Ambasador USA ZACHWYCONA polską tradycją - zdjęcie
02.11.18, 20:10Zdj. Twitter

Ambasador USA ZACHWYCONA polską tradycją

Nowa ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Georgette Mosbacher zachwyciła się Dniem Wszystkich Świętych w naszym kraju. "Ja także zapaliłam dzisiaj znicz"- napisała na Twitterze.


"Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć jak Polacy tradycyjnie spędzają Dzień Wszystkich Świętych. W zadumie, w gronie najbliższych, wspominając tych, którzy odeszli. To naprawdę wyjątkowe"- podkreśliła ambasador. 

Użytkownicy Twittera zareagowali pozytywnie.

"Pani Ambasador to piękne święto i piękna tradycja. Halloween nie jest tak fajne jak ta polska zaduma"-napisał jeden z internautów. Dodajmy, że nie tylko zaduma, ale i... radość. Bo przecież dzień Wszystkich Świętych pokazuje nam, że śmierć nie jest końcem. 

"Wspominamy najbliższych, ale też pamiętamy o nich w modlitwie. To największy dar jaki możemy im ofiarować. Pięknie pozdrawiam"-zauważył duchowny, ks. Łukasz Saczyński. Wśród komentarzy pojawiły się również propozycje zaszczepienia tej pięknej tradycji również na gruncie amerykańskim. 

Choć Halloween nie jest "rdzennie" amerykańskie, to powszechnie kojarzy się właśnie z USA (bo zapewne tam najsilniej się przyjęło). Być może więc Amerykanom po prostu brakuje tak refleksyjnego dnia.

yenn/Twitter, Fronda.pl