcie, jak wzmacniam moją odporność na walkę z koronawirusem. Piszę o tym na mоim blogu ---> yourblogg.info/covid
Olej2020.05.17 11:31
Gonić czerwonych chamów z piedestału elit, z kultury, oświaty i nauki. Gonić ich gdziekolwiek mają wpływ na nasze życie ! Przerobione chamy uzurpujące sobie mieć władzę nad nami zwykłymi ludźmi.
Pisbusters2020.05.17 11:08
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub ZLew musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Elektor2020.05.17 11:06
Człowieku, jesteś niezdecydowany na kogo głosować, to zadaj sobie pytanie – jakiej Polski chcesz ? Czy chcesz Polski minus, zwijającej się, rządzonej przez kłamców, oszustów i nieudaczników w osobach Tuska i Kopacz lub innego zajoba z PO, czy chcesz Polski plus, która ma mądrego prezydenta, która jest rządzona przez wiarygodnych, prawdomównych i kompetentnych polityków, ekonomistów i fachowców ZP z M. Morawieckim jako premierem na czele ?! Ludzi, którzy dbają o państwo, o naród i realizują program zrównoważonego rozwoju kraju i polskiego modelu dobrobytu. Przecież to jest tak namacalna różnica, że nawet dziecko potrafiłoby ją dostrzec i zrozumieć ! Nieprawdaż ?!!
Piotr Nowak2020.05.17 11:06
To jest ostatnia szansa PO-myleńców w utrzymaniu 10 % poparcia. Wybrali sobie nieudacznika i bankruta warszawskiego na nowego kandydata i myślą, że jak Rafau wygrał z Jakim w Warszawie, to również wygra z A. Dudą w Polsce. Pochodzenie tego resortowego dziecka jest odpowiednie – eSBecko-komunistyczne, a kolesie mamusi już zbierają podpisy, chociaż wybory jeszcze nie są ogłoszone. Pani profesor prawa HGW sypnęła się w radiu. A Warszawka tonie w śmieciach, spalarnia w Czajce nadal nieczynna, a stałe i półstałe nieczystości wywożone ciężarówkami i rozrzucane po Polsce. Gdyby nie wojsko i rząd to ścieki zrzucane byłyby do Wisły z pewnością do dziś. Kasa miasta pusta i zielonego pojęcia o zarządzaniu. Są jednak pozytywy, a mianowicie: Plaża na Białołęce, paletowy punkt relaksu na placu bankowym i finansowe wsparcie warszawskich aktywistów LGBTQ+ . Polacy ta partia zajobów proponuje nam ich zajoba na kandydata na prezydenta. Co wy na to ?!!!
Japa2020.05.17 15:16
Zgadam się z Panem ,panie Piotrze II w 99,90 % ."Te 0,10 % zostawiam jak w ostatnim zdaniu zmieni Pan z 'Polacy " na np.POlactwo.
ladychapel2020.05.17 5:11
Preisner: Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która odeszła z Trójki. Jak stwierdził, "w Programie Trzecim Polskiego Radia wydarzyła się historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia". Kazik ze swoją piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrał notowanie Listy przebojów Marka Niedźwieckiego. Kilka godzin później tak zwany redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski ogłosił, że redakcja unieważniła głosowanie, informując, że "wprowadzono piosenkę spoza listy, nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy" Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam "zniewolony umysł"
Piotr Nowak2020.05.17 8:32
PiSdzielce potrafią wszystko zepsuć. Wszystko czego sie dotkną to spierrdolą
Japa2020.05.17 14:59
Myslę ,że ma Pan rację ." Pan " ,bo inni też ,,patrzą " na rzady PiS-u ..Inni maja inne zdanie .Ja sie nie dziwie .Bo jak ktoś ma spermą partnera oczy zachlapane , to widzi wszystko useksione.
stara rura2020.05.18 1:43
Nowak ty spedałowany trollu.
oficer LWP2020.05.17 10:01
W latach 80. Marek Niedźwiecki został zarejestrowany jako kontakt operacyjny wywiadu PRL o kryptonimie „Bera
Foster2020.05.17 10:56
Twój ból jest lepszy niż mój ?
Japa2020.05.17 15:09
To co? Tow.,,oficer LWP "był oficerem prowadzącym ? A w jakiej branży walczyliscie ? Ten Niedzwiecki nalezy dziś do PO czy do Wiosny? Bo cwaniaki z SLD takich "utytlanych wczesniej w ich sprawach, dziś do siebie nie puszczają .Bo i po co ?
BiegunkaProrocza2020.05.17 1:31
Antek z kolei już drugi tydzień zapomina o wzięciu Espumisanu. I ma wzdęcia. Nie może upuścić gazów i to wszystko do mózgu się unosi, podobnie jak według Zagłoby tzw. "oleum". No i właśnie z tego tworzą się te jego enuncjacje.
Topek2020.05.17 0:27
kulawy kaczor wie że i tak do historii wejddzie jako gówn-o
gumowa kaczka2020.05.16 23:46
pokazywanie antoniego, w jakichkolwiek mediach, działa bardzo korzystnie na poparcie innych partii
anonim2020.05.16 23:26
Od kiedy głosy wariatów, są poważnymi głosami w dyskusji.
Otto2020.05.16 23:24
Twój ból jest lepszy niż mój
bobik2020.05.16 23:23
Za ten balagan z wyborami odpowiedzialne jest ... PIS. Tak, bo zamiast rzadzic jak tego chce i chcial suweren, czyli narod, pertraktuja, ulagaja, sluchaja KO i reszty opozycji zamiast robic to co chce narod. Nigdzie na swiecie tak nie ma, zeby to opozycja pratycznie rzadzila, to nie demokracja ! To kompletny absurd. Do tego Polska jest chyba jedynym krajem w uni liczacym sie z opiniami tejze uni. Jak widac, inni to maja na prawde gdzies.
gośka2020.05.16 23:09
Platforma nie chce współrządzić...oni mają pogardę do innych opcji politycznych...wolą splunąć i się wycofać....ale na razie próbują paraliżu państwa: chaos w Sądzie Najwyższym...chaos w Senacie...bojkot wyborów...organizowanie protestów i żądania odszkodowań...a w mojej nowej robocie kolega jest mobbingowany za polityczne poparcie PIS...szef bluzga od obstrukcji i destrukcji państwa przez PIS....kolega zgłosił do dyrekcji ale dyrekcja to post-komuniści...czyli ludzie starej daty....zepsucie w Polsce zaczyna się od zwykłych zakładów pracy....bo długo rządziła Partia - Patologia
Japa2020.05.16 22:52
Halllllo Farma ,Buraki , uczeni z pod tych znaków .Nie śpijcie przecież .Nie widzicie bo śpicie ? .Nazwisko MACIEREWICZ napisane ,a tu tylko 14 i to prawie na temat wpisów.
kkp_szmata2020.05.16 22:08
Do osoby: katolicka kretynizacja polski::: Czy wiesz jaki jest numer pogotowia, aby cie zawiezli do szpitala psychiatrycznego? Moze ci go podac, bo potrzebujesz go bezwarunkowo i natychmiast. Smrod idzie z twojego tylka! Wytrzyj sobie dupsko od twojego smierdzacego i wychodzacego gowna, bo smrod zionie na cala planete i to nie jest zgodne z nauczaniem grety thunberg!!! Moze nie umiesz uzywac papieru toaletowego? A czy wiesz co to jest mydlo? A moze masz syfy na calym ciele?
Japa2020.05.16 22:46
Myslę podobnie ,ale nie wyrażę to w ten sposób . To jego styl pisania . Kanał ,kloaka (KKP). Tacy ludzie pójdą pod latarnie , byle zarobić Tacy nie znają etymologii słów PRAWDA ,HONOR ,MORALNOŚĆ ..
edi2020.05.16 22:02
A ja UFAM PiS i Prezydentowi Dudzie - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Foster2020.05.17 10:52
Twój ból jest lepszy niż mój.
katolicka kretynizacja polski2020.05.16 21:55
Dlaczego nie lubię "PISdzielców"? Bo nie lubię pisdy, pisd generalnie. A co lubię? Jak zgadniesz dam ci numer mojego telefonu.
Japa2020.05.16 22:26
A gdzie tu zagadka , czerwony buraczany misjonarzu. ? Gdzie tu logika ? .Zadajesz zagadkę i sam sobie na nią odpowiadasz . Nazbierał ten SOKZBURAKA ,,talentów " ,Oj nazbierał .Ale co sie dziwić . Normalny nie dal by się kupić.
listonosz2020.05.17 8:35
Ja wiem ,że ty nie lubisz pisd tylko kakaowe oka..na pewno trafiłem w punkt...
Foster2020.05.16 21:36
Twój ból jest lepszy niż mój ?
Piotr Nowak2020.05.16 21:56
Uważaj bo niedługo będą za takie rzeczy zamykać. ;)
Japa2020.05.16 22:33
A za jakie ,panie Piotrze ,za jakie ? I kto.? Czyżby Pan twierdził ,że Trzaskowski wygra . ?
Foster2020.05.16 23:08
Gamoń.
Japa2020.05.17 12:58
Nie mam zbyt wygórowanych mniemań o swojej wszechwiedzy .Ale kiedy ktoś też tak o mnie sądzi ,to ten ktoś ,jak jest obyty z kulturą ,uzasadni swoją opinię . Taki jestem .Nic na to nie poradzę panie "Foster "
Foster2020.05.17 16:02
Piotr Nowak nie miał na myśli Trzaskowskiego. Przestrzegał mnie tylko przed myśleniem, bo kraj zmierza w złym kierunku.
antymarksista2020.05.16 21:34
Moim zdaniem kandydatem na Prezydenta RP Platformy Obywatelskiej nie jest Rafał Trzaskowski i nie była Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatem od samego początku był Szymek Hołownia i do tej pory nim pozostaje. Stosuje różne zabiegi socjotechniczne pozyskania elektoratu wg. wskazań opiekunów od wizerunku. Nie martwi się o opinię. Jak każą płacze, jak chcą zaprzecza samemu sobie. Ma wygrać i reprezentować... Ale kogo..? No właśnie...
Sanny2020.05.16 21:22
Elektorat Platformy i szerzej POKO jest w Berlinie i Brukseli wśród obrońców wymion krów. ONI dawno zrezygnowali ze zwycięstwa w polskim elektoracie. To jest partia zewnętrzna. Agenturalna. . tyle
katolicka kretynizacja polski2020.05.16 21:19
PiSdzielce cały czas pyerdolili że Kidawa nie ma szans, zerowe poparcie... a teraz gadają że Kidawa jednak miała szanse na zwycięstwo ale już teraz to na pewno nie wygra Trzaskowski! Totalny debilizm! ps. panie szMacierewicz! a jak tam raport? mieliśmy poznać w kwietniu część ustaleń???
Łowca trolli2020.05.16 21:56
UWAGA !!! Tęczowo-lewacka qurvva, z trzonkiem od tęczowej szmaty w zadzie. Piszę tylko raz jego językiem, od tej chwili będę ścigał hejtera na każdym forum.
anonim2020.05.16 22:54
Ależ ten trzonek mu uwiera, Nie żal ci go?
Kilar T.2020.05.17 3:51
Na temat artykułu pisz chłoptasiu! Paniał? LECHU? CO, ZABOLAŁ CIĘ WŁAŚCIWY TEMAT O PLACFORMIE CHCESZ ODWRÓCIĆ "KOTA OGONEM"? Aj, waj,!
Olej2020.05.16 21:14
Nad Polską zebrały się siły ciemności, skoncentrowane z różnych środowisk zasilanych pieniędzmi z zewnątrz. Jeżeli sobie my społeczeństwo z tym nie poradzimy, pożegnamy się z Polską i dotychczasowym życiem. Czeka nas walka, o naszą duszę, nasze dzieci i młodzież, o przyszłość.
katolicka kretynizacja polski2020.05.16 21:20
nie siły ciemności tylko ostry cień mgły!
BiegunkaProrocza2020.05.17 1:34
Ale nikt Ci nie zabrania tego, żeby Twoje gacie capiły tak samo jak Twoim dziadom. Nikt nie będzie Cię odzierał z tradycji. Tylko nie miej pretensji do innych, że zmieniają galoty i robią pranie.