Afera podkarpacka. Prokuratura chce uchylenia immunitetu sędziemu - zdjęcie
30.07.19, 17:19(fot. pixabay)

Afera podkarpacka. Prokuratura chce uchylenia immunitetu sędziemu

7

Prokuratura chce uchylenia immunitetu sędziemu z Rzeszowa. To ciąg dalszy tzw. afery podkarpackiej. 

Śledztwo wykazało, że sędzia otrzymywał korzyści majątkowe w wysokości nie niższej, niż 30 tys. złotych od biznesmana Mariana D., a także przyjął korzyści majątkowe w postaci alkoholu, sponsorowania wycieczki zagranicznej na Wyspy Kanaryjskie dla córki sędziego oraz sponsorowania sędziowskich spotkań integracyjnych.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ujawniono materiał dowodowy uzasadniający wystąpienie z wnioskiem o uchylenie immunitetu, a które toczy się od 8 listopada 2013 r., obejmuje swym zakresem, zarówno działalność Mariana D. – podkarpackiego biznesmena, który za pomocą korzyści majątkowych zyskał szerokie znajomości w środowisku polityków, sędziów, prokuratorów i funkcjonariuszy służb specjalnych, jak również wiele innych zdarzeń związanych z przestępstwami urzędniczymi na terenie Podkarpacia.

Dotychczas, w ramach tegoż śledztwa, skierowano akty oskarżenia, m.in., przeciwko byłej Prokurator Apelacyjnej w Rzeszowie Annie H., którą oskarżono, m.in., o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz przestępstwa urzędnicze, przeciwko prokuratorowi byłej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie w stanie spoczynku Zbigniewowi N., którego oskarżono, m.in., o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz przestępstwa urzędnicze, przeciwko byłemu Dyrektorowi Delegatury UOP w Rzeszowie Januszowi W., który został prawomocnie skazany za przestępstwa płatnej protekcji oraz prania brudnych pieniędzy.

W toku śledztwa przedstawiono, m.in., byłemu posłowi Janowi B. zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych.

W ocenie prokuratora zgromadzony materiał dowodowy dotyczący sędziego w pełni uzasadnia skierowanie wniosku o odebranie mu immunitetu.

bz/pk.gov.pl

Komentarze (7):

polak2019.07.31 11:53
tego nie wolno robić kasta jest poza prawem jej wolno wszystko --kraść ,kłamać brać łapówy a nawet za takie rzeczy ,które w normalnym kraju wyrzucono by ich na zbitą mordę
JONASIK2019.07.30 17:31
Dzisiaj mijają dwa tygodnie, odkąd Kancelaria Sejmu otrzymała uzasadnienie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie publikacji list poparcia kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. We wtorek minie też termin, w którym Kancelaria Sejmu zapowiedziała wypełnienie wyroku. I co?
Unijna ochrona danych osobowych2019.07.30 17:46
I ...RODO :)
Wiesław Kaloryfer2019.07.30 18:27
Jak udostępnić informacje bez naruszania przepisów Rodo jest w uzasadnieniu wyroku NSA.
qwerty2019.07.30 20:23
A co was gnidy pełowskie obchodzi kto popierał kandydatów do KRS???chcecie znowu szczuc ???
JONASIK2019.07.30 20:40
Nie rozumiem. Co ma lista popierających ze szczuciem? Czyżby na liście byli .... No co ty? Poważnie? Ja p... to dopiero afera.
panorana2019.07.30 17:29
Ludzie którzy sprawują zawód sędziego powinni być nieskazitelni i być przykładem praworządności tego oczekują Polacy.