Aleksander Łukaszenka powołał nowy rząd Białorusi  - zdjęcie
19.08.20, 21:08Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Aleksander Łukaszenka powołał nowy rząd Białorusi

2

Dziś wieczorem Aleksander Łukaszenka powołał nowy rząd na Białorusi. Nie zmienił się jednak skład rządu, a premierem pozostał Juryj Karajeu.

Służby prasowe prezydenta Białorusi poinformowały, że Aleksander Łukaszenka podpisał dziś wieczorem dekret powołujący premiera oraz osobny dekret powołujący ministrów rządu. W żaden sposób nie zmienił jednak składu dotychczasowego rządu Białorusi. Nie zmienił się ani premier, ani żaden z ministrów.

Wciąż trwają na Białorusi protesty, które wybuchły po tym, jak władze ogłosiły zwycięstwo Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich. Białoruskie społeczeństwo nie zgadza się z wynikiem wyborów.

Dziś odbył się nadzwyczajny szczyt UE, na którym przywódcy państw wspólnoty dyskutowali nad sytuacją na Białorusi. Rada Europy nie uznała wyniku wyborów prezydenckich i wezwała do ponownego ich przeprowadzenia.

kak/PAP, telewizjarepublika.pl

Komentarze (2):

czesław2020.08.20 2:55
szumowski na ministra zdrowia białorusi !!!
Elwira2020.08.20 0:14
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05