03.09.19, 11:30

Adam Bielan: Nie damy zrobić z siebie współsprawców wojny

"To ogromy sukces polityki historycznej PiS. Już dwa lata temu mówiłem, że obchody 80. rocznicy wybuchu wojny będą na zewnątrz ważniejsze niż 100-lecie polskiej niepodległości. Wciąż są niechętne Polsce kręgi, nie tylko na Wschodzie, ale i Zachodzie, które próbują nas sprowadzić do roli współsprawcy tego konfliktu" - powiedział dziś w rozmowie z "Rzeczpospolitą" europoseł PiS, Adam Bielan.

Polityk ubolewał nad zakłamaną polityką Rosji.

"Władimir Putin często odwołuje się do dziedzictwa Związku Radzieckiego, który napadł Polskę. Putin jest współodpowiedzialny za to, że w Rosji próbuje się zakłamywać historię. Wydawało się, że po upadku komunizmu nie będzie tego typu manipulacji w Rosji, a jednak one trwają. Rosja Putina ma ambicje imperialistyczne, napadła zbrojnie na Gruzję i Ukrainę, więc trudno byłoby nam świętować z Putinem" - wskazał.

Bielan mówił też o reparacjach. Jak przypomniał, Polska nigdy nie otrzymała zadośćuczynienia i stąd moralnie i etycznie kwestia niemieckich reparacji jest wciąż otwarta.

bsw/rzeczpospolita

Komentarze

man woman albo gender2019.09.3 12:59
Przecież wzięliście udział w rozbiorze Czechosłowacji. Oczywiście usprawiedliwieni, oczywiście rozgrzeszeni, oczywiście z gotowymi wyjaśnieniami gotowymi do kopiuj-wklej na forum, za każdym razem gdy ktoś to wam wypomni.
Marian2019.09.3 13:38
Bylo to w tamtym czasie panstwo wrogie Polsce.Sporny teren zamieszkaly w wiekszosci przez polakow i przemoca a wiec bezprawnie zostal przylaczony do Czech.Wyobraz sobie sytuacje, ze niemcy, po zajeciu Czechoslowacji, Zaolzie zwracaja Polsce i to wtedy bylaby to duzo bardziej nieprzyjemna sytuacja.
Reytan2019.09.3 11:53
Interesujace jest tylko ,kto nienawidzi Polski !
EWA2019.09.3 11:43
mówi na złodzieju czapka gore ! Tak właśnie zachowują się pisie które całą polityke kierują się NIENAWIŚCIĄ kTO MA CZYSTE SUMIENIE TO TAKIE SZCZYNY NIEDOTYCZĄ
Tommy2019.09.4 20:20
Weitermachen, Ihr seid auf dem richtigen Weg Vernetzt euch, kommt in unsere Telegram-Gruppe: https://t.me/s/fffludwigshafen