Anglikanie nad przepaścią. Podzielenie przez... gejów - zdjęcie
06.01.16, 18:50

Anglikanie nad przepaścią. Podzielenie przez... gejów

8

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że mające się rozpocząć za tydzień w Canterbury światowe spotkanie przywódców Kościołów Anglikańskich z 38 krajów zakończy się ostatecznym podziałem Kościoła Anglikańskiego. Kością niezgody jest sprawa małżeństw dla gejów i wyznaczanie na biskupów homoseksualistów, żyjących ze swoimi partnerami.

Od 8 do 12 przewódców z Kościołów w Afryce i Azji zapowiada, że opuszczą spotkanie pierwszego dnia, jeśli biskupi-geje nie wyrażą skruchy lub nie usunie ich ze spotkania przywódca wspólnoty anglikańskiej abp Justin Welby. Możliwe jest również, że konserwatywni biskupi z Trzeciego Świata pociągną za sobą podobnie myślących anglikanów w samej Wielkiej Brytanii, co będzie szczególnym ciosem dla arcybiskupa Canterbury, który pragnie za wszelką cenę utrzymać jedność swojego Kościoła.

Aby to zrobić duchowy przewódca anglikanów proponował by stworzyć w obrębie jednego Kościoła dwie moralności: jedna uznająca homoseksualizm za normalny przejaw ludzkiej seksualności, druga uznająca go za sprzeczny z wolą Boga.

bjad/Radio Watykańskie

Komentarze (8):

anonim2016.01.6 19:01
Heretycy rozmnażają się przez podział.
anonim2016.01.6 19:23
enrque111: ja jestem za dialogiem ekumenicznym z poszanowanie różnic w tradycjach ale co do istoty nauczania Jezusa zbliżone - przecież tzreba uszanować te wysiłki w szukaniu wspólnoty - historia długa i burzliwa nie musi dzielić jest już wspólna kultura która też jest płaszczyzną ułatwiającą porozumienie
anonim2016.01.6 19:36
Justine Dialog ekumeniczny jest herezją, prowadzi do indyferentyzmu religijnego, a w dalszej kolejności do obojętności i ateizmu. Kościół zaś ma nawracać wszystkich do jedynej Prawdy, zaś tych którzy w ciągu wieków od niego odpadli ma zachęcać do powrotu do Jedynego Kościoła, który założył Chrystus. Niestety, dialogowanie nie jest nawracaniem, o czym powiedział w 2012 r. nawet sam Benedykt XVI: "Dialog nie dąży do nawracania, ale do lepszego wzajemnego zrozumienia”. Cóż nam ze "zrozumienia", zrozumienia powodów dla których błędnowiercy nie chcą się nawrócić ?
anonim2016.01.6 21:33
Død Andrik Tyle, że KK nigdy nie zalegalizował tych grzechów. Tumanie.
anonim2016.01.7 8:24
>Aby to zrobić duchowy przewódca anglikanów proponował by stworzyć w obrębie jednego Kościoła dwie moralności: jedna uznająca homoseksualizm za normalny przejaw ludzkiej seksualności, druga uznająca go za sprzeczny z wolą Boga. Redakcjo, dajcie jakiegoś linka!
anonim2016.01.7 13:02
Ci biskupi anglikańscy powinni ustalić że ich przywódca duchowy jest głupi i nie jest głupi. Amen
anonim2016.01.7 13:59
@Død Andrik Sty 6, 2016, 7:52 po południu „za to odłam watykański jest zjerdnoczony w llicznych wspolnotach gejowskich i pedofilskich - w jednosci siła!” Watykanowi daleko do mistrzów pedalstwa i pedofilii jakimi są lewacy i ateiści, w szczególności ci o germańskich konotacjach. Przy tej pedalsko-pedofilskiej mafii w „zjednoczonej” Europie, Watykan ginie na horyzoncie zdarzeń. Piszę o faktach, nie o ocenach.
anonim2016.01.7 21:21
Zboczeńcy prędzej czy później wymrą, i oby jak najszybciej.