Anna Fotyga: Społeczność międzynarodowa popełniła w Syrii wiele błędów  - zdjęcie
23.10.19, 17:45Zdj. ECR Polish Press

Anna Fotyga: Społeczność międzynarodowa popełniła w Syrii wiele błędów

5

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu miała miejsce debata na temat tureckiej operacji militarnej w północno-wschodniej Syrii. W imieniu EKR głos w debacie zabrała m.in. eurodeputowana PiS Anna Fotyga.

Anna Fotyga mówiła, że społeczność międzynarodowa od 2011 roku popełniła w Syrii wiele błędów. „Musimy pamiętać o zbrodniach reżimu Asada, o tym co się wydarzyło w Aleppo, obecności irańskiej Gwardii Rewolucyjnej wspierającej reżim i okrutnej tzw. Grupie Wagnera, złożonej ze zbrojnych rosyjskich najemników, tak dobrze znanej na wschodzie Ukrainy” – powiedziała polska polityk.

Była minister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego wyraziła zaniepokojenie trzecią z kolei turecką operacją w północno-wschodniej Syrii. „Zacytuję Jensa Stoltenberga (sekretarz generalny NATO - przyp. red.), ponieważ jest to chyba najbardziej wyważona wypowiedź: Mimo uzasadnionych obaw dotyczących bezpieczeństwa, oczekujemy, że Turcja będzie działać z powściągliwością” – mówiła Fotyga. Europosłanka podkreśliła, że wszyscy oczekujemy tej powściągliwości. "Jednakże musimy pamiętać, że należy stosować takie same środki wobec wszystkich aktorów zaangażowanych w regionie, oraz że należy szukać odpowiednich instrumentów, które pomogą stabilizować ten region i wspierać działania, które rozładują istniejące tam napięcia” - podsumowała Fotyga.

Projekt rezolucji przygotowany przez Grupę EKR dostępny jest pod poniższym linkiem:

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2019-0133_EN.html

ECR Polish Press

 

Komentarze (5):

Konfederata2019.10.24 13:27
Kurde balans, nigdy nie czepiałem się niczyjego wyglądu, ale tym razem nie dam rady.... Tak jak ta baba wygląda tak i gada. Do PiS pasuje idealnie.
Maria Blaszczyk2019.10.23 18:54
No pięknie... Tylko że w kontekście tego, że wszystkie duże unijne kraje zawiesiły eksport broni do Turcji, z jednym znamiennym polskim wyjątkiem - trzeba dużej bezczelności, by w ogóle zabierać głos. Swoją drogą - cudowna rzecz, ta katolicka "cywilizacja życia"... W końcu trzeba skądś brać kasę na nagrody, co się należą i podniebne taksówki...
kerih2019.10.23 19:22
jak rzadzilo 'SLD,PSL oraz "PO" to nie przeszkadzalo tak?
Maria Blaszczyk2019.10.23 20:56
Co to ma do rzeczy? Turcja teraz morduje Kurdów, a Polska nie uważa za stosowne wstrzymać sprzedaży broni. I nie wiem, na jakiej podstawie wyrażasz opinię, co przeszkadzało, a co nie. Ja np. byłam na tej dużej demonstracji przeciwko interwencji w Iraku - a Ty? Nigdy też na żadną z wymienionych partii nie głosowałam... Jedną z przyczyn jest ich upodobanie do "cywilizacji życia".
oficer LWP2019.10.23 18:48
szkoda, że ta piso-żydowska 3,14zda nie pamięta kto stworzył ISIS to jej przypomnę - żydzi i judeseje ale to przez żydowskie gardło przejść nie może