Administracja Bidena poparła żydowskie roszczenia wobec Polski? Tak twierdzi WJRO - zdjęcie
25.03.21, 14:01Fot. screenshot - YouTube (NBC News)

Administracja Bidena poparła żydowskie roszczenia wobec Polski? Tak twierdzi WJRO

56

Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization) jak sama informuje „reprezentuje światowe żydostwo w dochodzeniu roszczeń o odzyskanie mienia żydowskiego w Europie (poza Niemcami i Austrią)”.

WJRO na swojej stronie internetowej poinformowała, że szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken (jak wynika z amerykańskiej Wikipedii Żyd – o czym polska Wikipedia nie wspomina) wysyłał do WJRO list, w którym zadeklarował poparcie dla bezzasadnych roszczeń żydowskich wobec Polski i innych krajów.

W swoim liście szef dyplomacji USA zobowiązał się do współpracy z WJRO. List został opublikowany przez przewodniczącego WJRO Gideona Taylora. Zdaniem WJRO amerykański sekretarz stanu „stanowczo stwierdził, że będzie traktował priorytetowo rozwiązanie pozostałych problemów związanych z restytucją mienia z czasów Holokaustu oraz wsparcie dla ocalałych i społeczności żydowskich zniszczonych przez Holokaust”.

Zdaniem przewodniczącego WJRO Gideona Taylora „list sekretarza Blinkena [...] jest pełnym pasji wyrażeniem priorytetów administracji Biden dotyczących wymiaru sprawiedliwości i wsparcia dla ocalałych z Holokaustu i społeczności żydowskich zniszczonych przez Holokaust”.

Dla Żydów „teraz jest czas na rozwiązanie nierozstrzygniętych kwestii majątkowych z czasów holokaustu”. Żydzi „z niecierpliwością” czekają „na współpracę z administracją Biden”.

Z informacji zamieszczonej na stronie WJRO wynika, że Stuart Eizenstat reprezentujący Żydów wysuwających bezzasadne roszczenia wobec Polski, stwierdził, że „jako szef delegacji USA na Konferencję Majątków Ery Holokaustu 2009 w Pradze, na której 47 krajów wydało Deklarację Terezińską, ma głębokie znaczenie, że Sekretarz Blinken, w imieniu Administracji Bidena, kontynuuje walkę o [...] zwrot mienia, odszkodowania i usługi socjalne [...]. Równie ważne jest zapewnienie wsparcia dla dalszej edukacji o Holokauście”.

W swoim liście do WJRO amerykański sekretarz stanu stwierdził, że „jest niepokojące i niedopuszczalne, że praca w zakresie restytucji lub zapewniania zadośćuczynienia za mienie bezprawnie przejęte podczas Holokaustu nadal nie została zakończona w tak wielu krajach”.

Szef amerykańskiej administracji zapewnił Żydów o wsparciu władz USA dla bezzasadnych roszczeń żydowskich wobec Polski i innych krajów, w tym i o tym, że dyplomacja USA będzie wymuszać spełnienie bezzasadnych roszczeń żydowskich na innych krajach. Sekretarz stanu USA w liście stwierdził, że on i amerykańscy ambasadorzy w krajach Europy będą „nadal współpracować z krajami, aby pomóc im wypełnić zobowiązania wynikające z Deklaracji Terezińskiej z 2009”.

Zdaniem szefa amerykańskiej dyplomacji kraje, wobec których Żydzi wysuwają swoje bezzasadne roszczenia, powinny pójść „za przykładem Luksemburga, którego niedawne porozumienie z WJRO i społecznością żydowską tego kraju wykazuje wybitne przywództwo”.

Komentując list szefa amerykańskiej dyplomacji, warto przypomnieć, że dr Leszek Sosnowski (prawnik z USA, a nie wydawca z Krakowa) w wydanej staraniem wydawnictwa Fronda 400 stronicowej pracy „447. Plan grabieży Polski. Od deklaracji terezińskiej do ustawy 447” niezwykle dokładnie opisał kwestii bezpodstawnych roszczeń żydowskich wobec naszego kraju, skupiając się na aspektach prawnych tej żydowskiej hucpy.

W kwietniu 1996 roku Sekretarza Generalnego Światowego Kongresu Żydowskiego Israel Singer publicznie stwierdził, że „3 miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska znów nie pokryje się lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym”, o czym w materiale ''Jewish group threatens Poland over restitution'' informowała agencja Reuters.

Żydzi kłamią, że Polska w Deklaracji Terezińskiej z roku 2009 zobowiązała się przekazać organizacjom żydowskim mienie po Żydach zabitych podczas II wojny światowej, którzy nie pozostawili spadkobierców. W rzeczywistości mienie to zgodnie z prawem cywilizowanych państw (opartym na prawie rzymskim) przypadło skarbowi państwa.

Deklaracja Terezińska została uchwalona podczas konferencji w 2009 w czeskiej Pradze. Konferencję zorganizowała Unia Europejska i Czechy. Dwa lata wcześniej w 2007 roku za organizacją takiej konferencji lobbował w Europie Środkowej amerykański Departament Stanu (czyli dyplomacja USA). Kształt konferencji narzuciły USA i Żydzi.

W zapowiedziach konferencji nie było nic o tym, że ma ona dotyczyć mienia bezspadkowego. Konferencja miała dotyczyć dzieł sztuki, do których prawa roszczą sobie żydowscy spadkobiercy. Obrady przygotowały organizacje żydowskie tak, by tematem konferencji było mienie bezspadkowe (nieruchomości, ziemie i budynki). Wzięło w niej udział 46 delegacji państw i 24 organizacje żydowskie zajmujące się przejmowaniem mienia. Konferencja praska była kontynuacją konferencji z Waszyngtonu z 1998 roku, która dotyczyła dzieł sztuki zrabowanych przez nazistów.

Wbrew żydowskim kłamstwom Deklaracja Terezińska do niczego Polski nie zobowiązuje, bo „we współczesnym prawie międzynarodowym deklaracja nie stanowi źródła prawa międzynarodowego”, nie zobowiązuje do jakichś działań, nie nakłada żadnych obowiązków. Polska nie może więc uznawać Deklaracji Terezińskiej za akt prawa międzynarodowego.

Dodatkowo Polska wymusiła, by w treści Deklaracji Terezińskiej, wbrew intencjom Żydów, znalazł się art. mówiący o tym, że sprawę mienia bez spadkowego rozstrzyga ustawodawstwo krajowe.

Dla Żydów realia i prawo międzynarodowe nie ma jednak znaczenia — chcą wprowadzenia jako przywileju dla Żydów zasady rasowego dziedziczenia. Żydzi wbrew faktom restytucją mienia (czyli zwrot prawowitemu właścicielowi lub jego prawnym spadkobiercom minia wcześniej upaństwowionego) nazywają przejmowanie własności wbrew prawu przez podmiot żydowski niemający żadnego prawa do tej własności – tak jest też i wypadku Deklaracji Terezińskiej.

Żydzi w swoich bezpodstawnych roszczeniach świadomie używają zwrotów wbrew ich znaczeniu i szkalując Polaków, tworzą zaplecze propagandowe (wbrew faktom głosząc, że Polacy mordowali Żydów podczas II wojny światowej) dla swoich bezpodstawnych roszczeń. Rozmyślnie wprowadzają światową opinię publiczną w błąd. Żydzi kłamią, że ich roszczenia dotyczą mienia, które ma spadkobierców, choć dotyczą mienia bez spadkowego.

Żydowskie kłamstwa o rzekomej odpowiedzialności Polaków za holokaust są kolportowane, by wmówić opinii światowej, że zbrodnie rzekomo dokonane przez Polaków na Żydach „przyczyniły się do powstania na terytorium Polski pożydowskiego mienia bezspadkowego”.

Bezpodstawne roszczenia żydowskie wobec Polski wspiera Izrael (wbrew faktom twierdzący, że Deklaracja Terezińska jest wiążąca dla Polski), USA (między innymi ustawą 447 przyjętą w 2017, która jest sprzeczna z prawem USA), Kanada i Wielka Brytania.

Ważne jest też to, że nie wiadomo (bo polski MSZ nie ujawnia oryginału dokumentu) czy Deklaracja Terezińska została podpisana, czy tylko parafowana przez polską delegację. Jest to ważne, bo deklaracje najpierw są parafowane, potem podpisywane a dopiero na końcu ratyfikowane. Parafowanie deklaracji nie niesie ze sobą żadnych skutków prawnych dla kraju.

Od dekad Żydzi wspierani przez USA na forum międzynarodowym posługują się „szantażem moralnym, politycznym i ekonomicznym w celu bezpodstawnego wymuszenia” w ramach żydowskich roszczeń wobec Polski.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (56):

W pośredniaku byliście Bodakowski?2021.05.12 21:39
https://www.fronda.pl/a/rzad-chce-stworzyc-centralny-azyl-dla-skonfiskowanych-zwierzat,161382.html
vvvv2021.05.11 10:40
dobrze ktoś powiedział że to żmijowe plemię - gdzie się pojawią zawsze są kłopoty i bezpodstawne roszczenia. A w naszym "rządzie" jest ich już połowa
Koriolan2021.04.22 7:50
Trzeba uwaźać bo nie wiadomo czy najpierw pustynia albo lawa nie pokryje Izraela lub USA
Zenek2021.04.21 19:43
Żydzi pomylili adres, te wszystkie roszczenia to do Niemiec a nie do nas.
Mędrek2021.04.21 9:19
ZERO kontaktów z Izraelem politycznych gospodarczych i społecznych . Kontrolowanie w Polsce od momentu wyjścia z samolotu każdego Żyda do chwili kiedy z polski wyjedzie . Natychmiastowe wstrzymanie rozdawnictwa paszportów Żydom i weryfikacja już wydanych .Każdy wydany paszport nie może być dla nich ważny dłużej niż pół roku i to pod warunkiem, że obywatele polscy na takich samych zasadach co do ilości i ważności oraz ceny otrzymywać będą paszporty izraelskie . Każde posądzanie Polski o współudział w mordowaniu Żydów natychmiast kierować do polskiego sądu a zasądzone wtorki z każdorazowo nakładanymi wysokimi odszkodowaniami publikować w mediach światowych na koszt pomawiających .
katolicka deratyzacja Polski2021.04.19 16:31
Zydowska BZDURA na resorach !
aaaa2021.04.18 20:39
W 1995 Szwajcaria (banki) oddała z tzw kont ofiar holocaustu ok 1.5 mld (oficjalnie) dla org. żyd. Pieniądze te były własnością obywateli różnych państw (w tym polaków), a bezprawnie trafiły do - wiadomo kogo. Teraz Polska na tapecie , a potem ?
Kaligula2021.04.18 19:27
......paskudna.....pazerna .......polskojezyczna........bolszewicka bezpieka.......wam sie nic nie nalezy.....mozecie Palestynczykom najwyzej oddac ojczyzne wywlaszczona ........
Skrzypek na dachu2021.04.18 19:18
Falszywy uzurpator Joe pedzio zombi Biden jest hologramem pretendentem na uslugach bezboznych globalistow bo Prezydent Donald Trump wygral wybory ale demonkraci oszukali przy liczeniu glosow . Pazernym rozszczeniowcom bezspadkowym trzeba zrobic ekshumacje w Jedwabnym .
greg2021.04.18 17:00
***************************************************************************************** A GDZIE JEST NASZ EPISKOPAT POLSKI ---GDZIE NASI PASTERZE CO BRONIA STADA PRZED WILKAMI ???????????????????????????????????????? --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mejer2021.04.17 20:01
Spoko jak nam zwrócą Białoruś i ziemie 100km na wsch od Smoleńska i Ukraine na zachód od Dniepru - to możnaby beznapletkowcom coś odpalić.
Skrzypek na dachu2021.04.18 19:20
Smutnego moskala za Urala , a banderowcow wygonic za Don .
...2021.04.17 19:15
...nie ma wyjścia, trzeba popierać palestyńczyków, arabów - w dalszej kolejności pozostaje sojusz z Egiptem Iranem Jordanią i Turcją oraz Pakistanem...
Anonim2021.04.17 0:18
Jeśli polskie MSZ taji fakt czy deklaracja terezińska została podpisana czy nie, to tzn. że MSZ jest po stronie żydów, a kosztem Polaków. Wcześniej Kaczyński i wielu innych żydów z PiS, też milcząco nie sprzeciwiali się żydowskim atakom na Polskę. Nie wspominając już o jawnie żydowskich wrogach z opozycji, a jeszcze wcześniej o żydowskiej grabieży polskiego majątku, umożliwionej przez ich agentów na pozycjach władz w Polsce. Niezależnie ile procent tzw. elit w Polsce ma żydowskie pochodzenie, za fakt poprzez wydarzenia ostanich 30 lat, można uznać, że dominująco Polska jest pod ciągłą żydowską okupacją. Okupację wykonują żydzi, agenci żydowskich instytucji na świecie i Izreala. Stanowią oni dobrze zorganizowane elity polityczne, naukowe i społeczne, których celem jest po prostu żyć na koszt wg. nich podludzi Polaków. Prawdopodobnie mają również swoich pośród biskupów i kardynałów.
Oficer2021.04.15 16:08
jedno jest pewne ,dobry żyd to martwy parchaty żyd.
Rabin Kut.s2021.04.15 15:59
Ty Blinken pocałuj Polaków doope,a jak chcesz to damy ci polskiego ajuh w zębach podłubać.
B.2021.04.14 16:42
Żydów zgubiła i dalej gubi niewyobrażalna chciwość. W czasie II wojny światowej amerykańscy Żydzi nie kiwnęli palcem, żeby pomóc Żydom w Europie, a teraz chcą dostać ich majątki. Łajdactwo na które brak słów!
Fumfel2021.03.26 5:03
Hahahahaha. Macie swojego sojusznika wy tępe polskie naiwniaki. Prawie 80 lat po wojnie, którą przerżnęli najgorzej jak się dało, a ci dalej niczego się nie nauczyli. Teraz nawet wojny nie trzeba żeby was dymać bez mydła. No nie zazdroszczę, piekny Duda musi gdzieś nazbierać, a skąd weźmie ? może tylko zabrać własnym obywatelom. Proponuję podatek od urodzin, z wstecznym naliczaniem za 50 lat. Oto polska ad 2021.
Anonim2021.04.14 16:45
To ty chyba jesteś wydymany, Fąfel, że piszesz takie bzdury. Żałosne!
B.2021.04.14 16:46
Amerykańskie lewactwo nie jest naszym sojusznikiem, fąfel.
Olej2021.03.25 22:38
Jedynym antidotum na to s.......syństwo jest brutalna siła, gdyż tylko ta liczy się w polityce. Tylko pięść i Polacy nie mogą sobie tej maksymy przyswoić i wdrożyć jej w czyn. Nie mogą się zdobyć na dojście do siły armii, posiadania bomb atomowych i rakiet. Mniejsza i biedna Korea Północna nie musi przed nikim klękać. To do Kim Dzong Una jakiegoś tam buja się prezydent USA i konferuje jak równy z równym. Wnioski pozostawiam czytającym.
franco2021.03.25 21:24
dostaną od nas ale po świńskim ryju, brudasy
bodakowski znowu tak się podniecił2021.03.25 19:52
że aż się spuścił - polerując pazura do wizerunku matki boskiej gromnicznej
ONLY PEACE2021.03.25 18:14
Adolf,come back.
mo5143%$2021.03.25 18:03
jakie odszkodowania i za co ........, przecież oni wszystko niemcom oddali, zaraz Pan Bóg wszystkim zapłaci pięknym za nadobne, skoro Covid-19 nic ludzi nie nauczył !!!!!
czekista2021.03.25 21:35
Masz jakies problemy. Bog nikomu nic nie bedzie placil. Palcem nie kiwnie.
...2021.04.17 19:18
Masz rację, Ojciec Miłosierny poczeka aż jego hebrajskie syny marnotrawne znów wylądują między świniami...
Naziści w jarmułkach wyp****alać!2021.03.25 17:32
jw
miki2021.03.25 16:54
? ? ? jakie odszkodowanie bez spadkowe ? nie ma takiego prawa ... ale jak by już lubią się sąd-ować to niech załatwią odszkodowanie od Niemiec i Rosji to na 3 procent prowizji można pójść "jak to w interesach .. " ale nie kwoty zasadzonej ino realnie otrzymanej proste ? jak budowa cepa..
Skrzypek na dachu2021.04.18 19:51
Pejsbuk fejkbuk .
Josia2021.03.25 16:44
No to poczytajmy o Uprawnieniach żydowskich w Polsce. To nas czeka. Jest ratyfikacjahttps://www.facebook.com/groups/670804613597534/permalink/710276832983645/
Europa2021.03.25 16:18
A czego sie spodziewać po uisraelu
Glaudiusman2021.03.25 16:12
Ani grosza tym typom. Precz z nimi.
man.of.Stagira2021.03.25 16:02
A ja twierdzę za żydem Einsteinem, że Ptolemeusz w zasadzie miał tak samo rację jak Kopernik. I CO z tego?..
nie ma tego zlego...2021.03.25 15:40
Ciepła woda w kranie i grillik ze znajomymi nas tylko niszczą. Jakieś realne zagrożenie i bezprawie pozwoli nam się zjednoczyć jako narodowi. (przestaną zajmować się "prawem kobiety" czy innymi bzdurami.) Szlag trafi wszystkich po równo... a Totalna opozycja będzie musiała znów gardłować by płacić haracze oszustom. :o) Konfederacja zyska kolejne kilka procent, oczy PiS będzie też pamiętał przed wyborami.
Kroll2021.03.25 15:03
Słusznie.
klik2021.03.25 14:59
a pisdzielce, oszuści wciąż tumanią ludzi, że "nie ma sprawy 447" oszustów rozp..ć w wyborach
hehehe2021.03.25 14:52
Spłacimy żydów surowcami naturalnymi, których trochę mamy. Głównie stalą i ołowiem :-)
przygotuj sie lepiej2021.03.25 15:43
na niezliczone ataki medialne, poniżanie, kłamstwa i oszczerstwa. Żadnym ołowiem nie będziesz rzucał...tylko zmywał pomyje z twarzy. Ale da się i to wytrzymać. Kręgosłup nam się stanie od tego twardszy.
hehehe2021.03.25 17:43
Myślę, że wystarczy parę oficjalnych delegacji wojskowych i cywilnych w kierunku Moskwy żeby amerykanom wywietrzał z głów pomysł popierania roszczeń żydowskich wobec Polski :-)
Aldona2021.03.25 14:46
Prawo polskie i innych krajów europejskich od 300 lat stawia sprawę jasno. Majatek porzucony , pozbawiony spadków przechodzi na własność władcy , księcia Państwa Polskiego. Obecne przepisy dopuszczają jedynie dochodzenie swoich roszczeń na drodze sądowej w oparciu o dowody materialne. Israel powstał w 1948 r po 2 mln USD dla Trumana za klepnięcie tego faktu w ONZ!! WJRO to organizacja która powstała znacznie póżniej i tylko ideologicznie rości sobie prawa bo prawnie żadnych praw na terenie Polskie nie ma i mieć nie będzie. Geszeft Shoah już w Polsce nie przejdzie ani żadnej pomocy syjoniści od Polaków nie dostaną . Ci ludobójcy Narodu Palestyńskiego nie są naszymi bliżnimi.
Nieroby,2021.03.25 14:43
krętacze, oszuści, pazerne gnidy. Nie ratowali swoich, chociaż mogli wysłać po nich statki z USA. Ale cóż, liczy się geszeft i kasa. Przedsiębiorstwo Holokaust ma się dobrze.
hehehe2021.03.25 17:44
Wysłać ??? Oni nie wpuścili statku z krajanami, który już tam dopłynął a ty o wysyłaniu :-)
Wypowiedzieć2021.03.25 14:39
Izraelowi stosunki dyplomatyczne a dokładnie zerwać je. Od Gomułki do demokracji nie były utrzymywane i mieliśmy się dobrze, więc nie widzę problemu.
Smutny koniec gudłaja2021.03.25 14:22
Wyschniety bo go nowotworek toczy gudłaj Keller-Krawczyk wychodzi wręcz z tej swojej pożółklej skóry aby "zaistnieć". Smutny koniec parcha, na garnuszku państwa, przytwierdzony do krzesła inwalidzkiego, w norze z której wyjść nie może. Najpierw był "konfederatą" (żydek konfederatą, tak żydek jest "oficer LWP") a teraz jest otwarcie tęczowy.
Anonim2021.03.25 14:18
Kiedy skretyniałe Polactfo pojmie, że USA "od zawsze" jest WROGIM imperium? A wystarczyłoby wiedzieć, kto wykreował i opłacił Rewolucję Bolszewicką, a potem doprowadził do 2 Wojny Światowej w celu rozgromienia Europy, finansując Hitlera. To wszystko BANKIERZY Z USA, wiadomego pochodzenia.
Anonim2021.03.25 14:21
Lewaki-kretyni oczywiście nie wiedzą, że tak do 1935 w USA był przygotowywany scenariusz alternatywny, na wypadek gdyby przypadkiem Niemcy poszły po rozum do głowy i nie rozpętały wojny. W takim przypadku USA miały bezpośrednio zaatakować i nazwano to War Plan Red.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.25 14:17
Bodakowski to endecki szpieg rosyjski ,wszystko wyjasnione.
Anonim2021.04.18 20:09
WJRO ale poza niemcami i austriakami ???????
Maciej Piwowar2021.03.25 14:17
Uczą Polskę Oszołomy znad Potomacu ROZUMU.Oto POLSKI ,,SOJUSZNIK".
katolicka detatyzacja Polski2021.03.25 14:16
Jestem przekonany ,ze Zydzi,jak zwyke,klamia.
Anonim2021.03.25 14:15
W końcu przecież poprzedni prezydent Trump podpisał sławetne 447, a na frondelku widziałem wielkopoddańcze zachwyty nad tym skoorwysynem... ciekawa zchiza u polactwa Żyda nienawidzą, a idą ramię w ramię z człowiekiem, który nimi gardzi, i chce doprowadzić gospodarke kraju do upadku, poprzez bezpodstawne nakazy Każdy żyd powinien od Polski dostać taczkę gruzu z Warszawy, jaką to stolica po wojnie była, to uczciwy deal !
"Trump podpisał sławetne 447"2021.03.25 14:24
447 NIE MA MOCY PRAWNEJ W USA a tym bardziej w Polsce!
Anonim2021.03.25 15:08
Znaczy się, amerykańscy prezydenci podpisują sobie jakieś widokówki, do powieszenia na ścianie? ;) A władze wykonawcze klepią takie "laurki" z nudów? Wszystko jest sciśle zaplanowane, lobby syjonu jest gangreną tamtego układu, której nikt nie potrafi się przeciwstawić, a szantażem, i przekupstwem paralizują wszystkich ludzi którzy chcą cokolwiek zrobić Prawo jest nie dla sprawiedliwych, tylko dla silnych, i ich orężem
Anonim2021.03.25 20:47
Bomby spadające na Syrię, Libię i Irak również nie miały mocy prawnej. Ale brak tej mocy nie przeszkadza Jankesom w zabijaniu kolejnych milionów kobiet i dzieci.
Anonim2021.04.18 20:13
To nie jankkesomtylko syijonczykom .